Uzyskanie stosownych zaświadczeń na temat stanu zdrowia jest obligatoryjne dla wszystkich osób, ubiegających się o przystąpienie do kursu i otrzymania prawa jazdy. Przepisy te zostały jeszcze bardziej zaostrzone na przestrzeni ostatnich lat, a kwestia badania lekarskiego jeszcze bardziej poważnie potraktowana. W chwili obecnej nie są już wydawane bezterminowe prawa jazdy i konieczne okazuje się ich przedłużanie co jakiś czas, również poprzez przejście dodatkowych badań. Szczegółowe informacje na temat procedur dostępne są na stronie internetowej: www.badania-kierowcow.warszawa.pl.

Jak przejść badania kierowców?

Zacząć należy od zapisania się na wizytę. Można to zrobić przez internet, a sama rejestracja zajmuje jedynie kilka minut. Po umówieniu terminu i zarejestrowaniu się należy udać się na wizytę. Badania odbywają się w ośrodkach specjalistycznych bądź też w ramach określonej auto-szkoły.

Badania kierowców są z reguły proste i zajmują góra 20 minut. Podstawą jest wywiad na temat chorób przewlekłych, zaburzeń widzenia i problemów z równowagą. Po tym czasie przeprowadza się proste badanie okulistyczne za pomocą tablicy Snellena oraz odpowiednich tablic do oceny widzenia barwnego. W przypadku chorób przewlekłych konieczne okazuje się również przedstawienie dokumentacji dotyczącej leczenia, a także aktualnych wyników badań. Osoby z cukrzycą i padaczką muszą uzyskać zaświadczenia odpowiednio od diabetologa i neurologa.

Czy to już wszystko?

Prawie. Z gotowym zaświadczeniem od lekarza należy udać się do wydziału komunikacyjnego właściwego dla miejsca zamieszkania, w celu uzyskania profilu kierowcy oraz numeru PKK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here