poradnia ortopedyczna Warszawa

Ból w dowolnym miejscu w nodze może mieć różne natężenie: od tępego do intensywnego uczucia kłucia. Najczęściej wynika z przeciążeń lub drobnych urazów. Nieraz dolegliwość ustępuje w krótkim czasie i może być złagodzona domowymi sposobami. Bywa jednak i tak, że oznacza poważny stan chorobowy. Co może go powodować i gdzie szukać pomocy?

Bóle kończyn dolnych – przyczyny

Odczucie bolących nóg dokucza wielu osobom. Najczęściej wynika z nadmiernego wysiłku fizycznego i przemęczenia. Jeżeli jednak ból pojawia się szczególnie często lub utrudnia codzienne funkcjonowanie, należy zasięgnąć porady lekarskiej. Zdarza się bowiem, że bolące nogi są sygnałem poważniejszych schorzeń, dotykających narządu ruchu lub układu krwionośnego. Należą do nich:

  • naderwanie ścięgien i inne urazy kończyn dolnych,
  • deformacje stóp, np. płaskostopie, halluksy,
  • dna moczanowa,
  • zakrzepica żył głębokich,
  • przewlekła niewydolność żylna,
  • zapalenie reumatoidalne stawów,
  • rwa kulszowa,
  • miażdżyca,
  • zwyrodnienia kręgosłupa z bólem promieniującym do nóg,
  • zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej.

W pierwszej kolejności pacjent powinien udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje go do specjalisty – ortopedy, angiologa, reumatologa, flebologa lub neurologa. Uzyskanie szybkiej diagnozy może zapobiec pogorszeniu sytuacji i w dłuższej perspektywie ułatwić leczenie.

Gdzie leczyć choroby układu ruchu?

Współcześnie zwyrodnienia stawów i układu kostnego zdarzają się w coraz młodszym wieku. W dobie coraz większej zapadalności na choroby cywilizacyjne warto korzystać z usług placówek medycznych, które skupiają w jednym miejscu poradnie różnego typu. Tak jest w przypadku Centrum Medycznego Gamma w Warszawie.

Problemy z narządem ruchu najlepiej rozwiązać w placówce, która zapewnia pełną diagnostykę. Dobrze, by na miejscu był rehabilitant, możliwość leczenia szpitalnego, a także poradnia ortopedyczna. Warszawa na swoim terenie ma dwa oddziały Centrum Medycznego Gamma – na Żoliborzu i na Mokotowie.

Problemy z naczyniami – gdzie znaleźć pomoc?

Wybierając poradnię, należy zwrócić uwagę na to, by zapewniała jak najlepszą diagnostykę i szeroką możliwość konsultacji. Takie warunki spełnia Centrum Medyczne Gamma, w którym prowadzona jest kompleksowa opieka, badania specjalistyczne i chirurgia naczyniowa. Warszawa – Żoliborz i Mokotów, to siedziby dwóch oddziałów Centrum Medycznego, w którym można skorzystać z konsultacji z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, a także onkologicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here