piątek, Grudzień 15, 2017

Rzucanie palenia – jak przestać palić papierosy?

0

Rzucanie papierosów to nie lada gratka. Cel ten wymaga od nas dużej ilości wewnętrznej siły i motywacji. Nie jest łatwo, kiedy wszyscy znajomi dookoła, a czasem i rodzina, nadal palą i wcale nie mają zamiaru zerwać z nałogiem. W takich chwilach potrzebne jest nam wsparcie osoby z zewnątrz, której będziemy mogli mówić o swoich postępach, problemach, chwilach słabości, która wysłucha naszego marudzenia o trudzie rzucania palenia. Dla osoby palącej papierosy będą kuszące już zawsze, nawet kiedy po dniach lub latach zacznie czuć jak nieładnie pachną, wręcz śmierdzą i zauważy ile szkód wyrządzały one dla zdrowia.

Aktualnie rzucanie palenia jest moim celem, a nie jest to mój pierwszy raz. Zawsze jednak pojawiał się ten moment kryzysu, pełen stresu, albo bardzo dobra impreza, kiedy po prostu chciałam zapalić, że myślałam, że ten jeden mi nie zaszkodzi. Niestety, nikotyna szkodziła, cała zabawa w rzucanie palenia szła w zapomnienie i następna paczka papierosów lądowała przed ekspedientką w kasie osiedlowego sklepiku. Paczka papierosów znikała po dwóch dniach.

Rzucanie papierosów stało się dla mnie wyzwaniem, chciałabym aby nareszcie udało mi się to zrobić na stałe. Korzystanie z pomocy w postaci środków wspomagających rzucanie palenia jest również bardzo dobrym pomysłem. Takie środki zapewniają nam wrażenie, że w naszej krwi krąży wystarczająca ilość środka, jaką jest nikotyna, a poza tym sprawiają, że dym papierosowy zwyczajnie nas odrzuca i to ze zdwojoną mocą niż do tej pory.

Doceniam firmy produkujące środki wspomagające rzucanie papierosów. Uważam, że jest to ważny krok dla zdrowia społeczeństwa. Czasami też wystarczy po prostu papierosy zastąpić na przykład marchewką albo lizakiem (co jest odrobinę bardziej ryzykowne, ze względu na zawarte w nim kalorie).

Jeśli faktycznie istnieje dość silna obawa przed utyciem po okresie, w którym rozpoczęliśmy rzucenie palenia polecam korzystać z podjadania surowych warzyw lub mało kalorycznych owoców w kawałkach, jak na przykład pół jabłka do kawy rano, zamiast papierosa. Ten mały zamiennik może całkowicie odmienić nasze życie. Poza tym, ze uda nam się zerwać z nałogiem nabędziemy zdrowego nawyku jedzenia warzyw i owoców kilka razy dziennie, które zawierają dużo błonnika i wspomagają perystaltykę naszych jelit oraz metabolizm. Czyż to nie o wiele lepsze i zdrowsze niż nikotyna? Poza tym jest to też o wiele tańsze niż paczka papierosów!

Rzucanie papierosów nie musi być straszne. Wystarczy zebrać w sobie wystarczająco dużo silnej woli. Motywację można znaleźć na każdym kroku, zwłaszcza, że papierosy pochłaniają sporą część domowego budżetu oraz niszczą nasze zdrowie i urodę. Jeśli mamy ochotę, możemy spróbować specyfiki z reklamy – plastry, tabletki, gumy. Jednak przy okazji starajmy się ze zdrowym rozsądkiem podejść do oferowanych, w tej kwestii, pomocy i zamienników. Życzę powodzenia każdej osobie, która obrała sobie za cel, aby zerwać z tym okrutnym nałogiem.

Sposoby leczenia niepłodności

0

Niepłodność to przypadłość, która dotyczy wielu osób. Dla wielu par chcących doczekać się własnego potomka stanowi nie lada problem. Bezpłodność może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Choć zdarza się, że niepłodność jest nieuleczalna, to nowoczesna medycyna oferuje wiele sposobów na to, aby zdiagnozować przyczyny niepłodności, a potem skutecznie je wyleczyć. W Polsce działa wiele klinik specjalizujących się właśnie w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Oferują one te same nowoczesne metody, jakie są dostępne pacjentom w najbardziej rozwiniętych krajach świata. Katowice również są miastem, w którym pacjenci mogą podjąć leczenie niepłodności.

Chirurgia ręki – jedna z najtrudniejszych dziedzin medycyny

0

Ręce i dłonie to jedne z najważniejszych elementów naszego ciała. Oczywiście – najlepiej, by wszystkie części organizmu były równie sprawne. Jednak o ile na przykład bez takiej śledziony w pewnym wieku zasadniczo możemy się obejść i nie wpływa to w szczególny sposób na nasze życie, o tyle jakiekolwiek pogorszenie funkcjonalności chociażby właśnie rąk stanowi istotny dyskomfort. Dlatego też ich leczenie wymaga wyspecjalizowanych umiejętności oraz szerokiej wiedzy i doświadczenia.

Objawy i diagnostyka nadżerki

0

Zmiany w obrębie dróg rodnych nigdy nie są pożądane i zdrowe, a ich zaniedbanie i ignorowanie może pogarszać sprawę. Najwięcej kobiet, bo aż jedna na cztery, ma problem z nadżerką. Czy nadżerka daje objawy? W jaki sposób można ją wykryć? Z tego tekstu dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jak zdiagnozować nadżerkę, aby wdrożyć leczenie tak szybko, jak to możliwe.

Jaką rolę pełni witamina e i jak może pomóc podrażnionemu nosowi?

0

Pomocne w łagodzeniu stanów zapalnych oraz podrażnionej śluzówki nosa są antyoksydanty. Jednym z najbardziej znanych jest witamina E. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym, przeciwzapalnym i nawilżającym może pomóc uporać się z dokuczliwą suchością nosa i podrażnieniami powstałymi na skutek stanu zapalnego.

Charakterystyka stomatologii zachowawczej

0

Stomatologia zachowawcza to podstawowa dziedzina stomatologii. Specjalizujący się w niej lekarze zajmują się szeroko pojętą profilaktyką oraz leczeniem chorób zębów i przyzębia. To właśnie dentysta specjalizujący się w stomatologii ogólnej (bo tak również często nazywana jest ta gałąź stomatologii) przeprowadza także okresowe kontrole stanu zębów pacjentów. Jakie dokładnie zabiegi przeprowadza lekarz-dentysta w ramach swojej praktyki dowiesz się z naszego artykułu.

Co najczęściej psuje dietę? Te 4 czynniki

0

Dlaczego tak często dieta nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub są one krótkotrwałe? Poznaj najczęstsze powody i sprawdź co zrobić, aby to się nie powtórzyło.

Przyczyny odczuwania bólów dna miednicy

0

Dno miednicy pełni w naszych ciałach bardzo ważną funkcję i odróżnia nas od większości gatunków – z powodu wyprostowanej postawy to właśnie dno miednicy, czyli krocze, odpowiada za utrzymanie ciężaru wnętrzności. Co może być przyczyną bólu tej części ciała i co warto o niej wiedzieć? Dowiedz się, jak zadbać o dno miednicy i z czego mogą wynikać jego dolegliwości.

Najpopularniejsze lecznicze preparaty ziołowe

0
Chamomile tea in a glass cup

Zioła mają w sobie olbrzymią moc, którą nasi przodkowie poznali i wykorzystywali na długo przed początkami medycyny konwencjonalnej. Preparaty ziołowe stosowane są do leczenia niektórych schorzeń lub łagodzenia ich objawów do dziś. W przeciwieństwie do zwykłych leków, fitofarmaceutyki dostępne są w aptekach bez recepty, ponieważ ich działanie jest łagodniejsze i pod warunkiem właściwego stosowania w pełni bezpieczne.

Dlaczego warto skorzystać z usług ortodonty?

0

W ostatnim czasie bardzo często zdarza się, iż wiele osób ma krzywy zgryz. Często nie jest to zbyt widoczne, jednak są osoby którym to bardzo przeszkadza. Powinniśmy mieć świadomość, że warto wyprostować swoje zęby nie tylko dla większego komfortu oraz zwiększenia swojej samooceny, ale także dla własnego zdrowia. Zatem dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług ortodonty?