poniedziałek, Wrzesień 24, 2018

Wybierz najlepszy klub sportowy dla siebie – klub fitness Poznań

0
Wybierz najlepszy klub sportowy dla siebie – klub fitness Poznań

Obecnie na każdym polskim osiedlu znaleźć można kilka siłowni i klubów fitness. Wybór jest ogromny i zachęca przeróżnymi promocjami oraz benefitami dla uczestników. Kluby fitness stale konkurują między sobą, starają się wyróżniać ciekawymi zajęciami grupowymi oraz posiadaniem nowoczesnego sprzętu. Zanim zdecydujemy się na zakup karnetu do konkretnego klubu fitness bardzo dobrą opcją wykorzystanie jednorazowego darmowego wejścia, które pozwala dokładnie poznać ofertę. Podczas pierwszej wizyty mamy możliwość samodzielnie sprawdzić dostępny sprzęt, poznać trenerów oraz udać się na zajęcia grupowe. To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli wybrać najlepszy dla siebie klub fitness.

Czynniki determinujące wybór klubu fitness

Sprzęt, akcesoria oraz wielkość klubu

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru klubu fitness jest jego wyposażenie oraz wielkość. Przestronne i duże kluby nie mają problemu ze stale zajętym sprzętem. Przychodząc na trening o wybranej porze nie trzeba czekać w kolejkach do urządzenia i zawsze można maksymalnie wykorzystać swój czas. Dodatkowo duża ilość przeróżnych urządzeń i obecność pomocnych trenerów personalnych wpływa korzystnie na wybór klubu.

Trenerzy i pracownicy

W każdym klubie powinni pracować mili i pomocni trenerzy personalni, którzy chętnie pomogą zapoznać się ze sprzętem oraz zaproponują rodzaje treningów. Trenerzy muszą czuwać nad bezpieczeństwem i sprawdzać, czy w dobry sposób wykonujemy ćwiczenia. Odpowiedni nadzór nad treningiem oraz miła atmosfera to kolejna kwestia, która znacząco wpływa na wybór klubu fitness.

Treningi grupowe

Treningi grupowe to doskonała forma aktywności fizycznej, która przeprowadzana jest w niewielkich grupach. Zajęcia grupowe są kierowane tylko do kobiet, mężczyzn lub występują w formie łączonej. To świetny sposób trenowania, który sprawia, że uczestnicy wzajemnie się motywują do pracy. Zajęcia grupowe cieszą się bardzo dużą popularnością i w ich skład wchodzą między innymi: treningi funkcjonalne, body art, wyszczuplające, pilates, step, joga i wiele innych.

Lokalizacja klubu fitness

Lokalizacja klubu to również bardzo ważna kwestia, najchętniej wybierane są kluby, które znajdują się blisko od domu. Wybierając taki klub unikamy wymówek typu ,,Jest zła pogoda, nie będę jechać tak daleko” … Zawsze mamy możliwość samodzielnego podejścia do klubu i wykonania choćby krótkiego trening i nie musimy korzystać z samochodu lub innych środków transportu.

Klub fitness Poznań

Obecnie bardzo dużą popularnością może pochwalić się klub fitness Poznań . Wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie. Zatrudnia wzorcowych trenerów personalnych, którzy mają dobre i motywujące podejście do klienta. Dodatkowo oferuje przeróżne zajęcia grupowe, dostęp do profesjonalnej siłowni, a także strefy Wellness.

Klub fitness Poznań pozwala wykonać każdego dnia aktywny trening w doskonałej atmosferze. Duża ilość nowoczesnego sprzętu i maszyn umożliwia maksymalne wykorzystanie czasu na siłowni. Pomocni trenerzy motywują do działania i proponują ciekawe plany treningowe. Dodatkowo klienci klubu mogą liczyć na promocje oraz brać udział w ciekawych konkursach.

Zakup jednego karnetu do klubu fitness Poznań umożliwia korzystanie z wielu usług – zajęcia grupowe, siłownia i strefa wellness. Każdy ma dostęp do zróżnicowanych zajęć grupowych, w których skład wchodzą między innymi:

 •       step
 •       tabata
 •       tbc
 •       zdrowe ciało
 •       trening obwodowy i funkcjonalny
 •       Power Ball
 •       Pilates
 •       Body art
 •       zdrowy kręgosłup

Duży wybór zajęć, profesjonalnie wyposażona i przestronna siłownia, a także mili trenerzy oraz obsługa to zalety, które sprawiają, że klub fitness Poznań uznawany jest za jeden z najlepszych! Więcej informacji odnośnie oferty klubu fitness Poznań znajdziesz na niku.

Zdrowe słodycze dla dzieci

0
Zdrowe słodycze dla dzieci

Wszyscy wiemy, że trudno jest odmówić dziecku cukierka czy batonika, choć zdajemy sobie sprawę, że większość dostępnych w sklepach tego typu produktów jest pełna cukrów i konserwantów. Dlatego lepiej jest postawić na domowe słodycze i jeśli dziecko ma ochotę na słodkości zamiast pączka ze sklepu podać mu własnoręcznie zrobione ciasteczka czy muffinki.

Implanty zębów – co trzeba wiedzieć?

0
Implanty zębów - co trzeba wiedzieć?

Implanty zębów są rozwiązaniem w sytuacjach ubytków zębowych w jamie ustnej, jak również alternatywą dla różnego rodzaju niewygodnych protez. Oto 5 najważniejszych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o implantach:

1. Zalety implantów

Przede wszystkim, implanty charakteryzują się dużą biozgodnością z organizmem człowieka. Oznacza to, że po pierwsze, bardzo rzadko są odrzucane (chociaż może się tak zdarzyć). Po drugie, pacjent z implantem nie odczuwa różnicy, między sztucznym, a naturalnym zębem. To wszystko dzięki coraz bardziej nowoczesnym materiałom, z których wykonane są zębów implanty. Kolejną zaletą implantów jest to, że są trwałe i funkcjonują praktycznie jak zęby naturalne – dentysta może na nich opierać różne konstrukcje, takie jak korony i mosty.

2. Czas trwania zabiegu

Czas wszczepienia implantu jest zależny od metody jego wykonania. Zazwyczaj, wszczepienie implantu jest możliwe podczas jednej wizyty u stomatologa, choć czasem zajmuje to kilka miesięcy. Czas całkowitego zagojenia wykosi około 2-4 miesięcy.

3. Wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do wykonania zabiegu wszczepiania implantów są wszelkiego rodzaju utraty zębów, również bezzębie (wskutek utraty wszystkich zębów stałych, jak również o podłożu genetycznym, kiedy nie ma wytworzonych zawiązków zębów stałych). Implanty stosuje się również, gdy u pacjentów występuje nietolerancja na tradycyjne protezy.
Zabiegów wszczepiania implantów nie wykonuje się u osób z chorobami takimi jak AIDS, alkoholizm lub przyjmujących narkotyki. Przeciwwskazaniem do zbiegu jest zły ogólny stan jamy ustnej (próchnica, kamień, stany zapalne). Ponadto, ciąża, cukrzyca, osteoporoza i wiek (poniżej 16 roku życia i powyżej 65 roku życia) również uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.

4. Koszty wykonania implantów

Cena wszczepienia implantów jest uzależniona od wielu rzeczy, między innymi od zastosowanych technologii i materiałów. Najczęściej jest to wydatek około 3000 złotych za jeden implant.

5. Możliwe powikłania

Powikłań po wykonaniu zabiegu wszczepienia implantu jest niewiele. Właściwie ograniczają się do odrzucenia wszczepu (co dzieje się wyjątkowo rzadko).

Kawa – zdrowa, czy nie?

0
Kawa – zdrowa, czy nie

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki mocnej, czarnej kawy. Na pewno ma ona pobudzający charakter, a jej aromat zachęca nas do działania. Kawa to dla niektórych wręcz życiodajny napój. Zwykło się jednak mówić, że jest to używka, która uzależnia nas, ale też ma negatywny wpływ na nasz organizm, zwłaszcza na serce, żołądek, nerki, potencje oraz źle wpływa na sen. Jak naprawdę jest z tą kawą?

Kawa – napój królewski

Kawa to napój znany od wieków. Wywodzi się z Etiopii i powstaje z ziaren kakaowca. Stamtąd dzięki wyprawom handlowym trafiła szlakiem do Europy. Kojarzona jest z królewskim napojem, bo najpierw trafiła na dwór króla. Kawa poza tym była napojem bardzo drogim.

Szlachetne ziarna kawy najwyższej jakości posiadały w sobie wiele kofeiny. Dziś jest podobnie, dlatego mówi się, że kawa jest niezdrowa. Bezsenność, kołatania serca, złe samopoczucie oraz utrata magnezu – to tylko niektóre z argumentów na nie.

Minusy picia kawy

Za największa wadę kawy uznaje się kofeinę, która odpowiada za choroby serca i nadciśnienie. Należy jednak zastanowić się, czy to aby jedyny i główny powód. Otóż nie. Kawa owszem może pogłębiać ten stan, zwłaszcza, gdy pita jest w bardzo dużych ilościach, ale za nadciśnienie odpowiada przede wszystkim zła dieta, siedzący tryb życia i stres. Kawa to napój, który towarzyszy nam przede wszystkim w pracy, bo to nim chcemy się obudzić i dzięki niemu funkcjonować. Kawa zaczyna działać szybko, podnosi ciśnienie krwi, nasila produkcję soków trawiennych w żołądku. Jednak to dopiero duża ilość kawy dziennie może podrażniać jelita i niekorzystnie wpływać na pracę serca, ale do tego dochodzą też inne czynniki. Nie ma się też co oszukiwać – jakość pitej kawy także wpływa na zdrowie. I nie chodzi tu już w ogóle o zawartość kofeiny. Kawa rozpuszczalna jest produktem całkowicie przetworzonym i picie kilku takich kaw dziennie może porządnie zniszczyć pracę układu trawiennego. Tanie kawy sypane zalewane wrzątkiem także nie są niczym dobrym. Dlatego kawę nazywało się trunkiem królewskim, bo tworzona była ze szlachetnych ziaren kawowca, a nie jego odpadów.

Nie pij kawy, bo nie zaśniesz

Kawa pobudzająca, ale też usypiająca. Jeśli ktoś ma niskie ciśnienie to kawa go pobudzi, ale wcale nie oznacza to, że wieczorem będzie miał problemy z zaśnięciem. Problem ten dotyczy tylko pewnego procenta osób, które po tym napoju mają problem z zaśnięciem. Reszta śpi jak dziecko.

Kawa ani dobra ani zła

Taka jest ostateczna konkluzja. Na pewno winą za złe samopoczucie nie można obarczać kawy, bo ona sama w sobie nie jest zła. Pita z umiarem ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm i nie powinna powodować negatywnych skutków. Jej nadmiar i zła jakość, a do tego stres i złe żywienie faktycznie może prowadzić do zaburzeń. Dobra kawa, to jaka? Jeżeli chciałbyś spróbować to odwiedź sklep z kawą https://kawamak.pl. W jego ofercie znajdziesz prawdziwą kawę dobrej jakości.

Zdrowszy tryb życia

0
Zdrowszy tryb życia

Moda na zdrowy tryb życia z tygodnia na tydzień przybiera na sile. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie zmian do swojej codziennej rutyny tak, aby poprawić wydolność organizmu i zadbać nieco o sylwetkę. Najczęściej wiąże się to z pójściem na siłownię, basen czy bieganie i jest to jak najbardziej inicjatywa godna pochwalenia. Niestety niebyt często idzie za tym znacznie ważniejsza zmiana – ta dotycząca nawyków żywieniowych. Z czego należy zrezygnować wybierając nowe zdrowsze życie? O tym w dzisiejszym poradniku!

Unikaj mrożonek!

Pierwszą z rzeczy na naszej czarnej liście produktów żywieniowych są wszelkiej maści mrożonki. Jeżeli chcesz być fit musisz z nich zrezygnować. Dotyczy to wszystkiego od mrożonych warzyw po gotowe dania. Mrożonki bardzo często naszpikowane są przeróżnymi konserwantami, które po spożyciu zatrzymują wodę w organizmie. Do tego są uboższe w mikroelementy i witaminy niż swoje świeże odpowiedniki. Jakby tego było mało posiłki z paczki to również ekstra kalorie upchane w mniejsze objętości. Nie wspominam już o oleju, który często jest niezbędny do podgrzania tego typu potraw.

Sztucznie słodzone napoje – stanowcze nie!

Kolejnym z produktów kwalifikujących się do wyrzucenia z naszego jadłospisu są „kolorowe” napoje słodzone sztucznymi słodzikami. Pijąc tego typu soki czy oranżady pochłaniamy ich olbrzymie ilości, co prowadzi do wzmocnienia uczucia pragnienia. Tak właśnie działają słodziki! Zamiast nich, lepiej jest wybrać czystą wodę a w domu wyposażyć się w dzbanki filtrujące https://filtryonline.com/pl/dzbanki-filtrujace-wode. Przy ich pomocy zapewnicie sobie źródło czystej, zdrowej wody bez konserwantów i innych nieprzyjaznych chemikaliów. Biorąc pod uwagę to, jak ważne w zdrowym trybie życie jest odpowiednie nawodnienie taki dzbanek filtrujący to inwestycja typu must-have, no, chyba że wolicie wodę butelkowaną, jednak ta po jakimś czasie wygeneruje znacznie większe koszty.

Jeśli procenty to nie w napojach!

Skoro już przy napojach jesteśmy, to warto napiętnować w tym miejscu jeden z nagminnych błędów osób, które przechodzą na fit life – alkohol. Jeśli zaczęłaś/zacząłeś ćwiczyć, odstaw alkohol na bok. Nie ma już miejsca na wieczorne piwo do meczu, czy dwa drinki dla relaksu w pubie. Dlaczego? Po pierwsze alkohol to puste kalorie. 1 gram alkoholu to ok. 7 kcal, co na jeden kufel piwa daje nawet 260 kcal! Jakby tego było mało, alkohol pobudza apetyt, co jeszcze bardziej kłóci się z ideami diety.

Właściwy mammograf kluczowy w postawieniu diagnozy

0
Właściwy mammograf kluczowy w postawieniu diagnozy

Mammograf cyfrowy staje się w polskich placówkach standardem. Coraz więcej gabinetów medycznych jest wyposażanych w te nowoczesne aparaty. Co więcej, pacjentki cenią sobie szybkie, nowoczesne badanie z niską dawką promieniowania. Czym charakteryzuje się nowoczesny mammograf cyfrowy? Jakie funkcje i parametry posiada nowoczesny aparat do mammografii?

Po czym poznać dobrego stomatologa?

0
Po czym poznać dobrego stomatologa

Wizyty u stomatologa większości z nas kojarzą się z czymś nieprzyjemnym, a nawet wywołującym lęk. Niemniej jednak regularne wizyty i dentysty są koniecznością, gdyż należy sprawdzać stan zębów celem rozpoczęcia ewentualnego leczenia, czy też po prostu wizyty kontrolnej. Przed pierwszą wizytą w gabinecie dentystycznym często zastanawiamy się po czym poznać dobrego stomatologa.

Kompetencje

Szybkość i łatwość przyswajania wiedzy to z pewnością cechy dobrego stomatologa. Jak każdy lekarz powinien on chętnie uczęszczać na szkolenia i poznawać nowe techniki. Warto zatem wcześniej zapoznać się z opiniami na temat naszego przyszłego stomatologa. Czasami wystarczy zobaczyć co wisi na ścianie w gabinecie. Wielu lekarzy lubi chwalić się swoimi kompetencjami poprzez wywieszanie kolejnych dyplomów na ścianie.

Empatia

Dobry dentysta powinien być również empatyczny, bowiem do gabinetów stomatologicznych nadal jeszcze trafiają pacjenci, którzy obawiają się wizyty i tego co ich czeka na fotelu dentystycznym. Wyrozumiałość i zrozumienie są zatem niezbędne. Stomatolog musi umieć się wczuć w sytuację pacjenta, dać mu poczucie, że znajduje się w dobrych rękach i że jest bezpieczny. A kiedy wymaga tego sytuacja, nawet przerwać zabieg.

Komunikatywność

Jednym z warunków, które gwarantują sukces w leczeniu stomatologicznym to wyznaczenie celu, który dentysta wraz z pacjentem pragnie osiągnąć. Człowiek, który odda się w ręce dentysty musi być pewny, że każdy zabieg, każda czynność to konieczny krok do osiągnięcia ostatecznego rezultatu. Dlatego też każdy stomatolog musi posiadać umiejętność obrazowego i jasnego opisania procesu leczenia, jak również wyjaśnić wszystko w sposób zrozumiały i prosty dla pacjenta, który nie jest przecież lekarzem.

Współdziałanie/synergia

Skupienie się tylko na jednej specjalizacji to klucz do osiągnięcia perfekcji w zawodzie. Dobry dentysta będzie najczęściej specjalizował się tylko w jednej dziedzinie stomatologii, niemniej jednak równocześnie jego praca będzie miała miejsce pośród innych specjalistów, dzięki czemu stworzy on wraz z nimi skuteczny i kompetentny zespół.

Skuteczność

Skuteczność to słowo klucz w procesie leczenia. Dzisiaj pacjenci od własnego lekarza oczekują przede wszystkim skuteczności w działaniu, która poparta jest wiedzą i doświadczeniem. Dobry dentysta przed rozpoczęciem leczenia, najpierw przeprowadzi stosowne badania, ewentualne konsultacje z innymi lekarzami, aby na sam koniec móc postawić właściwą diagnozę, która pozwoli przeprowadzić pacjenta przez cały proces leczenia.

Ból brzucha z dobrej strony – jakie mogą być przyczyny

0
ból brzucha z prawej strony

Czujesz ból z prawej strony brzucha oraz zastanawiasz się, czym że być spowodowany? Ważną sprawą, którą powinnaś zrobić jest konsultacja lekarska. Poniżej odnajdziesz natomiast krótki przewodnik, który zaproponuje Ci, które członki są umieszczone po prostej stronie jamy brzusznej oraz jakie zaburzenia związane są z chorobami w tym miejscu. Dowiedz się więc więcej na tenże temat

Jeśli brzuch boli z dobrej strony…

…nie jest jednej, precyzyjnej odpowiedzi na pytanie: dlaczego naprawdę się dzieje? Jest bowiem szereg choroby, które mogą skutkować ucisk z dobrej strony brzucha. W jamie brzusznej kryje się mnóstwo istotnych organów, w tym znaczna ilość układu pokarmowego, a również naczynia krwionośne oraz chłonne i nerwy. Co znajduje się po prostej stronie brzucha? Na przykład: wątroba, pęcherzyk żółciowy, część wstępująca okrężnicy, kątnica (jelito ślepe) z wyrostkiem robaczkowym. Choroby zamontowane w owej stronie potrafią i być wynikiem kłopotów z nerkami czy narządami rodnymi. I nie stawiaj diagnozy sama, tylko udaj się do specjalisty. Oprócz lokalizacji bólu (zwróć uwagę, czy jest znaleziony w górnej, lub w dolnej części jamy brzusznej), istotne jest określenie jego rodzaju (np. ucisk tępy, silny, kłujący, rwący). Oto lista możliwych etiologii ucisku brzucha po prawej stronie.

Ból po prawej-górnej stronie brzucha może oznaczać:

•zapalenie wyrostka robaczkowego,
•choroba wątroby (np. zapalenie, rak),
•zapalenie dróg żółciowych,
•zapalenie uchyłków,
•nieżyt żołądka,
•przepuklinę rozworu przełykowego,
•niedrożność jelit,
•wrzody trawienne,
•zapalenie osierdzia,
•chorób nerek (jak kamienie, dolegliwość, rak),
•uraz, skaleczenie,
•zapalenie płuc,
•zapalenie opłucnej,
•zwężenie odźwiernika,
•półpasiec,
•raka żołądka

z jakiego powodu moze boleć z prawej strony

 

Ucisk po dolnej-prawej stronie brzucha że być zintegrowany z takimi chorobami, jak:

•zapalenie wyrostka robaczkowego (w tym przypadku bywa, że ucisk staje się wpierw w górnej części brzucha, a następnie wędruje ku dołowi),
•zapalenie pęcherzyka żółciowego,
•zapalenie uchyłków,
•niedrożność jelit,
•wirusowe zapalenie żołądka oraz jelit,
•kłopoty połączone z szyjką macicy,
•endometrioza,
•ucisk owulacyjny,
•torbiel jajnika,
•zapalenie jajowodów,
•zapalenie pęcherzyków nasiennych,
•kłopoty z nerkami (choroby, kamienie),
•przepuklina pachwinowa,
•zapalenie nerek,
•tętniak aorty,
•nowotwór,
•uraz.

Ból brzucha po swej stronie – kamica nerkowa

Silny oraz chroniczny ucisk brzucha po prostej stronie, powinien być już skonsultowany z specjalistą. W stanie diagnozowania bardzo istotne jest dobre umiejscowienie źródła bólu a jego charakter. Tępy oraz gniotący ból po prawej stronie brzucha i podżebrza może świadczyć o kamicy nerkowej. W takiej sytuacji bólowi wtórują także mdłości, mdłości i wzdęcia brzucha.

Ból brzucha po prostej stronie – ucisk pochodzenia jelitowego

Ból brzucha po prawej stronie może stanowić też źródło jelitowe. W tym przypadku sygnały będą bardzo zbliżone do tychże towarzyszących zapaleniu pęcherzyka żółciowego czy wyrostka robaczkowego.

Lecznicze właściwości grzyba brzozowego

0
Lecznicze właściwości grzyba brzozowego

Grzyb brzozowy czaga to jeden z najbardziej cenionych przedstawicieli swojego gatunku z medycznego punktu widzenia. Bogata gama jego właściwości leczniczych i prozdrowotnych sprawia, że mieszanki lecznicze oparte na ekstraktach z grzybów czaga, podobnie jak herbatki ziołowe, cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. Odkryj wszystkie właściwości grzybów czaga i dowiedz się, gdzie nabyć mieszanki ziołowe na wzmocnienie.

Grzyb brzozowy – wygląd i charakterystyka

Grzyby brzozowe czaga swoim kształtem przypominają popularną w polskich lasach hubę drzewną. Mogą także przybierać formę ciemnej, bezkształtnej narośli, porastającej korę brzozy. W ostatnich latach, właściwości lecznicze i profilaktyczne grzyba brzozowego stały się obiektem licznych badań naukowych, co pozwoliło bez wątpliwości stwierdzić, że posiada on mnóstwo cennych z medycznego punktu widzenia zastosowań. Najważniejsze z nich znajdziesz poniżej.

Medyczne zastosowania grzyba czaga

Szeroki katalog zastosowań grzyba brzozowego wynika bezpośrednio z jego licznych aspektów prozdrowotnych. Choć pełna lista zalet grzybów czaga wciąż nie została określona (obecnie trwają intensywne badania dotyczące możliwości zastosowania grzyba brzozowego w terapii i profilaktyce nowotworów), to już dziś wiadomo, że ten niepozorny grzyb o charakterze pasożytniczym wykazuje następujące właściwości, medyczne:

 • antyoksydacyjne – ułatwia eliminację wolnych rodników,
 • przeciwwirusowe – wspiera nasz organizm w walce z przeziębieniem i grypą,
 • antybakteryjne – hamuje rozwój trądzika, łuszczycy oraz innych zmian skórnych,
 • przeciwzapalne – zapobiega powstawaniu stanów zapalnych,
 • odpornościowe – stymuluje i wzmacnia układ immunologiczny, ułatwiając obronę przed licznymi wirusami oraz infekcjami,
 • wzmacniające i odtruwajace – pomaga oczyszczać wątrobę oraz inne narządy z toksyn,
 • obniża ciśnienie krwi,
 • pomaga normalizować poziom cukru we krwi,
 • oczyszcza cały organizm z toksyn i trujących substancji,
 • bywa stosowany przy terapiach nowotworów.

Kup mieszanki wzmacniające na bazie grzybów czaga

Ta długa i bogata lista właściwości w żadnym wypadku nie zamyka zastosowań medycznych grzyba brzozowego, gdyż badania nad wpływem na grzyba na nasze zdrowie wciąż trwają. Z całą pewnością, niebawem usłyszymy o kolejnych prozdrowotnych właściwościach, jakimi charakteryzują się grzyby czaga. Zastawiasz się gdzie szukać produktów tworzonych na bazie grzyba brzozowego? Odwiedź internetowy sklep https://organis.pl/ i zobacz bogatą ofertę mieszanek wzmacniających na bazie ekstraktów z grzyba czaga.

Grzybica jelit – co powinieneś o niej wiedzieć?

0
Grzybica jelit

Długotrwała antybiotykoterapia, nieprawidłowa dieta, osłabienie organizmu i stres – to tylko niektóre objawy grzybicy jelit. Jest to choroba wywołana namnażaniem się drożdżaków w układzie pokarmowym i należy ona do najczęściej występujących zaburzeń w tym miejscu ludzkiego organizmu. Objawia się częstym oddawaniem gazów, biegunką, zaparciami i wzdęciami, wywołuje u człowieka dyskomfort i bardzo często wyklucza go z niektórych codziennych czynności.

Co to jest grzybica jelit?

Drożdżyca i kandydoza – w ten sposób określana jest jeszcze grzybica jelit. Objawy jej są bardzo wyraźne, jednak nie zawsze muszą świadczyć o tej chorobie, natomiast o chwilowych zaburzeniach w pracy układu pokarmowego. W ścianie jelita dochodzi do namnożenia się drożdżaków, którymi najczęściej są te należące do grupy Candida albicans. W normalnych warunkach naturalnie występują w jelitach człowieka, jednak w niewielkich ilościach i nie wywołują one zmian w pracy układu pokarmowego. Może jednak dojść do niebezpiecznego wzrostu ich ilości, na skutek czego rozwija się grzybica jelit. Objawy, które temu towarzyszą, pozwalają przypuszczać występowanie tej choroby. Aby to potwierdzić lub wykluczyć, należy wykonać badanie z kału. Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu, w dowolnym momencie. Zestaw do badania zamawiamy przez Internet na stronie Instytut-mikroekologii, wykonujemy badanie i odsyłamy pobrany materiał.

Poznaj jej przyczyny

Dlaczego drożdżaki namnażają się w jelitach człowieka? Sprzyja temu obniżona odporność oraz zaburzenia równowagi mikroflory jelitowej. Jest to spowodowane dietą bogatą w dużą ilość cukrów prostych, które znajdują się w słodyczach, napojach słodzonych, ale też w jogurtach i przekąskach.

Grzybica jelit występować może również w przypadku antybiotykoterapii, kiedy organizm jest osłabiony. Antybiotyki zabijają wszystkie bakterie, nie tylko chorobotwórcze, ale również te dobre występujące w jelitach. To przyczynia się do degradacji mikroflory jelitowej. Ponadto ryzyko wystąpienia choroby zwiększa długo utrzymujące się osłabienie, stres, cukrzyca, niedobór białka i nadmierne przemęczenie.

Grzybica jelit – objawy

Rozwój choroby łatwo można dostrzec, organizm wysyła wyraźne sygnały, że potrzebuje Twojej pomocy. Objawy grzybicy jelit związane są z zaburzeniami procesów trawiennych. Niepokojące mogą być spękane usta, opryszczka, biały nalot na języku i wysypka. Ponadto, może wystąpić nagły spadek lub szybki wzrost masy ciała. Bardzo często u chorych osób obserwuje się nietolerancje pokarmowe, przede wszystkim nietolerancje laktozy i glutenu. Co jeszcze może Cię zaniepokoić?

Objawy grzybicy jelit to również niepohamowany apetyt na słodycze, świąd odbytu, wodnista biegunka i zaparcia, wymioty i nudności, osłabienie organizmu, wzdęcia i bóle brzucha, szczególnie te przewlekłe i długo się utrzymujące.

W jaki sposób leczyć?

Jak w większości chorób, kluczowa jest szybka reakcja. Najszybsze efekty uzyskamy, jeżeli podejmiemy leczenie w początkowym stadium rozwoju choroby. Dzięki temu unikniemy dalszemu rozwojowi grzybicy i przedostaniu się pasożytów do krwi, co może spowodować zakażeniem innych organów w organizmie chorego. Leczenie opiera się przede wszystkim na wyeliminowaniu grzybów z organizmu. Zanim przystąpimy do leczenia, wykonujemy odpowiednie badanie, które pozwala stwierdzić, czy jest to grzybica jelit. Objawy nie mogą więc zostać zlekceważone! Chorobę leczy się farmakologicznie, zażywając odpowiednie leki przeciwgrzybicze zlecone przez lekarza.