czwartek, Październik 19, 2017

Jaką rolę pełni witamina e i jak może pomóc podrażnionemu nosowi?

0

Pomocne w łagodzeniu stanów zapalnych oraz podrażnionej śluzówki nosa są antyoksydanty. Jednym z najbardziej znanych jest witamina E. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, przeciwzapalnym i nawilżającym może pomóc uporać się z dokuczliwą suchością nosa i podrażnieniami powstałymi na skutek stanu zapalnego.

Charakterystyka stomatologii zachowawczej

0

Stomatologia zachowawcza to podstawowa dziedzina stomatologii. Specjalizujący się w niej lekarze zajmują się szeroko pojętą profilaktyką oraz leczeniem chorób zębów i przyzębia. To właśnie dentysta specjalizujący się w stomatologii ogólnej (bo tak również często nazywana jest ta gałąź stomatologii) przeprowadza także okresowe kontrole stanu zębów pacjentów. Jakie dokładnie zabiegi przeprowadza lekarz-dentysta w ramach swojej praktyki dowiesz się z naszego artykułu.

Co najczęściej psuje dietę? Te 4 czynniki

0

Dlaczego tak często dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub są one krótkotrwałe? Poznaj najczęstsze powody i sprawdź co zrobić, aby to się nie powtórzyło.

Przyczyny odczuwania bólów dna miednicy

0

Dno miednicy pełni w naszych ciałach bardzo ważną funkcję i odróżnia nas od większości gatunków – z powodu wyprostowanej postawy to właśnie dno miednicy, czyli krocze, odpowiada za utrzymanie ciężaru wnętrzności. Co może być przyczyną bólu tej części ciała i co warto o niej wiedzieć? Dowiedz się, jak zadbać o dno miednicy i z czego mogą wynikać jego dolegliwości.

Najpopularniejsze lecznicze preparaty ziołowe

0
Chamomile tea in a glass cup

Zioła mają w sobie olbrzymią moc, którą nasi przodkowie poznali i wykorzystywali na długo przed początkami medycyny konwencjonalnej. Preparaty ziołowe stosowane są do leczenia niektórych schorzeń lub łagodzenia ich objawów do dziś. W przeciwieństwie do zwykłych leków, fitofarmaceutyki dostępne są w aptekach bez recepty, ponieważ ich działanie jest łagodniejsze i pod warunkiem właściwego stosowania w pełni bezpieczne.

Dlaczego warto skorzystać z usług ortodonty?

0

W ostatnim czasie bardzo często zdarza się, iż wiele osób ma krzywy zgryz. Często nie jest to zbyt widoczne, jednak są osoby którym to bardzo przeszkadza. Powinniśmy mieć świadomość, że warto wyprostować swoje zęby nie tylko dla większego komfortu oraz zwiększenia swojej samooceny, ale także dla własnego zdrowia. Zatem dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług ortodonty?

Ginekologia prekoncepcyjna

0

Świadomość zagadnień związanych z planowaniem rodziny sukcesywnie rośnie w społeczeństwie. Coraz więcej kobiet konsultuje się w tej kwestii z ginekologiem na długo przed ujrzeniem dwóch kresek na teście ciążowym. Wszystko po to, aby być dobrze przygotowanym do pięknego, ale też trudnego okresu zmian, jakim jest ciąża. Czym jest ginekologia prekoncepcyjna i w czym może pomóc przyszłym mamom?

Plastyka wałów okołopaznokciowych – kiedy warto ją wykonać?

0

Wrastające paznokcie to problem, który najczęściej był leczony chirurgicznie. Metoda ta jednak nie należała do najskuteczniejszych, ponieważ problem bardzo często powracał. Alternatywą dla leczenia chirurgicznego jest plastyka wałów okołopaznokciowych.

Charakterystyka past do zębów dostępnych w aptekach

0

Pasta do zębów to podstawowy artykuł higieniczny znajdujący się w każdej łazience. Szeroki ich wybór znajdziemy w zwykłych sklepach – po bardziej specjalistyczne specyfiki możemy udać się również do apteki. Oto jakie produkty możemy znaleźć w ich ofercie.

Pamiętaj o muzyce podczas ćwiczeń

0

Ćwiczysz systematycznie? Masz swoje ulubione dyscypliny: bieganie, jazdę na rowerze, nordic walking, ćwiczenia na siłowni czy jogę. Pamiętasz zawsze o zabraniu sprzętu, ubraniu się w odpowiedni wygodny strój. A czy o play liście i słuchawkach też pamiętasz?