wtorek, Styczeń 22, 2019

Co powinno znaleźć się w apteczce rodzica małego dziecka?

0
Co powinno znaleźć się w apteczce rodzica małego dziecka?

Bycie rodzicem maluszka może być sporym wyzwaniem. Nie tylko jesteś odpowiedzialny za zaspokojenie podstawowych potrzeb, wychowanie i pokazywanie świata, ale musisz być też gotowy na nieprzewidziane trudne sytuacje, od których zależy jego komfort, zdrowie i bezpieczeństwo. Z tego powodu, powinieneś wyposażyć domową apteczkę w kilka ważnych produktów medycznych, które mogą okazać się niezbędne w różnych sytuacjach.

Na wypadek choroby

Przeziębienie i choroba mogą zaatakować dziecko nagle, a pierwsze poważne objawy często pojawiają się nocą, kiedy dostęp do aptek oraz podstawowej opieki medycznej może być utrudniony. Jeżeli jesteś rodzicem noworodka lub kilkumiesięcznego dziecka, nie powinieneś podawać mu leków bez konsultacji z lekarzem. Jednak rodzice starszych dzieci mogą w przypadku objawów choroby zastosować leki przeciwgorączkowe czy przeciwbólowe – oczywiście dostosowane do wieku, zgodnie z zaleceniami wypisanymi na ulotce i w przypadku, gdy nie ma co do tego żadnych medycznych przeciwwskazań. Jeden taki lek powinien znaleźć się w każdej apteczce rodzica. Należy pilnować jego daty ważności, a po otwarciu może być przechowywany jedynie przez określony czas. Jeżeli wysoka gorączka lub objawy nie słabną, trzeba udać się do najbliższego lekarza lub szpitala, aby uzyskać wymaganą w danej sytuacji pomoc. Niezwykle przydatnym wyposażeniem apteczki są też termometry bezdotykowe, które umożliwiają szybki i wygodny pomiar temperatury u dzieci w każdym wieku. Mierzenie temperatury pod pachą czy doodbytniczo tradycyjnymi termometrami może powodować u małego dziecka dyskomfort. Natomiast pomiar termometrami bezdotykowymi nie wymaga kontaktu, dzięki czemu możesz go wykonać nawet u śpiącego dziecka bez konieczności budzenia go. Termometry bezdotykowe mogą mieć też inne ciekawe funkcje. Niektóre modele nadają się nie tylko do pomiaru temperatury ciała, ale też powietrza czy wody lub mogą zapamiętywać ostatni wykonany pomiar, co ułatwia kontrolę nad stanem zdrowia malucha.

Podrażnienia, skaleczenia i ukąszenia

W apteczce rodzica powinny znaleźć się również produkty, które pomogą w mniej kryzysowych sytuacjach niż nagła choroba. Przede wszystkim, są to plasty oraz bezpieczne preparaty odkażające rany, które możecie kupić w aptece. Nie decydujcie się na dezynfekcje rany spirytusem lub domowymi sposobami. Poza tym, warto zaopatrzyć się w środek łagodzący swędzenie lub pieczenie, które pojawia się po ukąszeniach owadów. Rodzicom małych dzieci, które korzystają jeszcze z pieluszek, może przydać się maść, która przyspieszy regenerację skóry i złagodzi dolegliwości w przypadku wystąpienia odparzeń.

Trwała koloryzacja – toner czy farba do włosów?

0
Trwała koloryzacja – toner czy farba do włosów?

W życiu każdej z nas przychodzi moment, w którym decydujemy się na zmianę wizerunku. Niektóre zmieniają makijaż, inne styl ubioru. Część z nas zmienia fryzurę, decydując się na cięcie, a pozostałe – stawiają na całkiem nowy kolor włosów. Gdy ostatnia opcja dotyczy ciebie, zastanów się, co zwykle wybierasz w drogerii – zapewne farbę do włosów. Jednak w ostatnich czasach serca (a właściwie głowy) klientek zdobywają tonery. Czy naprawdę różnica jest tak duża?

Subtelny makijaż do pracy – jak go wykonać?

0
Subtelny makijaż do pracy – jak go wykonać?

Makijaż do pracy jest delikatniejszy, spokojniejszy. Kolorystyczne wariacje lepiej pozostawić na wieczorowe wyjścia i oficjalne spotkania. Jak go zrobić i jakie kosmetyki stosować? Podstawą na pewno jest dopasowany do koloru skóry lekki podkład oraz tusz do rzęs, który nada hipnotyzujące spojrzenie.

Wyraziste smokey eyes na sylwestra

0
Wyraziste smokey eyes na sylwestra

Robi się je błyskawicznie, zawsze wyglądają efektownie, a dzięki kilku sekretnym trickom przetrwają w stanie idealnym całą noc. Sprawdź jak stworzyć mocny makijaż sylwestrowy w zaledwie 10 minut!

3 minuty na idealną skórę

Smokey eye zawsze zaczynaj od starannego wyrównania cery. Ciemne oczy mogą podkreślać jej niedoskonałości, worki pod oczami oraz kurze łapki. Zwłaszcza po wielu godzinach nieustającej imprezy. Dlatego wygładź ją podkładem o przedłużonej trwałości, ale nie za ciężkim, aby nie stworzył efektu maski na twarzy. Pod oczy zamiast kryjącego, nałóż rozświetlający korektor. Perfekcyjnie wypełni zmarszczki i ukryje cienie. Żeby twarz wyglądała na bardziej zrelaksowaną, rozjaśnij nim też jej centralne partie. Możesz pominąć puder, jeśli nie boisz się blasku i chcesz zachować efekt świeżości na twarzy na jak najdłużej.

Minuta na wyraziste brwi

To bardzo ważny element makijażu, który wzmocni magnetyzm Twoich smokey eyeJeśli masz naturalnie ciemne brwi i chcesz tylko lekko je ujarzmić, użyj koloryzującego wosku lub żelu. Jeśli zależy Ci na nadaniu im kształtu na nowo, idealne będą cienie. A w dorysowaniu pojedynczych włosków najlepiej sprawdzi się kredka. Wybranym kosmetykiem wypełnij równomiernie całe brwi, delikatniej zaznaczając nasadę. Możesz zrobić to mocniej niż na co dzień, bo makijaż na sylwestra powinen być intensywny!

5 minut na smokey eye

Możesz zdecydować się na klasyczne czarne, grafitowe albo granatowe powieki. W blasku albo całkowicie matowe. Ale jeśli chcesz, żeby były niezwykle oryginalne, wybierz fioletowe i koniecznie ekstremalnie błyszczące! Ciemny fioletowy cień nałóż na całe powieki, a jaśniejszy – kremowy lub brokatowy, wklep palcem w sam ich środek. Namaluj też kreski w górnych liniach rzęs i obowiązkowo wytuszuj rzęsy. Sprawdź, jak dokładnie stworzyć idealnie trwałe i wyraziste smokey eye!

Minuta na usta

Jeśli chcesz, żeby Twój makijaż na sylwestra był bardziej stonowany, wybierz jasnoróżową szminkę. Drapieżny wygląd nada mu bordowa, a do zmysłowego i nowoczesnego looku idealnie będzie pasować mocno czerwona pomadka. Najlepiej matowa, która stworzy kontrast dla błyszczącego smokey eye.

Masz dodatkowe 3 minuty i chcesz wzmocnić makijaż na sylwestra?

Poświęć je na konturowanie. Bronzerem podkreśl okolice pod kośćmi policzkowymi i skronie. Rozświetlaczem zaznacz wszystkie te miejsca, które chcesz wydobyć, na przykład kości czy okolicę nad ustami, co optycznie je powiększy. Na same szczyty kości policzkowych nałóż odrobinę różu, żeby dodać twarzy nieskończonej świeżości. Jeśli zależy Ci, żeby Twój makijaż był jak najbardziej nowoczesny, do konturowania wybierz bronzer i róż z połyskującymi drobinkami. Dodatkowo perfekcyjnie ukryją drobne zmarszczki, pory oraz zmęczenie po wielu godzinach szalonej zabawy!

Odwyk alkoholowy

0
Odwyk alkoholowy

Alkoholizm to poważna choroba, która dotyka wielu ludzi. Jest to schorzenie, które objawia się utratą kontroli nad spożywaną ilością alkoholu. Choroba alkoholowa nie tylko dotyczy osoby uzależnionej, ale również całej rodziny. Wyróżnia się 4 fazy alkoholizmu: prealkoholowa, ostrzegawcza, krytyczna oraz przewlekła. Tak jak w każdej chorobie, także w przypadku alkoholizmu należy podjąć pewne środki zaradcze, które pozwolą chorej osobie na normalne życie. Nawet jeżeli alkoholik przeszedł leczenie i nie pije od dłuższego czasu, to zawsze jest ryzyko nawrotu choroby. Obecnie na terenie całej Polski możemy znaleźć wiele ośrodków, które zajmują się pomocą alkoholikom oraz ich rodzinom.

Jak zacząć walkę z alkoholizmem

Alkoholizm jest trudną do zdiagnozowania chorobą. Zdarza się bowiem, że powtarzamy sobie: „przecież pijemy tylko w weekendy”. Nie zwracamy wtedy uwagi na to, że coraz częściej „urywa nam się film” i z poprzedniego wieczora nie pamiętamy prawie nic, a nasza tolerancja na alkohol cały czas wzrasta. Dlatego ważne jest, żeby osoba uzależniona sama zdała sobie sprawę ze swojego stanu i rozpoczęła odpowiednie leczenie.

Terapia odwykowa

Terapia alkoholowa ma jeden główny cel. Jest to uwolnienie chorej osoby od potrzeby picia. Podczas terapii buduje się także silną wolę, która pozwoli alkoholikowi powiedzieć nie, jeżeli sam poczuje potrzebę picia. W wielu przypadkach terapię przeprowadza się w odpowiednich placówkach, w których pracuje wykwalifikowany personel: psychiatra, lekarz, psycholog i terapeuta. Przede wszystkim należy przejść detoks, który oczyści nasz organizm z alkoholu oraz nagromadzonych toksyn. Podczas terapii uzależniona osoba bierze udział w różnych zajęciach. Może to być terapia grupowa, indywidualna, uczenie pacjenta zdrowych nawyków i postaw życiowych, spotkania z psychiatrą. Terapia alkoholowa nie musi odbywać się w zamkniętych placówkach. Obecnie są miejsca, do których można się zgłaszać na kilka godzin dziennie.

Terapia odwykowa

Farmakologiczne leczenie alkoholizmu

Czasami zdarza się, że psychoterapia nie odnosi oczekiwanych rezultatów. W takich sytuacjach warto podjąć decyzję o zastosowaniu leczenia farmakologicznego (decyzja ta powinna być podjęta wspólnie przez terapeutę oraz psychiatrę). Jeżeli chorobie alkoholowej towarzyszą inne schorzenia np. schizofrenia, depresja lub choroba afektywna dwubiegunowa, to tym bardziej należy zastosować farmakologiczny sposób leczenia. Podaje się wtedy specjalny środek farmakologiczny, który pomoże pacjentowi w zaprzestaniu nadużywania alkoholu.

Przymusowe leczenie alkoholu

Przymusowe leczenie alkoholu

Zdarzają się sytuacje, że trzeba zastosować przymusowe leczenie alkoholu. W większości przypadków ma to miejsce, kiedy osoba uzależniona zagraża życiu lub zdrowiu innym ludziom. Wtedy można zastosować przymusową terapię.  Jednak przed podjęciem takiej skrajnej decyzji, psychiatra musi zbadać chorą osobę i podjąć decyzję co do sposobu leczenia. Leczenie alkoholizmu jest uzależnione od każdego przypadku i trudno określić, jaka terapia jest najlepsza i jak długo ma trwać.

Więcej na stronie terapie.net.pl

Prywatne Centrum Terapii Uzależnień „Koninki”, Poręba Wielka 480, 34-735 Niedźwiedź, tel. 18 331 72 50.

Idealny prezent dla aktywnego mężczyzny, czyli buty sportowe Nike Vapormax męskie!

0
Idealny prezent dla aktywnego mężczyzny, czyli buty sportowe Nike Vapormax męskie!Idealny prezent dla aktywnego mężczyzny, czyli buty sportowe Nike Vapormax męskie!

Wiele okazji do świętowania wymaga, abyśmy obdarowali naszych bliskich wyjątkowym prezentem. Obecnie zbliżają się Święta Bożego Narodzenia podczas, których zmieniamy się w Mikołajów. Poszukujemy najlepszego prezentu dla naszych najbliższych i staramy się wybrać trafione podarunki.

Nie jest to proste zadanie, ponieważ pragniemy, aby nasi ukochani otrzymali coś wyjątkowego i jednocześnie przydatnego. Prezent dla ukochanego mężczyzny musi być właściwie przemyślany i dopasowany. Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt powinniśmy przemyśleć, co chciałby otrzymać nasz mężczyzna.  Zastanowić się nad jego potrzebami oraz codziennym trybem życiem.

Wybór prezentu świątecznego pasujący do zainteresowań bliskiej osoby

Jeżeli Twój życiowy partner jest osobą lubiącą przesiadywać w domu i spędzać czas przy grach lub oglądaniu telewizji, możesz mu kupić  nową grę na komputer. Udaj się do sklepów ze sprzętem RTV i wypytaj ekspedientów o nowe gry. Innym rozwiązaniem dla typowego domatora jest wygodna odzież. Modne i ciepłe dresy na pewno przydadzą się do wylegiwania na kanapie dla każdego mężczyzny.

Twój wybranek to prawdziwy sportowiec? Codzienne treningi i wyjścia na siłownie to jego pasja i naturalny tryb życia? Nie masz więc powodu do dłuższego zastanawiania się nad prezentem! Udaj się do sklepu z odzieżą i obuwiem sportowym i właśnie tam wybierz doskonały prezent!

Sportowe prezenty to wspaniały pomysł dla mężczyzn, którzy nie stronią od aktywności fizycznej. Na pewno przyda im się nowa koszulka lub spodenki treningowe dobrej marki. Wybrać możesz odzież z najnowszej kolekcji, której nie posiada do tej pory Twój ukochany.

Dobrym wyjściem jest postawienie na znaną i renomowaną markę np. Nike. Doceniają ją miliony mężczyzn oraz sportowców. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, doskonałym wykończeniem oraz technologią. Sportowa odzież oraz obuwie marki Nike posiada liczne technologie odprowadzające pot oraz umożliwiające wykonywanie efektywniejszych treningów.

Obuwie sportowe – Nike Vapormax

Świetnym rozwiązaniem na prezent są buty sportowe marki Nike. Głównie możemy polecić Ci nową kolekcje obuwia Nike Vapormax męskie. To świetne obuwie, które posiada technologię Air Max. Buty zostały wielokrotnie uznane za najwygodniejszy model obuwia dostępny na światowym rynku. Buty VaporMax dają odwagę oraz siłę dla mężczyzny i sprawiają, że stać ich na więcej

Obuwie Nike Vapormax męskie posiadają wyjątkowy zapiętek uformowany w literę V, który chroni stopę oraz ścięgno Achillesa przed urazami. Umożliwia swobodne wykonywanie płynnych ruchów oraz poruszanie się bez obawy o jakiekolwiek kontuzje. Obuwie Vapormax ma precyzyjnie skonstruowaną podeszwę i posiada sportową wyściółkę, która zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Buty sprawdzą się podczas wysokich temperatur i intensywnego treningu. Pozwolą odpowiednio oddychać stopie i nie przyczynią się do otarć oraz podrażnień skóry.

Cały system butów Nike Vapormax męskie oparty jest na środkowej części podeszwy, która odpowiada za amortyzację stopy podczas chodzenia i biegania. Specjalna pianka chroni kończyny przed wstrząsami i dzięki temu odciąża stawy oraz kolana.

Wybierając obuwie sportowe marki Nike masz pewność, że Twój mężczyzna będzie zadowolony z prezentu. Znaleźć je możesz w sklepie kixpoint, gdzie dostępne są w przeróżnych kolorach oraz rozmiarach. Wybierz odpowiedni kolor pasujący do charakteru Twojego mężczyzny i zmotywuj go  jeszcze bardziej do działania.

Dlaczego warto przejść na weganizm?

0
Dlaczego warto przejść na weganizm?

Dieta roślinna może z powodzeniem dostarczyć organizmowi praktycznie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i zapewnić mu wystarczającą ilość energii. Wystarczy zadbać o urozmaicony jadłospis i odpowiednie zbilansowanie posiłków. Dowiedz się, na czym polega weganizm.

Znajdź swój salon kosmetyczny, nie ruszając się z domu

0
Znajdź swój salon kosmetyczny, nie ruszając się z domu

W codziennym zabieganiu nie można zapominać o tym, jak ważna jest dbałość o urodę. Jeżeli dodatkowo potrzebujemy szybkich efektów i profesjonalnej pielęgnacji, najlepiej jest oddać się w ręce ekspertom. Gdzie jednak szukać sprawdzonych salonów kosmetycznych?

Internet źródłem sprawdzonych informacji

Jeszcze do niedawna najpopularniejszą formą reklamy był marketing szeptany. Rekomendacja jednej klientki była przekazywana dalej i wpływała na rozsławienie danego salonu urody. Dzisiaj jest podobnie – jedyna różnica polega na tym, że w wyszukiwaniu tego typu opinii pomaga nam internet. Do dzięki niemu wiemy, że w danym salonie usługi są wykonywane profesjonalnie i rzetelnie, a ceny pozostają adekwatne do efektów zabiegów. Zdarza się jednak trafiać na opinie, które nie do końca pokrywają się z rzeczywistością. W takich wypadkach najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych stron internetowych, takich jak moment.pl. Obecnie jest to jedna z najlepszych baz poświęconych salonom kosmetycznym i fryzjerskim, obejmująca największe miejscowości w Polsce.

Wygodne wyszukiwanie i łatwość obsługi

Największą zaletą moment.pl jest łatwe wyszukiwanie. Platforma umożliwia szybkie znalezienie salonów, które wykonują poszukiwaną przez nas usługę i znajdują się na terenie danego miasta. Oprócz informacji podstawowych o salonie na portalu można zapoznać się również z recenzjami wystawionymi przez klientki, które rezerwowały zabiegi kosmetyczne za pośrednictwem wyszukiwarki. To jednak jeszcze nie wszystkie zalety bazy moment.pl! Istnieje możliwość rezerwacji terminu zabiegu, a nawet wyboru pracownika, który będzie go wykonywał. Dzięki temu każda klientka zyskuje opcję zaplanowania wizyty w dogodnym dla siebie terminie, nawet jeżeli jest on oddalony o kilka tygodniu lub też zarezerwowanie całej serii zabiegów. Jest to bardzo ważne szczególnie dla tych kobiet, które lubią planować długofalowo i chcą mieć swój terminarz pod kontrolą.

Salony kosmetyczne nie mogą opierać swoich działań marketingowych tylko i wyłącznie na stronie internetowej lub założonym koncie na portalu społecznościowym. Ważne jest również to, aby ułatwić klientowi kontakt lub umówienie się na dogodny termin, aby ten, po wykonanej usłudze, mógł wystawić opinię, która pomoże kolejnym klientkom podjąć decyzję o skorzystaniu z oferty.

Czym jest mobilna diagnostyka obrazowa?

0
Czym jest mobilna diagnostyka obrazowa?

Większości z nas diagnostyka obrazowa kojarzy się ze specyficznymi badaniami, które pewnie przynajmniej raz w życiu każdy z nas ma wykonane. I bardzo dobrze, bo w zakres diagnostyki obrazowej wchodzą m.in. tak potrzebne badania jak USG, RTG czy tomografia.

Diagnostyka obrazowa

Dział diagnostyki obrazowej rozwija się z roku na rok, oferując pacjentom coraz szybsze i bardziej dokładne badania. Ten rozwój powoduje, że wiele ośrodków (nie tylko publicznych) otwiera nowe, specjalistyczne pracownie. Działaniom tym sprzyja możliwość sfinansowania całości lub części zakupów z rożnego rodzaju funduszy lub ze środków unijnych. To też zapewnia bardzo mocne wsparcie producentów sprzętu, którzy coraz chętniej skupiają się nad rozwojem tego działu badań. Rozwój z kolei powoduje obniżenie cen sprzętu, cen badań, a także rozszerzenie usług badawczych. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do coraz lepszej kondycji diagnostyki obrazowej w placówkach medycznych.

Czym jest mobilna diagnostyka obrazowa?

Na rynku coraz częściej mamy do czynienia z tzw. mobilną diagnostyką. Jeżeli temat wydał się interesujący to z pomocą przyjdzie Internet. Wystarczy w wyszukiwarce wstukać frazę np. „Czym jest mobilna diagnostyka obrazowa?” lub bezpośrednio wejść na stronę: http://www.eurodiagnostic.pl/oferta/wynajem-tkmr, by po chwili otrzymać pełen zakres informacji.

Znaczenie mobilnej diagnostyki obrazowej

Mobilna diagnostyka obrazowa zapewnia możliwość wykorzystania specjalistycznego sprzętu diagnostycznego w innych miejscach niż np. szpitale. Specjalnie zaprojektowane aparaty pozwalają na ich przenoszenie/przewożenie bez uszczerbku dla jakości badań. Mobilne diagnostyki często zlokalizowane są w specjalnie oznakowanych samochodach (specjalistyczne ambulatoria medyczne), które docierają do miejsc, gdzie np. dostęp do rezonansu magnetycznego jest bardzo ograniczony. Tak działająca mobilna diagnostyka obrazowa przyczynia się do tego, że z badaniami można dotrzeć do większej ilości potrzebujących, rozładowując tym samym kolejki w placówkach stacjonarnych, które czasami są wielomiesięczne. Działania takie zmniejszają też ogólne koszty badań, ponieważ eliminują konieczność dowożenia pacjentów ze szpitali o jednostek diagnostycznych, często bardzo oddalonych.

Dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów

0
Dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów

W sklepach możemy znaleźć ogromny wybór kosmetyków do włosów. To sprawia, że często możemy mieć problem, co kupić. Wielu producentów kusi atrakcyjnymi promocjami cenowymi, oferuje kosmetyki o najbardziej wymyślnych zapachach, w reklamach do zakupu przekonują znane modelki i celebrytki. Tymczasem niestety bardzo wiele popularnych kosmetyków dostępnych w drogeriach nie pozwala na skuteczną pielęgnację włosów.

Dlaczego nie popularne kosmetyki często spełniają swojej roli?

Dbając o zdrowie swojego organizmu, wybierasz posiłki bogate w witaminy i mikroelementy. Tak samo włosy, aby być w dobrej kondycji, potrzebują odpowiednich składników odżywczych. Aby włosy rosły mocne mimo narażania ich na działanie niekorzystnych czynników (stylizacja, farbowanie) powinniśmy korzystać z kosmetyków, które odpowiednio nawilżą je i odżywią. Tanie, popularne kosmetyki pozwalają odświeżyć włosy, jednak nie zapewniają ich właściwej pielęgnacji.

Sięgnij po specjalistyczne kosmetyki

Aby zadbać o właściwe odżywienie i nawilżenie włosów, powinniśmy sięgnąć po specjalistyczne produkty fryzjerskie. Stosując regularnie takie kosmetyki, możliwa jest kompleksowa odbudowa i regeneracja nawet mocno zniszczonych włosów. Wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów można zamówić na przykład przez internet w sklepie Primahair (https://primahair.pl/pl/c/Pielegnacja/126).

Czym się kierować wybierając kosmetyki do włosów?

Pamiętajmy o tym, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, który kosmetyk do włosów jest najlepszy. Każde włosy mają nieco inne potrzeby, dlatego też to, co pomogło Twojej przyjaciółce, niekoniecznie będzie najlepsze dla Ciebie. Przede wszystkim należy określić, jaki typ włosów posiadamy i jakie mamy z nimi problemy. Zupełnie innej pielęgnacji będą potrzebowały cienkie, szybko przetłuszczające się włosy z tendencją do łupieżu niż grube, łatwo plączące się i mocno zniszczone farbowaniem. Kupując kosmetyki do włosów warto również zwracać uwagę na ich skład i wybierać te, które zawierają naturalne składniki.