Artroskopia kolana – dlaczego nie należy się jej bać

0
2769

Bardzo wiele zawiłych i skomplikowanych nazw badań medycznych budzi w nas negatywne i przykre skojarzenia. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie metody leczenia i diagnozowania muszą być nieprzyjemne i bolesne. Dowiedz się czym jest artroskopia kolana i przekonaj się, że tego zabiegu wcale nie trzeba się bać. Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Mamy nadzieję, że przekonamy Cię do zaufaniu zabiegowi artroskopii kolana. 

Staw kolanowy – najważniejszy w całym organizmie 

Urazy kolana zdarzają się niezwykle często. Ma to związek z faktem, że staw kolanowy jest największym, najważniejszym i najczęściej używanym stawem w ciele człowieka. 

Na szczęście w całej Polsce działają specjaliści, którzy zajmują się złożoną problematyką stawów kolanowych. Chirurgia kolana pozwala na leczenie chorób kolana oraz zapewnienie najlepszej diagnostyki i satysfakcjonujących wyników leczenia w możliwie najkrótszym czasie. Bo tutaj czas jest ważny. Leczenie schorzeń, zwłaszcza stawu kolanowego nigdy nie będzie dla pacjenta w pełni komfortowe. Dlatego właśnie należy zadbać o to, by wykonywane zabiegi były możliwie najmniej inwazyjne, a czas rekonwalescencji i rehabilitacji po zabiegu jak najkrótszy.

Zalety zabiegu artroskopii kolana

Artroskopia kolana jest obecnie coraz częściej stosowaną metodą diagnostyki i leczenia różnych schorzeń stawu kolanowego przez lekarzy. Metoda ta pozwala na przeprowadzenie zabiegu przy prawie zerowym ryzyku powstania powikłań. Nacięcia wykonywane do zabiegu są bardzo małe (wielkości dziurki od guzika), a narzędzia wykorzystywane podczas zabiegu są niezwykle precyzyjne. 

Po zabiegu nie ma już konieczności podawania dodatkowych środków przeciwbólowych, a czas rekonwalescencji pacjenta jest skrócony do minimum. 

Ponadto, metoda artroskopowa jest znacznie prostsza do przeprowadzenia dla lekarza niż w przypadku “otwartej” operacji. Przekłada się to zarówno na komfort pacjenta, jak i lekarza. Rany pooperacyjne goją się szybko. Po tygodniu od zabiegu ściągane są szwy i można rozpocząć rehabilitację. Szybka rekonwalescencja po zabiegu i mała jego inwazyjność to zdecydowanie największe zalety zabiegu artroskopowego.

Po zabiegu

Dzięki przeprowadzeniu zabiegu artroskopii kolana, pacjent, który wcześniej skarżył się na dotkliwy ból w okolicy kolan odczuwa zmniejszenie dolegliwości. Dzięki wykonaniu zabiegu metodą artroskopową, pacjent nawet już po tygodniu po zabiegu może rozpocząć rehabilitację i stopniowo wracać do prowadzonych wcześniej aktywności fizycznych. 

Ta mało inwazyjna metoda operacyjna obecnie polecana jest nie tylko sportowcom trenującym wyczynowo, ale także osobom starszym, dla których każdy dzień aktywności fizycznej jest na wagę złota! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu artroskopii kolana, to zapraszamy do odwiedzenia strony specjalistów z: chirurgia-kolana.pl, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu diagnostyki stawu kolanowego. Dzięki ich pracy wielu pacjentów otrzymało już odpowiednie leczenie. Zaufaj im i Ty!

Dodatkowo, jeśli zainteresował Cię opisywany tutaj temat, koniecznie zapoznaj się z filmami edukacyjnymi zamieszczonymi na stronie.Otrzymasz precyzyjne i jasne odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here