O pielęgniarkach ostatnimi czasy, szczególnie w Polsce, jest bardzo głośno. Wiadomości jakie otrzymujemy w serwisach i programach informacyjnych nie napawają ludzi optymizmem co do tego zawodu. Jednakże, pomimo tak negatywnego wydźwięku, choć nie ze strony głównych zainteresowanych, warto zdecydować się na studia pielęgniarskie. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, obok których nie da się przejść obojętnie.

Pewna przyszłość – Największym problemem dzisiejszych czasów, jest zbyt mała ilość pielęgniarek pracujących w szpitalach. Głównym tego powodem jest ich emigracja z kraju, a to świadczy tylko o jednym. Obojętnie w jakim miejscu ma się zamiar pracować, pracę na pewno się znajdzie. Dodatkowo można liczyć, że nastąpi to w ciągu paru tygodni/miesięcy od zakończenia studiów, jak nie od razu. Do wyboru będą miejskie szpitale, lub jeśli będzie taka sposobność, prywatna opieka nad chorym w domu.

Praktyczna wiedza – Pielęgniarstwo studia ma niełatwe, ale dzięki temu wiedza jaką się otrzyma będzie praktyczna. Oprócz samej teorii, na studentów czeka też dużo godzin praktyk spędzonych wśród doświadczonych pracowników. Studiowanie pielęgniarstwa nie będzie więc nudne, niepotrzebne i zapomniane, gdy tylko się je ukończy. Nawet prywatnie, gdy zaistnieje potrzeba zaopiekowania się kim w swojej rodzinie, można wykorzystać nabyte umiejętności i zaufać samej osobie niż martwić się czy ktoś obcy odpowiednio zaopiekuje się bliską nam osobą.

Pieniądze – często można usłyszeć, że bycie pielęgniarką, zwłaszcza pracującą w publicznej opiece zdrowotnej się nie opłaca. Jednakże nikt nie zauważa, że studia pielęgniarskie mogą dać szanse na naprawdę dobry zarobek. Ludzie nie korzystają tylko z publicznych szpitali, ale zatrudniają pielęgniarki prywatnie. W takich sytuacjach zarobek może być niemały, a studiowanie pielęgniarstwa okaże się jednym z najlepszych wyborów jakich się dokonało.

Elastyczność godzin – Wśród ludzi są też pracoholicy, dla których ustawowe 8h pracy to za mało. Pielęgniarstwo studia przygotowują już człowieka od pierwszego roku, więc nikt nudzić się nie będzie, a nawet uda mu się spalić nadmiar energii nagromadzony w sobie. Również później, w tej właściwej pracy, godziny będą ustalane pod aktualną sytuację, a nie z góry ustalone. Jedno jest pewne, przy takich godzinach, nuda grozić nie będzie.

Wdzięczność społeczeństwa – ostatni ważny, jak nie najważniejszy powód na studia pielęgniarskie. Pielęgniarki od zawsze postrzegane są jako jeden z najlepszych zawodów na świecie. To one opiekują się pacjentem w pierwszej kolejności i o niego dbają. To w ich gestii jest, aby czuł się on dobrze, niczego mu nie zabrakło i przygotowują przed czekającymi go zadaniami. Z tych powodów, jak i innych tutaj niewymienionych, ukończone studia pielęgniarskie gwarantują szacunek wśród ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here