Problemy z zajściem w ciąże mogą mieć różnorakie podłoże. Nie zawsze od razu stwierdza się niepłodność, gdyż czasem problem tkwi w złym odżywianiu, czy też innych problemach zdrowotnych. Wydaje się jednak, że w razie problemów zawsze warto odwiedzić klinikę leczenia niepłodności. Rzecz w tym, iż im szybciej zacznie się leczenie niepłodności tym lepiej. Terapia bowiem czasem jest bardzo długotrwała.

Kiedy to już niepłodność?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zajście w ciąże wcale nie jest taką łatwą sprawą. Dni płodnych w miesiącu jest bowiem tylko kilka, a i w czasie ich trwania zapłodnienie nie jest pewne. Kiedy więc pomoc, jaką oferuje klinika leczenia niepłodności faktycznie jest niezbędna, a kiedy jedynie przydatna jest diagnoza?

Generalnie uważa się, że mniej więcej po roku nieudanych starań o dziecko można podejrzewać niepłodność. Jednakże, nie jest to żelazna zasada, że leczenie niepłodności należy rozpoczynać po roku niepowodzeń. Tak naprawdę bowiem, czasem nawet dłuższy okres nieudanych prób nie oznacza wcale konieczności rozpoczęcia leczenia niepłodności. U niektórych kobiet czy mężczyzn wiadomo natomiast o wiele szybciej, że występuje jakiś problem z płodnością.

Warto również zauważyć, że na płodność duży wpływ ma wiek kobiety. Rzecz w tym, iż w przypadku kobiety w wieku lat 23-24 roczne oczekiwanie na dziecko to już długi okres czasu. Jeśli natomiast mowa o kobiecie po trzydziestce, rok to jeszcze nie tak dużo, gdyż w tym wieku po prostu płodność kobiet znacząco już maleje.

Skuteczne metody leczenia niepłodności

Przed podjęciem decyzji o in vitro Katowice, większość par próbuje innych metod leczenia niepłodności. Oczywiście, zastosowanie konkretnych metod jest zależne od tego, co powoduje niepłodność.

Bardzo często przyczyną niepłodności u kobiet jest zaburzenie gospodarki hormonalnej. W takiej sytuacji pomóc może odpowiednia terapia farmakologiczna. Mężczyznom zresztą również pomóc mogą leki, które polepszają jakość nasienia. Warto jednak zauważyć, że farmakologiczne leczenie niepłodności zwykle zajmuje dość dużo czasu i niestety nie zawsze jest skuteczne.

Zapłodnienie in vitro Katowice

Wiele par, które bezskutecznie starają się o dziecko, decyduje się na in vitro Katowice. Dużą zaletą tej metody leczenia niepłodności jest na pewno dość duża skuteczność niezależnie od przyczyn niepłodności.

Klinika leczenia niepłodności http://www.gyncentrum.pl/ oferuje wykonanie in vitro zwykle dopiero po odrzuceniu tezy o istnieniu jakiś usuwalnych przeszkód do zajścia w ciąże. Jeśli więc zmiana trybu życia, ani żadna terapia nie działają, zapada decyzja o in vitro Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here