Czerwona twarz

Co zrobić, gdy nasza twarz ciągle bez większego powodu zaczyna się rumienić? Ledwo wyjdzie słońce albo trochę się zasapiemy i już. Wiele osób ma skłonności genetyczne, do tego typu zaczerwienień. Czy istnieje jakiś sposób, aby się ich pozbyć? Uczucie czerwonej twarzy zna w zasadzie chyba każdy z nas. Po prostu czerwienimy się, gdy coś nas zawstydzi, albo kiedy spacerujemy w gorące dni, czy też kiedy pot lecący nam z czoła wynika z podjęcia aktywności fizycznej. Co jednak zrobić, jeśli czerwona barwa naszego lica nie zmienia się nawet wtedy, kiedy na dworze robi się chłodno, a my jesteśmy spokojni ? Istnieją różne sposoby na pielęgnację zaczerwienionej skóry twarzy i jej okolic. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Czerwona twarz

Dlaczego skóra się czerwieni?

Istnieje co najmniej kilka przyczyn tej niezbyt komfortowej wizualnie dolegliwości. Mogą to być wspomniane już wcześniej czynniki emocjonalne, jak silne zawstydzenie czy też zdenerwowanie. Wtedy reakcją na nie jest podniesienie ciśnienia krwi, a co za tym idzie, wyraźne zaczerwienienie okolic policzków i całej twarzy. Podwyższeniu ciśnienia krwi sprzyja również wysiłek fizyczny. Jak wiadomo przy wzmożonej aktywności fizycznej rośnie nasze tętno, dlatego krążenie także wzrasta.
Innymi przyczynami takiego stanu rzeczy są stany różne zapalne czy zakażenia. Należy do nich na przykład trądzik, atopowe zapalenie skóry czy też przewlekła forma trądziku, czyli trądzik atopowy. Jeszcze innymi powodami wzmagającymi pojawienie się czerwonej skóry twarzy są na przykład zmiany alergiczne czy też genetyczne predyspozycje, np. do cery naczynkowej. Dlatego warto poznać przyczynę dla której nasza skóra wygląda w taki, a nie inny sposób. Takich przyczyn może być oczywiście wiele. Jednak większość z nich została powyżej wymieniona.

Pielęgnacja skóry

Jeżeli nasza skóra posiada widoczne naczynka, oznacza to, że jest to cera naczynkowa. W takiej sytuacji, musimy dbać o nią podwójnie, bo jest bardzo wrażliwa. Dokładnie oczyszczać, nawilżać, chronić itp. Odpowiednio dobrana pielęgnacja mocno zaczerwienionej skóry twarzy bierze właśnie pod uwagę przyczyny takiego stanu skóry. Istnieją jednak różne uniwersalne wskazówki, które można stosować podczas codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Przede wszystkim, zawsze warto jest zaopatrzyć się w specjalne i odpowiednie dla naszego typu skóry dermokosmetyki. Czyli na przykład takie, które są przeznaczone dla skóry wrażliwej. Można je oczywiście kupić w dobrych drogeriach czy też aptekach z kremami. Odpowiednie dla takiego rodzaju skóry będą także lekkie kremy lub płyny micelarne do demakijażu twarzy oraz kremy BB, które mogą zastąpić tradycyjne, cięższe podkłady. Niestety to często źle dobrane kosmetyki mogą być przyczyną złego stanu skóry. Wszystkie kremowe zabiegi mają na celu zminimalizowanie podrażnienia skóry twarzy i w konsekwencji
zmniejszenie jej zaczerwienienia. Jeżeli taki stan skóry utrzymuje się jednak dłużej, pomimo doboru odpowiedniej, delikatnej pielęgnacji, warto w taki wypadku odwiedzić lekarza w celu wykluczenia różnych uczuleń czy też alergii pokarmowych, a także w celu rozpoczęcia odpowiedniego leczenia np. antybiotykami.

Dbanie o skórę

Jednakże jeśli już wiemy, że nasza skóra należy do wrażliwych, to po prostu musimy o nią lepiej zadbać. Ważne jest, aby chronić ją przed nadmiernymi zmianami temperatur, wiatrem, chłodem, gorącem itp. Opalanie też jest raczej niewskazane, przy tego rodzaju zaburzeniach. Jeśli nasza skóra jest naczynkowa, to już w ogóle musimy na nią uważać, tak aby nie narazić jej na nadmierne podrażnienia. Jest to istotny element naszego życia, bo przecież nikt nie chce mieć nieustannie czerwonej twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here