środa, Wrzesień 18, 2019

Czyste powietrze w Twoim domu – jak i dlaczego?

0
Czyste powietrze w Twoim domu - jak i dlaczego?

Zdrowie od zawsze interesowało ludzkość. Starano się ustalić, czym ono jest, jak się kształtuje, jak definiować chorobę jako jego brak. Dzisiaj, w erze dominacji nauki jako tej właściwej prawdy, toczone dyskusje nad kondycją człowieka stały się jeszcze bardziej intensywne. Mają one zasięg tak krajowy, jak również międzynarodowy.

Powszechnie debatuje się nad skutkami nowoczesności. Fala postępu obecnie sięga niemalże każdej dziedziny naszej egzystencji i gwarantuje ona zarówno plusy, co minusy. Wzrastający ogólny komfort życia, rozwój medycyny, coraz bardziej zaawansowane technologie ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Z drugiej jednak strony dają się nam we znaki upowszechnienie chorób cywilizacyjnych z depresją i otyłością na czele, niszczenie środowiska naturalnego, zanik norm organizujących życie w społeczeństwie. Każda epoka przynosi nowe spojrzenia na wszystko, w XXI wieku szczególną sławą cieszy się pojęcie zdrowia.

Kategoria zdrowia współcześnie

Niegdyś zdrowie postrzegano w ujęciu nazywanym przez naukowców biomedycznym. Taki model rozumowania z góry zakładał, że wina za większość dolegliwości człowieka stoi po stronie jego organizmu. Nie znano wówczas wpływu czynników psychicznych albo społecznych, a siła oddziaływania środowiska naturalnego na kondycję ciała była bagatelizowana. Przy względnie niskim, jak na czasy sprzed dwustu lat, poziomie wiedzy medycznej nie dbano o prawidłowy stan warunków otoczenia, w jakim jednostka funkcjonuje. Przełom przyniósł XX wiek, kiedy badania dopiero raczkującej psychologii udowodniły, że samopoczucie, zadowolenie z relacji międzyludzkich i odczuwana satysfakcja z działań mają takie samo znaczenie, co odpowiednio dobrane leki. Panująca do teraz perspektywa biopsychospołeczna zaskutkowała narodzinami strategii prewencyjnej w opiece zdrowotnej wielu państw.

Po upadku żelaznej kurtyny i pojawieniu się Internetu generalna wiedza o człowieku i jego miejscu w świecie stała się dostępna prawie dla każdego. Instytucje badawcze są w stanie upubliczniać owoce swojej pracy, a organizacje działające na rzecz danej idei mają szerszy zestaw możliwości dojścia do odbiorców. W tym wszystkim coraz większą uwagę skupia się na nowej wizji zdrowia jako efektu czynników wewnętrznych i zewnętrznych, indywidualnych, społecznych oraz środowiskowych.

Jak zadbać o czystość swojego powietrza?

Idea troszczenia się o jakość powietrza głównie jest nam znana z gazet, telewizji, radia czy Internetu. Poszczególne media szeroko krytykują niewzruszenie korporacji przemysłowych i rządów krajów rozwijających się, ludzie natomiast z obojętnością twierdzą, że problem ma oblicze zbiorowe, nie indywidualne. Osoby niezgłębiające tematu są przekonane, iż pogarszający się skład powietrza jest skutkiem działalności wielkich firm i nic na to się nie zrobić. Niemniej to ignoranckie patrzenie na rzeczywistość powoli zamiera i coraz więcej świadomych konsumentów inwestuje w środki filtrujące powietrze znajdujące się w ich domach. Szeroką gamę tego typu urządzeń możemy znaleźć w Internecie, dla przykładu na serwisie Zdrovi – sklep. Jest to przyjemna alternatywa w stosunku do lokalnych producentów części wyposażenia domu, którzy z reguły nie zaopatrują klientów w specjalistyczne zespoły, w tym środki neutralizujące szkodliwe czynniki w gospodarstwie domowym. Oferowane przez Zdrovi oczyszczacze powietrza Sharp są cenione za swoją niezawodność, a przy tym komfort pracy. Przedsiębiorstwo Sharp kładzie bowiem duży nacisk na gwarancję jak najcichszego działania swoich urządzeń. Warto zastanowić się nad zakupem sprzętu, który pomoże nam zadbać o prawidłowy stan naszego zdrowia.

Artroskopia kolana – dlaczego nie należy się jej bać

0
Artroskopia kolana

Bardzo wiele zawiłych i skomplikowanych nazw badań medycznych budzi w nas negatywne i przykre skojarzenia. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie metody leczenia i diagnozowania muszą być nieprzyjemne i bolesne. Dowiedz się czym jest artroskopia kolana i przekonaj się, że tego zabiegu wcale nie trzeba się bać. Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Mamy nadzieję, że przekonamy Cię do zaufaniu zabiegowi artroskopii kolana. 

Staw kolanowy – najważniejszy w całym organizmie 

Urazy kolana zdarzają się niezwykle często. Ma to związek z faktem, że staw kolanowy jest największym, najważniejszym i najczęściej używanym stawem w ciele człowieka. 

Na szczęście w całej Polsce działają specjaliści, którzy zajmują się złożoną problematyką stawów kolanowych. Chirurgia kolana pozwala na leczenie chorób kolana oraz zapewnienie najlepszej diagnostyki i satysfakcjonujących wyników leczenia w możliwie najkrótszym czasie. Bo tutaj czas jest ważny. Leczenie schorzeń, zwłaszcza stawu kolanowego nigdy nie będzie dla pacjenta w pełni komfortowe. Dlatego właśnie należy zadbać o to, by wykonywane zabiegi były możliwie najmniej inwazyjne, a czas rekonwalescencji i rehabilitacji po zabiegu jak najkrótszy.

Zalety zabiegu artroskopii kolana

Artroskopia kolana jest obecnie coraz częściej stosowaną metodą diagnostyki i leczenia różnych schorzeń stawu kolanowego przez lekarzy. Metoda ta pozwala na przeprowadzenie zabiegu przy prawie zerowym ryzyku powstania powikłań. Nacięcia wykonywane do zabiegu są bardzo małe (wielkości dziurki od guzika), a narzędzia wykorzystywane podczas zabiegu są niezwykle precyzyjne. 

Po zabiegu nie ma już konieczności podawania dodatkowych środków przeciwbólowych, a czas rekonwalescencji pacjenta jest skrócony do minimum. 

Ponadto, metoda artroskopowa jest znacznie prostsza do przeprowadzenia dla lekarza niż w przypadku “otwartej” operacji. Przekłada się to zarówno na komfort pacjenta, jak i lekarza. Rany pooperacyjne goją się szybko. Po tygodniu od zabiegu ściągane są szwy i można rozpocząć rehabilitację. Szybka rekonwalescencja po zabiegu i mała jego inwazyjność to zdecydowanie największe zalety zabiegu artroskopowego.

Po zabiegu

Dzięki przeprowadzeniu zabiegu artroskopii kolana, pacjent, który wcześniej skarżył się na dotkliwy ból w okolicy kolan odczuwa zmniejszenie dolegliwości. Dzięki wykonaniu zabiegu metodą artroskopową, pacjent nawet już po tygodniu po zabiegu może rozpocząć rehabilitację i stopniowo wracać do prowadzonych wcześniej aktywności fizycznych. 

Ta mało inwazyjna metoda operacyjna obecnie polecana jest nie tylko sportowcom trenującym wyczynowo, ale także osobom starszym, dla których każdy dzień aktywności fizycznej jest na wagę złota! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu artroskopii kolana, to zapraszamy do odwiedzenia strony specjalistów z: chirurgia-kolana.pl, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu diagnostyki stawu kolanowego. Dzięki ich pracy wielu pacjentów otrzymało już odpowiednie leczenie. Zaufaj im i Ty!

Dodatkowo, jeśli zainteresował Cię opisywany tutaj temat, koniecznie zapoznaj się z filmami edukacyjnymi zamieszczonymi na stronie.Otrzymasz precyzyjne i jasne odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania. 

Jaki fotel wybrać do gabinetu laryngologicznego?

0
Jaki fotel wybrać do gabinetu laryngologicznego

Fotele zabiegowe stanowią niezbędne wyposażenie gabinetów lekarskich bardzo wielu gałęzi medycyny. Jest to sprzęt konieczny do komfortowego i bezpiecznego, zarówno dla pacjenta, jak i lekarza, czy pielęgniarki, przeprowadzania badań i zabiegów medycznych. Każdy fotel powinien być dostosowany do rodzaju gabinetu lekarskiego. Poszczególni specjaliści wykonują bowiem bardzo różne rodzaje czynności.

Podstawowe funkcje wspólne

We wszystkich fotelach przeznaczonych do gabinetów lekarskich i zabiegowych, ważna jest możliwość regulacji wysokości siedziska. Pozwoli to na ustawienie pacjenta na odpowiedniej dla lekarza wysokości, umożliwiającej sprawne i bezpieczne przeprowadzenie badania. Nie zmienia to faktu, że na rynku dostępne są też fotele o stałej, nieregulowanej wysokości. Warto zdecydować się na fotel z regulacją hydrauliczną. W poszczególnych modelach występuje również regulacja manualna bądź elektromechaniczna. Tym, na co warto jeszcze zwrócić uwagę to regulowane podrączki. Czasami istnieje konieczność całkowitego ich demontażu, warto więc, aby fotel posiadał taką funkcję. Kolejną ważną cechą fotela zabiegowego jest ergonomiczne, wygodne siedzisko, obite tkaniną łatwą w utrzymaniu, z której szybko można zmyć ewentualne zabrudzenia. Należy wziąć pod uwagę także nośność fotela. Jak wiadomo, w gabinecie przyjmuję się cały wachlarz różnych pacjentów, mogą więc zdarzyć się i tacy, których waga jest dość znaczna. Udźwig 120 kg jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym, istnieją jednak modele o nośności do 150 kg.

Fotel laryngologiczny

Oprócz parametrów wspólnych dla wszystkich foteli zabiegowych istnieją jeszcze te typowe dla foteli do gabinetu laryngologicznego. Pierwszą z nich jest dodatkowy zagłówek wraz z regulowanym podgłówkiem. Dzięki niemu głowa badanej osoby może być utrzymana w stabilnej, nieruchomej pozycji podczas całego badania, co ułatwia pracę lekarzowi, a dla pacjenta z kolei oznacza większą wygodę. Do wyboru mamy modele foteli laryngologicznych na stożkowej podstawie, które są przeznaczone do umieszczenia ich w jednym, konkretnym miejscu – na stałe. Te fotele służą zazwyczaj do przeprowadzania badań w pozycji siedzącej. Istnieją również jednostki mobilne, które dzięki kółkom można dowolnie przemieszczać. Kółka te wyposażone są w hamulce, więc bez problemu można unieruchomić fotel na czas zabiegu. Tego rodzaju fotele laryngologiczne są przeważnie czterosegmentowe, posiadają segment: głowy, pleców, siedzenia i nóg. Segment pleców można ustawić nawet w pozycji horyzontalnej, fotel będzie więc mógł zarówno krzesłem, jak i leżanką. To samo dotyczy segmentu głowy i nóg – można ustawiać je pod dowolnym kątem.

Fotel idealnie dopasowany

Każdy lekarz powinien dokładnie przemyśleć zakup fotela zabiegowego. Poszczególne parametry będą bowiem konieczne dla jednego specjalisty, a zupełnie zbędne dla innego. Zależy to nie tylko od rodzaju wykonywanej profesji, ale również od indywidualnych wymagań, wcześniejszego doświadczenia oraz sposobu przeprowadzania badań i zabiegów. Przeanalizowanie wszystkich rozwiązań dostępnych w poszczególnych modelach pozwoli na uniknięcie błędów w wyborze fotela i da pewność, że wybrany sprzęt posiada wszystkie konieczne dla nas funkcje.

Początki na siłowni – 5 suplementów, które warto stosować

0
Początki na siłowni - 5 suplementów, które warto stosować

Mimo że rynek suplementów i odżywek jest przepełniony, w rzeczywistości warto stosować zaledwie kilka produktów o potwierdzonym działaniu i korzystnym wpływie na sylwetkę, kondycję, siłę czy wytrzymałość. O jakich suplementach i odżywkach mowa?

8 zalet roweru elektrycznego

0
8 zalet roweru elektrycznego

Rowery elektryczne podbijają nie tylko miejskie ulice i ścieżki rowerowe, ale również serca użytkowników! Przekonaj się sam, jak uniwersalnie użyteczny pojazdem jest rower elektryczny: oto osiem zalet roweru elektrycznego

  1. Dojedziesz nim wszędzie. To rower, a rowerem można jeździć i po ścieżce rowerowej, i po ulicy. A także po parku, lesie, osiedlowych uliczkach, czasem po chodniku. Pod prąd ulicy jednokierunkowej? Proszę bardzo! Ulicą zamkniętą dla ruchu samochodowego? Nie ma sprawy!
  2. Ominiesz korki. Przemykając się wzdłuż linii samochodów, z prędkością 25 kilometrów na godzinę dotrzesz do pracy czy na uczelnię szybciej niż samochodem. A ponadto oszczędzisz sobie cały stres związany z frustrującą jazdą w miejskiej dżungli. A nie zapomnij o tym, że są w miastach tereny niedostępne dla samochodów – deptaki, zabytkowe rynki czy parki. Można tam jednak wjechać rowerem, co w przypadku na przykład warszawskiego Pola Mokotowskiego pozwala zaoszczędzić mnóstwo kilometrów.
  3. Zadbasz o kondycję. Rower to rower i wymaga pracy mięśni. Silnik elektryczny jedynie wspomaga pracę nóg – nawet silniki do rowerów o mocy 2000W, które pozwalają osiągać naprawdę duże prędkości w trudnych, górskich warunkach nie są w stanie całkowicie napędzić roweru bez udziału człowieka.
  4. Zaparkujesz wszędzie. Tak jest, oto upragniony koniec szukania wolnych miejsc i trudnych parkingowych manewrów! Rower można przypiąć nawet do latarnii, a i stojaków jest, zwłaszcza w miastach, coraz więcej. Nie będziesz też denerwować się długimi spacerami od miejsca postojowego do celu – stojaki są zawsze pod samym wejściem (dokądkolwiek by ono nie prowadziło).
  5. Będziesz niezależny. Autobus się spóźnia? Tramwaj miał wypadek? Przenieśli twój przystanek dwie ulice dalej? I co z tego! Mając rower nie musisz przejmować się rozkładami jazdy czy trasami autobusów. Zapomnisz o nich, tak samo jak zapomnisz o czekaniu na spóźniające się autobusy i tramwaje. Objazdy, remonty i zmiany tras również ci niestraszne. Możesz je po prostu ominąć.
  6. Dotrzesz wszędzie na czas. Możliwość poruszania z prędkością 25 kilometrów na godzinę bez konieczności tracenia czasu na szukanie miejsca postojowego jest unikalna dla roweru elektrycznego. To bezkonkurencyjnie najszybszy i najsprawniejszy środek transportu w mieście – dzięki niemu już nigdy nie będziesz musiał tłumaczyć się ze spóźnień.
  7. Nie spocisz się. Jednym z powodów, dla których ludzie nie chcą jeździć do pracy rowerem jest konieczność, zwłaszcza w letnich miesiącach, wożenia ze sobą koszulki na zmianę – a i to nie daje gwarancji eleganckiego, profesjonalnego wyglądu. Jazda na rowerze to wysiłek fizyczny. Jednak jazda na rowerze elektrycznym to wysiłek niewielki, na który może sobie pozwolić każdy profesjonalista, nawet w garniturze czy garsonce.
  8. Będziesz EKO. Troska o planetę jest nie tylko popularna, ale przede wszystkim – konieczna. Każdy z nas musi już dziś zrobić wszystko co może, by ocalić Ziemię od klimatycznej zagłady. Jedną z możliwości jest rezygnacja z transportu silnikowego na rzecz roweru elektrycznego. Wprawdzie korzysta on z akumulatora, który trzeba ładować, jednak koszt energetyczny naładowania specjalnej baterii do roweru elektrycznego jest o wiele niższy niż koszt energetyczny zatankowania samochodu czy skutera.

Łagodzenie bólów miesiączkowych od A do Z

0
Łagodzenie bólów miesiączkowych od A do Z

Dysmenorrhea czyli silne bóle miesiączkowe to najczęściej zgłaszany przez kobiety problem ginekologiczny. Jest to problem poważnie ograniczający jakość życia, mogący prowadzić do ograniczenia kontaktów społecznych oraz utrudnić realizację osobistych celów. Łagodzenie bólu związanego z miesiączką oraz dodatkowych objawów takich jak nudności, biegunki, bóle głowy i pleców jest niezwykle ważne w kontekście zdrowia i jakości życia.

Opieka medyczna nad unieruchomionymi osobami w starszym wieku

0
Opieka medyczna nad unieruchomionymi osobami w starszym wieku

Starzenie się jest procesem zagadkowym. Na pytanie dlaczego ludzie się starzeją oraz w jakim mechanizmie do dziś nie udzielono precyzyjnej odpowiedzi. Postuluje się zarówno za teorią kładącą nacisk na zdeterminowane naturalne mechanizmy starzenia oraz za przypadkowe uszkodzenia na poziomie molekularnym prowadzące do starzenia. Pewne jest natomiast, że osoby starsze wymagają często dodatkowej opieki, szczególnie gdy są unieruchomione ze względu na swój stan zdrowia.

Grillowana cukinia na kilka pysznych sposobów

0
Grillowana cukinia na kilka pysznych sposobów

Ciepłe dni to czas grillowania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Organizując spotkanie z bliskimi, nie zapomnij o przygotowaniu ciekawych i pysznych przekąsek, które zaskoczą i zachwycą twoich gości.

Męski problem z pigułką w dłoni

0
Męski problem z pigułką w dłoni

Stereotypy prawdziwego mężczyzny na miarę dzisiejszych czasów są bardzo wygórowane, a reklama i media społecznościowe podbijają poprzeczkę coraz wyżej ukazując muskularne sylwetki, bujnie przeczesywane włosy, oraz siłę witalną kipiącą w każdym ruchu i uśmiechu przystojniaka z ekranu. Wśród natłoku spraw i tempa życia codziennego ciężko sprostać w dorównywaniu wizerunku tym półbogom, jednocześnie nie zapominając o intymnej sferze zadowalania swojej kobiety erotycznie.

Oczywiście marketing na wszystko znajduje sposób, serwując pigułkowy ratunek na wszystkie bolączki w tym także na potencję. Czy jednak każdy może skorzystać z tej pomocy zaspokajając tym samym kłopotliwy problem? Dla kogo tak naprawdę przeznaczone są suplementy diety gwarantujące szybkość działania i oszałamiające doznania?

Podstawowym pytaniem, jakie należy zadać przed zakupem i aplikacją tabletek na erekcję, jest to, skąd bierze się problem? Warunki, w jakich przyszło dziś żyć i funkcjonować dyktują za sobą powikłania w postaci stresu, przemęczenia, czy nawet depresji. Te z kolei niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu i częste zaburzenia w pracy poszczególnych organów. Złudnym jest fakt, iż zaburzenia erekcji to efekt przejściowy, który łatwo można wyleczyć połknięciem pigułki. Aby odzyskać siły witalne i radość z życia, należy poszukać źródła problemu.

Jeśli zaburzenia erekcji wynikają z przyczyn fizycznych, to jest złym trybem życia, niepoprawną dietą, spożywaniem używek lub leków hormonalnych, a także wiekiem i związanym z tym przerostem gruczołu krokowego, wówczas suplementy diety mogą pomóc w poprawie przepływu krwi do penisa, a tym samym usprawnić życie seksualne partnera. Należy jednak pamiętać, że spopularyzowane przez media pigułki, o których można usłyszeć podczas spotów reklamowych to chemiczne wartości negatywnie wpływające na funkcjonowanie pozostałych układów ciała mężczyzny i działające krótkotrwale.

Tabletki Horse Men
Tabletki Horse Men ze sklepu UpMen.pl

Aby uporać się ze wstydliwym problemem, warto zaufać naturze. Oferowane środki na potencję charakteryzują się bombą witaminową ziół i owoców, które dzięki sprawdzonym badaniom potwierdzają poprawę jakości nasienia, zwiększają libido, oraz podnoszą poziom erekcji, jednocześnie wzmacniając organizm i dodając siły.

Tabletki Top Dystance
Tabletki Top Dystance ze sklepu UpMen.pl

Potencja przestanie być myślą przewodnią w dążeniu do efektywnego życia seksualnego za sprawą naturalnych składników, które nie wywołują skutków ubocznych.

https://upmen.pl/

Markery nowotworowe – czym są i jak je wykryć?

0
Markery nowotworowe – czym są i jak je wykryć?

Markery nowotworowe określa się również mianem wskaźników nowotworowych. Są to produkowane w tkankach organizmu substancje chemiczne o bardzo różnej budowie. W zdrowych tkankach ilość markerów nowotworowych jest minimalna albo nie występuje w ogóle. Jeśli jednak w organizmie trwają procesy nowotworzenia, produkcja tych substancji się zwiększa. Dlatego diagnostyka laboratoryjna ukierunkowana na oznaczanie stężenia markerów nowotworowych w organizmie jest tak ważnym elementem rozpoznawania raka oraz monitorowaniu jego leczenia.

ZOBACZ TEŻ