poniedziałek, wrzesień 26, 2022

Jak przebiega badanie glukozy we krwi?

0
Jak przebiega badanie glukozy we krwi

Cukier prosty, jakim jest glukoza, reguluje wiele procesów w organizmie. Kontrolne badanie glukozy z krwi może pomóc w wykryciu niedoboru, jak i podwyższonej normy. Warto wiedzieć, że jej poziom zmienia się od pory dnia, wysiłku fizycznego oraz zjedzonego posiłku. Dziś przybliżymy szczegóły dotyczące badania poziomu tego cukru prostego.

Badanie glukozy we krwi – jakie są wskazania?

Badania glukozy we krwi zaleca się przy zaburzeniach chorobowych oraz pojawiających się sygnałach organizmu, które mogą świadczyć o początkowej fazie cukrzycy. Wczesne wykrycie zaburzeń w produkcji omawianego cukru jest niezwykle ważne do zdiagnozowania wielu schorzeń w tym cukrzycy.

Objawy, które powinny skłonić do wykonania badania:

• senność,
• zwiększone pragnienie,
• nadmierny apetyt,
• częste oddawanie moczu,
• przyspieszone tętno,
• nagła utrata wagi,
• zaburzenia widzenia,
• osłabienie,
• objawy neurologiczne między innymi takie jak niepokój.

Glukoza z krwi jest regularnie badana w grupie ryzyka, czyli osób, których bliscy krewni chorują na cukrzycę. Kontrolę lekarz może zlecić w przypadku:
• schorzeń trzustki,
• zaburzeń tarczycy,
• w zespole policystycznych jajników,
• u kobiet w ciąży,
• nadciśnienia i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Poznaj normy

Prawidłowe wskaźniki inaczej przedstawiają wartości dla osób dorosłych, a inaczej dla dzieci:
• dzieci 70-105 mg/dl,
• dorośli 70-99 mg/dl.

Po otrzymaniu wyników badania konieczna jest konsultacja z lekarzem. Wartości otrzymane z badania glukozy we krwi powinny mieścić się w przedziale od 70 do 99 mg/dl. Wynik powyżej tego poziomu należy skonsultować z lekarzem. Przy wyniku od 99 do 126 mg/dl jest duże prawdopodobieństwo, że lekarz powtórnie wypisze zlecenie na badanie.

O czym pamiętać przed badaniem?

Badanie glukozy z krwi polega na oznaczeniu poziomu omawianego cukru w surowicy, czyli w osoczu. Przed badaniem glukozy należy pamiętać, że jest przeprowadzane na czczo. Pacjent powinien zgłosić się do laboratorium w godzinach porannych, ponieważ całe badanie trwa około dwóch godzin. Zaleca się, aby 12 godzin przed badanie nie jeść posiłków i pić tylko wodę. Z kolei 2 dni przed badaniem zaleca się unikanie stresu oraz wysiłki fizycznego. Zaraz po przyjściu na badanie warto usiąść na kwadrans i odpocząć.
Jak wygląda badanie krzywej cukrowej?

Po przyjściu na badanie i po pierwszym pobraniu krwi pacjent otrzymuje do wypicia roztwór 75 g glukozy. Następnie po dwóch godzinach lub jednej i dwóch ponownie jest badany poziom tego cukru prostego. Badanie glukozy z krwi pokazuje czy trzustka prawidłowo pracuje. Wysoki poziom glukozy powinien być obniżony przez uwolnienie insuliny do krwi. Jeżeli po upływie wyznaczonego czasu poziom glukozy nadal jest wysoki, to lekarz zleci kolejne badania w celu ustalenia przyczyny.

Wysoki poziom glukozy w wyniku oznaczonym dwukrotnie oraz objawy towarzyszące kierują pacjenta do zdiagnozowania cukrzycy. Warto nadmienić, że osoby chorujące na tę chorobę nazywa się również diabetykami. Po rozpoznaniu ich życie zostaje poddane diecie, a codzienność wyznacza badanie poziomu cukru. Wraz z rozwojem technologii i Internetu naprzeciw oczekiwaniom chorych wychodzi sklep dla diabetyków. Oferta jest skierowana bezpośrednio do chorych i w znacznym stopniu ułatwia im codzienność. Można już za pomocą telefonu i aplikacji monitorować glikemię. W sprzedaży znajdują się również produkty z przeznaczeniem dla osób chorujących na cukrzycę, takie jak czekolada czy ciastka. Choroba wymaga zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, a sklep z produktami dla diabetyków ułatwia przestrzeganie restrykcji żywieniowych.

Prozdrowotne zastosowania medycznej marihuany

0
Prozdrowotne zastosowania medycznej marihuany

Medyczna marihuana od wielu lat zyskuje na popularności. Obecnie jest ona dostępna jako opcja leczenia dla osób przewlekle chorych. Warto przyjrzeć się różnym sposobom leczenia, w których może być stosowana medyczna marihuana.

Łagodzenie bólu

Stwardnienie rozsiane, które jest połączeniem utraty zdolności motorycznych i stwardnienia rozsianego, jest formą bólu. Zwykłe leki nie są skuteczne, a te przepisywane często są zbyt silne. Warto przyjrzeć się ziołom konopi w celu uzyskania ulgi. Wielu pacjentów stara się po prostu uzyskać nielegalny dostęp do tego produktu, aby złagodzić ogromny ból.

Wspomaganie chemioterapii

Skutki uboczne chemioterapii mogą powodować nudności i wymioty u pacjentów z rakiem. Badania przeprowadzone w USA wykazały, że marihuana może być podawana pacjentom cierpiącym na raka. Może to często złagodzić objawy nudności lub nawet całkowicie je wyeliminować.

Obniżenie ciśnienia krwi

Rok 1976 był pierwszym rokiem, w którym amerykański pacjent z jaskrą mógł legalnie używać marihuany. Okuliści uważają, że zioło to ma pozytywny wpływ, ponieważ może obniżyć ciśnienie w gałce ocznej i zmniejszyć objawy jaskry.

Poziom cukru obniża się

Wiele cudownych właściwości marihuany może być również korzystne dla diabetyków. Naukowcy uważają również, że trawka ma pozytywny wpływ na osoby z wysokim poziomem cukru. Dzięki trawce walka z nimi będzie bardziej skuteczna.

Stymulacja apetytu

Marihuana jest często stosowana w leczeniu zaburzeń apetytu i chorób, które wywołują cukrzycę. Dzieje się tak, gdy osoby chore na AIDS okazują się mieć niedowagę.

Więcej prozdrowotnych zastosowań medycznej marihuany znajdziesz na http://konopny-swiat.pl/

Jak marihuana może pomóc twojemu zdrowiu?

Trudno będzie ukryć nasz szok, gdy zobaczymy, jak wiele krajów nadal zakazuje stosowania marihuany. Podobne reakcje są udziałem lekarzy, którzy od lat wiążą duże nadzieje z legalizacją. Silne lobby na rzecz legalizacji marihuany skupia się przede wszystkim na wielu korzyściach zdrowotnych, które oferuje. Korzyści te są tak duże, że przewyższają wszelkie ryzyko związane z używaniem marihuany. Marihuana jest znana ze swoich właściwości relaksacyjnych, które, jak wykazano, zwiększają głębokość oddechu.

To tylko początek długiej listy prozdrowotnych właściwości marihuany, które czynią ją możliwym lekiem na wiele chorób. Naukowcy coraz częściej wskazują na fakt, że marihuana może spowolnić wzrost nowotworów. Jest to cecha charakterystyczna przede wszystkim dla nowotworów złośliwych. Walczymy o prawdę, że efekty, które osiągamy, nie są takie, jakich się spodziewaliśmy. Jest to świetny sposób na leczenie bólów migrenowych. Efekty leczenia marihuaną są niezwykłe i znacznie przewyższają najlepsze metody konwencjonalne. Wiadomo, że marihuana rozluźnia mięśnie. To właśnie sprawia, że marihuana jest przydatna w leczeniu napadów padaczkowych. Poprawia się również ogólny stan pacjenta, co jest nie mniej ważne w przypadku tej choroby. Ostatnio mówi się o tym, że marihuana może być stosowana w leczeniu pacjentów z chorobami psychicznymi. Lekarze, którzy rozważają możliwość zastosowania marihuany w leczeniu między innymi OCD i zespołu Tourette’a, są ostrożnymi optymistami.

Barberskie mydła do twarzy dla mężczyzn

0
Barberskie mydła do twarzy dla mężczyzn

Już dawno minęły czasy, w których mężczyźni w ramach codziennej pielęgnacji twarzy używali jedynie wody i ewentualnie uniwersalnego kremu o działaniu nawilżającym. Dzisiaj w kosmetyczkach panów znajdują się różnorodne środki kosmetyczne, które są dedykowane wedle ich indywidualnych preferencji, potrzeb skóry czy spodziewanego efektu. Na szczególną uwagę zasługują preparaty do pielęgnacji brody, ponieważ od co najmniej kilku sezonów zarost jest niezwykle modny. Poznaj najlepsze mydła do twarzy oferowane mężczyznom z brodą.

Jak działa mydło do twarzy dla mężczyzn?

Mydło do twarzy dedykowane mężczyznom, ma przede wszystkim dokładnie oczyszczać i to nie tylko włosy na brodzie, ale również skórę. Preparaty z najwyższej półki dodatkowo działają nawilżająco, usuwają martwy naskórek, działają na mikrokrążenie skóry, dzięki czemu jest ona dobrze dotleniona. Mydło wpływa również na zarost. Pozwala zagęszczać włosy, sprawia, że są one lśniące i mocne, do tego estetyczne. Nie sklejają się, nie są oklapnięte, ale puszyste i lekkie. Mydło z dobrym składem zwiększa objętość zarostu, dzięki czemu broda jest idealnie bujna. 

Jakie mydło do twarzy wybrać?

Na https://sklep.jld.pl/76-mydla-do-twarzy znajdziesz ogromny wybór mydeł do twarzy dla mężczyzn. Różnią się od tradycyjnych kostek mydła, jeśli przede wszystkim weźmiemy pod uwagę ich doskonały skład. Mydła zawierają korzystne wyciągi roślinne o działaniu myjącym, nawilżającym. Można wybierać te do skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia czy uczulenie. Większość z nich nadaje się do codziennej pielęgnacji twarzy z zarostem, a wręcz stanowi podstawowy składnik kosmetyczki panów. 

Szczególną uwagę zawsze warto skupiać na mydłach z naturalnym składem, bez sztucznych dodatków, tzw. zapychaczy, toksyn i substancji, które mogłyby wywoływać podrażnienie bądź alergię. 

Jak używać mydła do mycia twarzy?

Każdy producent mydeł do twarzy dla mężczyzn na opakowaniu dołącza jasną instrukcję w zakresie wykorzystywania tego kosmetyku. Mydła do twarzy mogą być stosowane w ramach codziennego mycia skóry twarzy oraz oczyszczania zarostu, ale świetnie sprawdzają się również jako preparat do golenia. 

W większości przypadków kosmetyk należy dobrze rozpienić w dłoni i wmasować w skórę twarzy oraz brodę, a następnie spłukać bieżącą wodą. Mydło działa dokładnie tak samo jak szampon, idealnie się pieni, jest delikatne, jego niewielka ilość pozwala dokładnie oczyścić daną partię twarzy i włosy na brodzie. 

Mydło do twarzy należy stosować codziennie, ale najpierw zawsze dobrze jest przeprowadzić próbę alergiczną. Jeśli po jednokrotnym użyciu preparatu na skórze nie wystąpi zaczerwienienie, podrażnienie, pieczenie czy wypryski, a skóra nie będzie przesuszona, mydło można z powodzeniem stosować każdego dnia. 

Ponieważ w męskiej kosmetyczce nie znajduje się zbyt wielu kosmetyków, mydło do twarzy powinno być najlepszej jakości. Można śmiało powiedzieć, że jest to doskonała inwestycja w wygląd i kondycję skóry twarzy oraz bujnego zarostu.

Kiedy warto skorzystać z pomocy okulistycznej?

0
Kiedy warto skorzystać z pomocy okulistycznej

Specjalistyczna pomoc będzie niezbędna przy różnych schorzeniach związanych ze wzrokiem. Sprawdź, kiedy warto z takiego rozwiązania skorzystać i gdzie warto szukać doświadczonych ekspertów. W tym poradniku znajdziesz informacje, które pomogą Ci ochronić wzrok.

Zaćma

To wrodzona bądź degeneracyjna choroba oczu, która prowadzi do zmętnienia soczewki. Chociaż proces ten naturalny jest dla osób starszych, dziś można z nim skutecznie walczyć. Zaćma może dotykać również osób młodszych i towarzyszyć innym chorobom (np. cukrzycy). Ponadto często objawia się przy urazach oka. Jeśli mowa o wrodzonej chorobie, należy jak najszybciej pozbyć się objawów, gdyż dziecko nie będzie miało szansy na widzenie. Choroba może rozwijać się powoli, a także postępować bardzo szybko, dlatego tak ważna jest skuteczna pomoc ze strony zaufanych ekspertów.

Jedynym sposobem na leczenie zaćmy jest operacja jej usunięcia wraz z wszczepieniem sztucznej soczewki. Eksperci z Warszawskiego Szpitala Okulistycznego wykorzystują nowoczesną maszynę, która wytwarza ultradźwięki. Te rozbijają twardą soczewkę i jest ona odsysana. Najprościej porównać to do małego odkurzacza. Cały zabieg trwa zaledwie 20 minut, a pacjent już po godzinie może wrócić do domu. To wygodne, a przede wszystkim bardzo skuteczne rozwiązanie.

Nużeniec

Ten pasożyt bytuje na skórze człowieka i może powodować zapalenie spojówek i powiek. Osoby, które zmagają się z problemem, mogą zarazić się np. przez kontakt z zakażoną pościelą czy odzieżą. Kolejną przyczyną może być korzystanie z tych samych kosmetyków czy odwiedziny w salonie kosmetycznym, w którym zapomniano o sterylizacji narzędzi. Nużeniec wywołuje szereg bardzo dokuczliwych objawów. Może pojawić się łzawienie, pieczenie, suchość oczu oraz wiele innych symptomów, które znacznie obniżają komfort widzenia.

Eksperci z Warszawskiego Szpitala Okulistycznego dokonają mikroskopowego badania rzęs z obojga oczu, a wynik zobaczysz już po 15 minutach. Jeżeli faktycznie doszło do zakażenia, otrzymasz fachową pomoc i dowiesz się, jakie środki należy stosować. Jeśli przyczyna objawów będzie inna, nastąpi dalsza diagnostyka. Na pewno będziesz w dobrych rękach. Przekonało się o tym wielu pacjentów.

Zabieg witrektomii

Witrektomia to zabieg na tylnej części oka, który pozwala dotrzeć do siatkówki i naprawić jej struktury. Doświadczeni eksperci podkreślają, że to bardzo skuteczna, choć nadal zbyt rzadko stosowana w Polsce metoda. Witrektomia może rozwiązać wiele różnych problemów i często stanowi efektywną alternatywę dla męczących zastrzyków.

Kiedy warto udać się na zabieg? Będzie on doskonałym rozwiązaniem w przypadku odwarstwienia siatkówki, otworów w plamce, błonie nasiatkówkowej, jaskrze neowaskularnej, wylewach krwi do siatkówki czy do ciała szklistego. Warto nadmienić, że niewielu specjalistów w naszym kraju ma możliwość korzystania z tej nowoczesnej metody. Jednak w Warszawskim Szpitalu Okulistycznym czeka na Ciebie ekspert, który zabiegi te wykonuje perfekcyjnie. Zdecydowanie warto z jego wiedzy skorzystać i cieszyć się doskonałym wzrokiem przez lata.

Recepta online

0
Recepta online

Co zrobić, kiedy nasz brak mobilności uniemożliwia nam dotarcie do pewnych miejsc? Kiedy mieszkamy w sporym oddaleniu od urzędu, lekarza, sklepu, w naszej okolicy nie ma komunikacji miejskiej, a nie posiadamy auta? Lub też dzielimy je z innym członkiem rodziny i nie zawsze mamy do niego dostęp? W takich momentach szukamy rozwiązań w usługach internetowych. W obecnych czasami coraz więcej firm przenosi tam swoją działalność i coraz więcej spraw – również tych urzędowych – możemy załatwić przez komputer.

Praca w dużym mieście

0
praca

Praca w życiu każdego z nas pełni ważną rolę. Można pracować w różnych miejscach, na różnych stanowiskach, najważniejsze to pracować godnie i za uczciwe pieniądze. Dobrze też jest robić to co się lubi i co daje nam satysfakcję. Warto więc poszukać pracy nieco dłużej, ale znaleźć taką pracę, w której spełnimy się zawodowo.

Wybieramy kosmetyki pielęgnacyjne dla psa – co kupić?

0
Wybieramy kosmetyki pielęgnacyjne dla psa

Higiena psa to obok zdrowej diety jeden z najważniejszych aspektów opieki nad czworonogiem. Do podstawowej pielęgnacji zwierzęcia służą specjalne kosmetyki dostępne w stacjonarnych i internetowych sklepach zoologicznych. Jakie produkty warto kupić?

Czy Twój pies potrzebuje kosmetyków?

Choć nie każdy pupil lubi zabiegi pielęgnacyjne, to bez wątpienia warto je co jakiś czas przeprowadzać. Odpowiednia higiena czworonoga przyczynia się do zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych psów zaliczymy:

 • regularne kąpiele, 
 • wyczesywanie i strzyżenie,
 • czyszczenie uszu i okolic oczu.

Szczególnie ważne jest mycie psa odpowiednim szamponem. Kosmetyki dla psów znacznie ułatwiają utrzymanie prawidłowej higieny futrzastych pupili. Ponadto podnoszą komfort samych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Odpowiedni szampon dla psa

Na rynku znajdziemy klasyczne szampony w postaci płynu oraz preparaty do stosowania na sucho w formie specjalnego sprayu. Te drugie są szczególnie polecane do pielęgnacji szczeniaków, osobników w podeszłym wieku oraz psów po operacjach. 

Jaki powinien być szampon dla psa? Przede wszystkim łagodny, przyjemny dla psiej skóry, skomponowany z bezpiecznych dla psów składników. Szampon nie powinien uczulać, mocno się pienić i intensywnie pachnieć. 

Producenci oferują szeroki wybór szamponów przeznaczonych dla psów. Pierwszą grupą są klasyczne kosmetyki pielęgnujące sierść i skórę. Takie preparaty doskonale nawilżają i odżywiają, dzięki czemu sierść po myciu jest błyszcząca i miękka. 

Na rynku znajdziesz również szampony:

 • przeznaczone dla konkretnych ras psów – z podziałem na długo- i krótkowłose,
 • o działaniu przeciwpchelnym,
 • przeciwłojotokowe,
 • dermatologiczne przeznaczone dla czworonogów z chorobami skóry lub alergiami. 

W sklepie AquaelZoo znajdziesz szampony klasyczne i w sprayu przeznaczone dla psów krótko- i długowłosych – w tym dla osobników dorosłych i szczeniaków. Oferowane produkty pochodzą wyłącznie od znanych marek – takich jak Comfy, Dermapharm, Beaphar i Dr Seidel. Na szczególną uwagę zasługują preparaty hipoalergiczne przeznaczone dla psów o skłonnościach do alergii i podrażnień oraz delikatne kosmetyki pielęgnacyjne do stosowania podczas terapii stanów zapalnych skóry. 

Co jeszcze można kupić?

W „psiej kosmetyczce” mogą znaleźć się również specjalne odżywki, poprawiające wygląd sierści. Takie preparaty przeznaczone są głównie dla psów długowłosych, ponieważ zapobiegają plątaniu się sierści i ułatwiają rozczesywanie. Sierść po zastosowaniu odżywki jest niesamowicie lśniąca, przyjemna w dotyku i delikatna. 

W sklepach zoologicznych znajdziesz także:

 • spraye do higieny jamy ustnej,
 • pasty i żele do mycia zębów,
 • preparaty przeznaczone do higieny okolic oczu,
 • mgiełki zapachowe. 

Co należy wiedzieć o zaburzeniach psychotycznych?

0
Co należy wiedzieć o zaburzeniach psychotycznych

Grupa problemów zdrowotnych natury psychicznej obejmuje wiele różnorodnych zaburzeń, które w wyraźny sposób wpływają na życie pacjenta i utrudniają mu funkcjonowanie w społeczeństwie. Wśród nich znajdują się między innymi zaburzenia psychotyczne. Co należy o nich wiedzieć i jak je rozpoznać?

Zauważ je u swoich bliskich

Zaburzenia psychotyczne wiążą się z nieprawidłowym postrzeganiem rzeczywistości, w tym z urojeniami i halucynacjami. Do tych chorób należy między innymi schizofrenia. Niestety, osoba chora często nie jest w stanie samodzielnie rozpoznać swoich urojeń. Postrzega je jako rzeczywiste, co znacząco utrudnia jej funkcjonowanie w społeczeństwie.

Ze względu na to, iż często pacjenci sami nie zauważają swoich problemów, to niejednokrotnie jedynie wnikliwa obserwacja ze strony najbliższych może pomóc w rozpoznaniu choroby. Dlatego też, jeśli wydaje ci się, że osoba w twoim najbliższym otoczeniu nie zachowuje się tak, jak wszyscy i wymaga pomocy specjalisty, przyjrzyj się bliżej jej zachowaniu. Jeśli będzie dla ciebie niepokojące, nie wahaj się przed skierowaniem jej do psychiatry, który pomoże w walce z chorobą.

Jakie symptomy wskazują na zaburzenia psychotyczne?

Zaburzenia psychotyczne obejmują cały szereg błędnych przekonań chorego, opartych na jego halucynacjach i urojeniach. Jednym z najczęściej pojawiających się objawów jest widzenie osób, których inni nie widzą, a także słyszenie głosów, których inni nie słyszą. Chory często dostrzega przy tym osoby i słyszy głosy, które wydają mu się w jakiś sposób straszne, choć nie potrafi odróżnić ich od rzeczywistości.

W związku z opisanymi powyżej halucynacjami, pacjentowi często towarzyszy wysoki poziom niepokoju lub lęku. Obawia się on, że jest obserwowany i podsłuchiwany, może pojawiać się również przekonanie, iż ktoś go śledzi. Chorzy często są także przekonani, że inne osoby są wrogo wobec nich nastawione.

Kolejnym objawem, który często towarzyszy zaburzeniom psychotycznym, jest przekonanie, że własne myśli nie należą do osoby chorej lub że słyszą je także inni ludzie. Postrzega je ona jako podszepty sił zewnętrznych, które próbują nią manipulować. Tak samo zapatruje się na niektóre swoje zachowania, co może spowodować nasilenie objawów lękowych.

W rezultacie zaburzeń psychotycznych pojawia się także obojętność (tzw. spłycony afekt) ii izolacja od innych osób.

Jak wygląda pomoc w przypadku zaburzeń psychotycznych?

Właściwa pomoc w przypadku zaburzeń psychotycznych zaczyna się od wykluczenia przez psychiatrę chorób somatycznych, które mogłyby prowadzić do podobnych zaburzeń. Przede wszystkim wykluczane są nowotwory mózgu, ale też zatrucia lekami czy środkami odurzającymi. Dopiero po ich wykluczeniu prowadzona jest psychiatryczna diagnostyka zaburzeń psychotycznych.

Diagnoza pociąga za sobą konieczność zastosowania leków oraz psychoterapii, które pomagają pacjentom w kontrolowaniu stanu umysłu. Dzięki nim halucynacje zostają ograniczone, a pacjent uczy się odróżniać rzeczywistość od fikcji. Dzięki temu zaś poprawia się jego funkcjonowanie w społeczeństwie.

Pomoc udzielana jest także bliskim chorego, dzięki czemu uczą się oni żyć z jego chorobą i pomagają mu ją świadomie kontrolować.

Ból głowy od kręgosłupa – dlaczego występuje takie połączenie?

0
Ból głowy od kręgosłupa

Czy dużo osób ma takie właśnie schorzenia? Okazuje się, że relatywnie tak. Nie brakuje osób, które borykają się zatem z takim właśnie kłopotem zdrowotnym, jak ból głowy od kręgosłupa… Z jakimi objawami trzeba się dokładnie wówczas liczyć? Poznaj też sposoby, które w takiej konkretnej sytuacji mogą rzeczywiście efektywnie pomagać.

Jak dużo osób ma właśnie ból głowy od kręgosłupa? Takich ludzi jest coraz więcej. Szacuje się, że chodzi o 20% osób, które zmagają się z nawracającymi bólami głowy. Warto dodać, że to naprawdę sporo. Jakie są w tym aspekcie charakterystyczne objawy? Chcesz się tego wszystkiego dowiedzieć? Warto wiedzieć, że chodzi między innymi o dolegliwości bólowe pojawiają się dość nagle, niespodziewanie… Główne źródło bólu jest do zlokalizowania w okolicach karku. To zaś bardzo charakterystyczny symptom…

Jakie są jeszcze inne typowe objawy na tej właśnie płaszczyźnie? Tych symptomów jest całkiem sporo. Taki ból jest tępy, a o wiele rzadziej kłujący. W czasie występowania tego problemu zdrowotnego Pacjenci mają ograniczoną ruchomość w zakresie szyi. O czym jeszcze na tej właśnie płaszczyźnie nie można ani przez jeden moment zapominać? Dodatkowo ból może promieniować do innych części naszego ciała. Najczęściej dolegliwości występują, a jest to na pewno spora ciekawostka, tylko w jednej części głowy. Ta sprawa ma zaś naprawdę duże znaczenie. O czym jeszcze nie można w ogóle zapominać? Warto dodać, że najczęstszą przyczyną takich właśnie dolegliwości są zwyrodnienia występujące w odcinku szyjnym kręgosłupa. Nie można nie wspomnieć, że takie problemy nie wynikają na przykład z wypadków komunikacyjnych. Częściej są powodowane przez… nas samych. Jeśli bowiem często pracujemy w pozycji siedzącej i nie przyjmujemy odpowiedniej postawy itd. to trzeba liczyć się właśnie z takim schorzeniem, jak ból głowy od kręgosłupa.

Jakie kroki powinny być podejmowane przez osoby, które dość często zmagają się z takimi właśnie dolegliwościami? Na pewno warto udać się na konsultacje do profesjonalnego, doświadczonego lekarza. Tak samo świetnym rozwiązaniem jest rehabilitacja. Warto pomyśleć o ARPwave. To metoda, która przywędrowała do Polski prosto ze Stanów Zjednoczonych. Czym cechuje się metoda ARPwave? Warto wiedzieć, że rehabilitacja polega między innymi na usunięciu dyskopatii kręgosłupa szyjnego. Co jeszcze się tutaj w sumie liczy? Dodatkowo to, aby Pacjent mógł szybko poczuć ulgę. Na początku są zatem niwelowane aktualne dolegliwości. Sukces ARPwave – odnotowywany na całym świecie – tkwi także w tym, że jest to metoda, dzięki której możesz generalnie liczyć także na wiele innych walorów. Chodzi przede wszystkim o to, że na skutek rehabilitacji dolegliwości nie nawracają w przyszłości. Jest to zatem efektywna i bezpieczna metoda na wielu płaszczyznach. Niewątpliwie warto się na nią zdecydować. Co jeszcze ma znaczenie w ramach tego tematu? Chcesz poznać więcej faktów? W takim razie dokładnie przeczytaj wpis ze strony internetowej https://rehabilitacja-arpwave.pl/bol-glowy-od-kregoslupa-skad-sie-to-wlasciwie-bierze.

Dobry stomatolog

0
Dobry stomatolog

Zdrowie zębów jest bardzo ważne. W ich przypadku można wielu chorobom i ich rozwojowi zapobiegać – wystarczy udać się co jakiś czas do lekarza stomatologa na wizytę kontrolną. Dobry stomatolog w Poznaniu zauważy np. pierwsze ślady próchnicy i pomoże z nimi walczyć na etapie, gdy jest to bezbolesne. W ten sposób próchnica nie postępuje i nie osłabia zębów. Każdy stomatolog powie, że własne zęby są najlepszym rozwiązaniem – żadne sztuczne, w tym nowoczesne implanty nie zastąpią ich w 100%. Dlatego warto o nie dbać tak długo, jak to możliwe. Warto wiec znaleźć dobrego stomatologa i kontrolować u niego zęby co kilka miesięcy.

ZOBACZ TEŻ