poduszki

Poduszki są doskonałym dopełnieniem do salonu, sypialni oraz ogrodu. W sklepach znajdziemy całą masę poszewek na poduszki oraz samych poduszek, droższych lub tańszych, ale po co wydawać pieniądze skoro możemy wykonać je zupełnie sami. Nie potrzebujecie do tego żadnych absolutnie żadnych specjalistycznych umiejętności, a jedynie odrobinę czasu, kreatywności oraz cierpliwości.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/dekoracyjne-poduszki-diy/

1 – Wybór materiału

Na samym początku wybieramy materiał, z którego będzie wykonana nasza poduszka.  Możemy go zakupić prze internet lub w hurtowni. Dobrze jest również wykorzystać coś, co macie już w domu. Mogą być to ścinki starych materiałów, wata, wszystko co jest miękkie się nada! 

2- Wypełnienie

Czym jest poduszka bez odpowiedniego wypełnienia? Kupno gotowego wypełnienia nie jest zazwyczaj opłacalne. Nie w każdym jednak przypadku, w sklepie z meblami takim jak np. IKEA. Małe poduszki 40 × 40 cm dostępne są już za około 5 zł oraz świetnie sprawdzą się do tego typu projektów DIY.

3 – Wymiary

Teraz należy wybrać wymiary poduszki. Te małe dekoracyjne mają zazwyczaj wymiary 40 × 40 cm, jeżeli jednak jednak nie posiadamy wkładu i używacie czegoś innego do wypełnienia, możecie sami dostosować rozmiar, taki jaki wam odpowiada.

4 – Szablon

Po wybraniu rozmiarów, a także kształt czas na wycinanie. Możemy użyć do tego np. kartki papieru lub starej gazety. Odmierzacie dokładnie rozmiar linijką bądź narysuj inny kształt może być to np. serce lub dla bardziej zaawansowanych gwiazdka.

5 – Odrysowanie szablonu

Wybrany materiał rozkładacie na prostej powierzchni (podłodze, biurku). Teraz szablon w dłoń i działamy! Przy pomocy jakiegoś przyrządu do pisania odrysowujemy wybrany kształt. Obracacie go następnie tak jak w odbiciu lustrzanym i powtarzacie czynność.

6- Wycinanie

Główny błąd popełniany przez osoby, które zaczynają szyć jest nieprawidłowe wycinanie. Szablon, który został przez was odrysowany na materiale, pamiętajcie, aby nie ciąć go idealnie po liniach, a z każdej strony pozostawić od 2 do 5 cm zapasu. Taki zabieg ułatwi nam zdecydowanie szycie w przyszłości, a dodatkowo pozwoli na zachowanie odpowiedniego kształtu, który wybraliśmy na początku.

7 – Szycie

W szyciu najważniejsze jest to, aby pozostawić kilka centymetrów luzu, które pozwolą wam na obrócenie materiału na odpowiednią stronę, a także na złożenie wkładu czy wypełnienia do środka. Do szycia możecie użyć maszyny lub szyć ręcznie.

8 – Wypełnienie

Do wypełnienia poduszki dobrze jest użyć waty, ścinek materiałów czy gąbki. Nie musimy mieć niewiadomo ile materiału, wystarczy tylko tyle, aby poduszka była odpowiednio wypełniona. Po napełnieniu zostaje nam tylko zaszyć „dziurę” i gotowe. Nasza poduszka jest już gotowa do użytku. 

Zobacz też: http://kobiecylajf.pl/id4695,ozdobne-sloiczki-do-czego-je-wykorzystac-przy-dekorowaniu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here