Czy w wieku 60+ wypada się jeszcze zakochać? Czy mając nieco więcej jak pół wieku nie powinnyśmy „zwolnić i zestarzeć się godnie”? Czy wolno nam się jeszcze kochać ze wszystkimi przywilejami tego stanu, czuć „motylki w brzuchu”, biegać na randki i poświęcać czas ukochanej osobie? A może jednak to już nie ten moment i zdecydowanie na pierwszym miejscu należy postawić dobro rodziny i społeczeństwa wiernie im służąc, a ich potrzeby przedkładać zdecydowanie nad swoje? Czy w tym wieku mamy zapomnieć o naszej kobiecości, o nas?

Nowe cele kobiet po 60

Czy osoby samotne po 60 powinny szukać miłości? – takie pytanie swoim użytkownikom zadał serwis matrymonialny MyDwoje.pl. Co odpowiedziały zapytane osoby w wieku od 18-100 lat? 96% kobiet i 89% mężczyzn wie co jest w życiu najważniejsze i zdecydowanie mówi: tak, każdy ma prawo kochać, wiek nie ma znaczenia! Okazuje się, że kobiety – choć tylko o odrobinę – są bardziej odważne i nowoczesne w tym względzie i mówią otwarcie poznam pana. Zdecydowanie odcinają się one od schematu, który do niedawna obowiązywał i nie chcą być babciami w ciepłych kapciach, które zasiadają na bujanym fotelu z drutami i włóczką w ręku. Nie chcą też zapominać o sobie i poświęcać się wyłącznie dla innych, zupełnie zapominając o własnych potrzebach – jakby nie istniały i nie mogły być samodzielnymi i samo stanowiącymi jednostkami. Wiedzą one doskonale, że Polki to kobiety wielozadaniowe i przebojowe. Bez trudu pogodzą bycie cudowną babcią i byciem… cudowną partnerką. 3% pań nie ma jeszcze wyrobionego poglądu w tym względzie, ale na szczęście mniej niż 1% uważa, że na miłość w tym wieku jest zupełnie za późno, bo kobieta ma prawo żyć wyłącznie służąc, a o tym jakim jest człowiekiem stanowi właśnie to, jak pomaga i wyręcza innych.

Panowie po 60 ruszyli do ofensywy

Ale czy panowie pozostają daleko w tyle? Czy miłość na emeryturze nie mieści im się w głowie, a postęp uważają za zło konieczne? Jeszcze niedawno to właśnie kobiety wiodły prym w poszukiwaniu partnera na portalach typu poznajmy się. Zdecydowanie więcej pań niż panów rejestrowało się, poszukując miłości online. Dojrzałe kobiety bardzo szybko odkryły możliwości jakie daje im Internet. Powodowało to jednak dla nich smutną prawdę: miały sporą konkurencję wśród rówieśniczek, jako, że panów było średnio o połowę mniej. Według nieubłaganej matematyki musiały konkurować z innymi kobietami. Co zaskakujące, wcale się tym nie zrażały, a wręcz przeciwnie: nie traciły czasu, często robiły przysłowiowy „pierwszy krok”. Panowie jeszcze kilka lat temu niechętnie wypełniali swoje profile online w celu odszukania stałej partnerki. W ciągu ostatnich kilku lat (2010-2017) zauważa się większe zaangażowanie i poprawę jeśli chodzi o wypełnianie profilów przez panów, cechuje ich wyższa samodyscyplina i umiejętność posługiwania się komputerem. Oni także odkryli Internet, jako miejsce, gdzie dużo łatwiej można nawiązać pasującą partnerkę, co z kolei sprawiło, że teraz to właśnie kobiety mają dużo większy wybór.  Panowie są aktualnie też dużo bardziej staranni w tej damsko-męskiej grze.

Poznajmy się w Polsce lub za granicą

Nie pozostaje nic innego, jak rzec: Poznajmy się! Hmmm… łatwo powiedzieć? Tylko czy w rzeczywistości jest to faktycznie łatwe i bezpieczne? Co powstrzymuje kobiety, które jeszcze nie zdecydowały się poszukiwać miłości tą drogą? Czasem jest to właśnie rodzina czy bliscy, którzy wciąż powtarzają utarte slogany. Częściej jednak to obawy przed zagrożeniami, o których w ostatnich latach więcej się mówi lub smutne doświadczenia. Właśnie dlatego warto wybrać sprawdzony serwis, który może poszczycić się dobrymi opiniami i zaufaniem klientów. Na co zwrócić uwagę? Warto wybierać świadomie profesjonalny serwis, dowiedzieć się, czy gwarantuje ochronę zdjęć – możliwość pokazywania ich wybranym kandydatom, współpracę z adminem i ostrzeganie w przypadku wykrycia oszustów oraz możliwość blokady Użytkowników, którzy z jakiegoś powodu nas nie interesują. Dobrze też, by oferował on profesjonalne narzędzia doboru ofert – tak, by nasze szanse na miłość rosły. A co jeśli wśród rodaków nie znajdujemy tego wymarzonego? Tu naprzeciw wychodzi sprawdzony międzynarodowy serwis matrymonialny z ofertą Polakó lub obcokrajowców. Możemy zdecydować się na poszukiwanie partnera z zagranicy, który z chęcią pozna Polkę. Polki słyną na cały świat, jako jedne z najpiękniejszych, najbardziej zaradnych i przedsiębiorczych także w miłości oraz ciepłych kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here