nauka języka
fot. pexels.com

W obecnych czasach znajomość języków jest niezwykle ceniona. W ogłoszeniach o pracę można znaleźć coraz więcej wymogów związanych właśnie ze znajomością języka, a nawet języków. Sprawdź, jak możesz szybko nauczyć się nowego języka, jakie stosować metody nauki i skąd czerpać wiedzę!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-szybko-nauczyc-sie-niemieckiego/

Jaka metoda się nie sprawdzi?

Zanim przejdziemy do technik, które są bardzo pomocne w nauce nowego języka, warto powiedzieć kilka słów na temat metody, z której nie należy korzystać. Oczywiście można – nie jest to zabronione, ale w żaden sposób nie przekłada się na szybką i skuteczną naukę języka. Mowa tutaj o korzystaniu ze słownika do danego języka. Nauka pojedynczych słówek i to jeszcze w ułożeniu alfabetycznym niestety nie jest skuteczną metodą przyswojenia danego języka, a wręcz utrudnia jego naukę. Uczenie się wielu słówek na raz i to o podobnym brzmieniu, konstrukcji jest trudne, bardzo mylące – w słownikach jest właśnie takie ułożenie słów. Z tej metody naprawdę warto zrezygnować.

Jak uczyć się nowego języka?

  • Nowy język najlepiej przyswoić osłuchując się z nim. Filmy oglądaj zatem właśnie w tym nowym języku, którego chcesz się nauczyć – w pierwszej fazie nauki, na samym początku możesz skorzystać z opcji z napisami w języku polskim, ale z czasem staraj się, aby film był zarówno w języku, w którym się uczysz, jak i napisy pod zdjęciami były właśnie w tym nowym języku, który przyswajasz.
  • Ustawienia w telefonie również zmień i ustaw sobie język, którego się uczysz. Dzięki temu w sposób podświadomy stale będziesz oswajać się z nowym językiem. Staraj się zastosować nowy język w nawet najmniejszej codzienności, np. listę zakupów przygotowywuj w nowym języku. Dzięki takim małym kroczkom sprawisz, że stale będziesz obcował z tym językiem. Na początku może być trudno, zwłaszcza jeśli o nowym języku niewiele wiesz, natomiast z czasem zobaczysz, że będzie to dla ciebie coraz łatwiejsze.
  • Nowego języka warto uczyć się praktycznie. Jeśli np. nowego języka chcesz się nauczyć, bo czeka cię praca w restauracji, gdzie musisz posługiwać się tym językiem – ucz się zwrotów w tym języku dedykowanym dla kucharzy, kelnerów, recepcjonistki. Jeśli natomiast czeka cię praca w międzynarodowej agencji marketingowej – ucz się zwrotów branżowych. Nie musisz uczyć się języka od a do z, całego i znać go kompletnie, aby powiedzieć, że umiesz ten język. Ważne, abyś potrafił porozumieć się w środowisku, w którym pracujesz lub będziesz przebywać, mieszkać. To bardzo dobry wyznacznik tego, jak uczyć się języka.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/kominki-propozycje-kominkow-eko-i-bio/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here