Dobry dentysta

Leczenie stomatologiczne jeszcze do niedawna kojarzyło się wielu osobom głównie z bólem – z tego też powodu miewały one tendencje do odkładania wizyty w nieskończoność. Dzisiaj, w dobie wielu możliwości aplikowania znieczulenia, lęk ten staje się już zupełnie nieuzasadniony. Dlatego też, jak podkreślają lekarze, nie ma sensu czekać na pojawienie się bólu – znacznie lepiej udać się do specjalisty na coroczną wizytę kontrolną i spokojnie podjąć rutynowe działania profilaktyczne.

Wizyta u dentysty nabiera nieco bardziej szczególnego charakteru, jeśli dotyczy dziecka. Mali pacjenci mają prawo reagować silnym niepokojem w sytuacji pierwszego kontaktu z nieznanym sobie lekarzem. Z tego właśnie powodu wymyślono tzw. wizyty adaptacyjne, a zatem pierwszy kontakt dziecka z gabinetem stomatologicznym, mający za zadanie pomóc mu zaaklimatyzować się w nowym dla siebie otoczeniu. Dzięki takiej wizycie kilkuletni pacjent ma możliwość pozbycia się strachu przed badaniem i zabiegiem, co z kolei znacznie ułatwi pracę samemu lekarzowi.

Nowoczesna stomatologia oferuje cały wachlarz możliwości terapeutycznych, dostosowanych do bieżącego stanu pacjenta i jego potrzeb. Będzie to zatem stomatologia zachowawcza i profilaktyka próchnicy, stomatologia dziecięca, endodoncja i protetyka. Silnie rozwiniętą gałęzią tej dziedziny medycyny stało się także wybielanie zębów – zarówno przy pomocy specjalistycznych lamp, jak i tzw. wybielanie nakładkowe, które można przeprowadzać w warunkach domowych.

Specjalistyczna placówka medyczna BLUMEDICA z siedzibą w Suchym Lesie oferuje pełny pakiet usług stomatologicznych. Dentysta Suchy Las to kompetentni lekarze z bogatym doświadczeniem klinicznym, dokładający wszelkich starań, aby wdrożone leczenie okazało się skuteczne i dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta.

Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie, zaś plan postępowania terapeutycznego omawia się szczegółowo w trakcie pierwszej, niezobowiązującej wizyty. Wtedy też następuje obliczenie przez lekarza szacowanych kosztów leczenia – wszystko to zaś w trosce o zdrowie pacjenta oraz o zapewnienie mu realnego wpływu na wybór najodpowiedniejszej metody leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here