lek na alergie Amertil Bio

Alergia to bardzo dolegliwość, które może pojawić się w każdym wieku i dotyczyć również tych osób, które wcześniej cieszyły się bardzo dobrym zdrowiem. Jakie dolegliwości powoduje alergia i jak można je złagodzić? Czy stosowanie leków na alergię to dobre rozwiązanie? Czy warto postawić na lek na alergie Amertil Bio? Dowiesz się tego z lektury naszego artykułu.

Alergia: powszechny problem

Z problemem alergii boryka się spora części populacji i dotyczy to zarówno alergii sezonowych, jak i przewlekłych. Utrzymujące się objawy alergii powodują duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Wśród najczęstszych rodzajów alergii wymienia się uczulenie na różnego rodzaju produkty spożywcze oraz na pyłki. Spotykana jest też alergia na składniki leków czy też na kosmetyki. O ile unikanie kontaktu z alergenami jest względnie możliwe w przypadku uczuleń na produkty spożywcze, tak w przypadku reakcji alergicznej na pyłki sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Wynika to z faktu, iż nie jesteśmy do końca w stanie unikać wszystkich miejsc w których możemy natrafić na potencjalne alergeny.

Typowe objawy

Do najczęstszych objawów alergii wziewnych należy katar oraz częste kichanie. Dodatkowo osoby uczulone na pyłki mogą borykać się z problemem zapalenia spojówek czy zatkanym nosem. Spotykany jest także kaszel alergiczny a także bóle głowy czy też dolegliwości skórne. Często alergii towarzyszy stan ogólnego zmęczenia, które utrudnia codzienne funkcjonowanie. W celu złagodzenia nieprzyjemnych objawów związanych z uczuleniami warto stosować leki na alergię. Wiele z takich preparatów dostępnych jest bez recepty, np. lek na alergie Amertil Bio, w którego składzie znajdziemy substancję czynną – dichlorowodorek cetyryzyny. Zawarta w tym produkcie cetyryzyna jest wskazana w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa. Cetyryzyna łagodzi również objawy pokrzywki.

Co powoduje alergie wziewne?

Alergię wziewną wywołują przede wszystkim pyłki traw, drzew czy zbóż oraz sierść zwierząt. Uczulenie na kocią czy psią sierść zdarza się szczególnie często wśród dzieci, ale podobnie jak ze wszystkimi rodzajami alergii, może pojawić się też w wieku późniejszym. Warto pamiętać, że niektóre rośliny (np. leszczyna) zaczynają pylić już zimą, stąd też uczuleni na pyłki narażeni są na działanie alergenów właściwie przez większą część roku, co powoduje duży dyskomfort w życiu codziennym. Należy pamiętać o tym, iż nieleczona lub nieprawidłowo leczona alergia na pyłki nierzadko powoduje inne dolegliwości, takie jak problem z zatokami czy też astmę. Dlatego tak ważne jest stosowanie preparatów na alergię, np. leku na alergie Amertil Bio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here