podkrążone oczy

Jeśli często męczą Cię opuchnięte powieki albo worki pod oczami, spróbuj walczyć z tym domowymi sposobami. Natura przecież zawsze daje nam to co najlepsze. Opuchnięte i podkrążone oczy mogą pojawiać się z wielu powodów, na przykład ze względu na odziedziczone po rodzicach cechy twarzy, czy też zmęczenie oczu, stres, różne alergie oraz po prostu budowę skóry. Ważne jest jednak, aby poznać przyczynę takiego stanu rzeczy, aby móc dobrze z nią walczyć i wybrać odpowiednie środki zaradcze.Częste puchnięcie oczu powodowane jest zwykle przez gromadzenie się płynów, a ponieważ nasza skóra właśnie pod oczami jest najcieńsza ze wszystkich miejsc na całym ciele, to niestety obrzęk i zmiana koloru mogą być bardzo widoczne.

podkrążone oczy

Dlaczego akurat w tym miejscu?

Wiele wspólnie nagromadzonych czynników ma wpływ na to, że opuchlizna gromadzi się akurat w tym, a nie innym miejscu. Może być to: nadmierne spożycie soli, różnego rodzaju alergie powodujące późniejsze procesy zapalne i obrzęki, możliwe problemy z zatokami, a nawet odwodnienie organizmu, długotrwałe zmęczenie i brak snu, stres oksydacyjny czy też po prostu starzenie się lub dziedziczne cechy twarzy. Niestety w bardziej podeszłym wieku, mamy gorsze krążenie krwi.  Dlatego, czasami wydaje nam się, że nie możemy nic poradzić na takie konkretne uwarunkowania genetyczne. W takim przypadku można zawsze zastosować zabiegi medycyny estetycznej. Jest to już jednak wskazane tylko i wyłącznie w przypadkach, w których inne zabiegi niestety w ogóle nie są w stanie pomóc.

Jak można zapobiegać opuchnięciom?

-stosować krople do oczu, które zmniejszają podrażnienia wywołane przez różnego rodzaju alergie,

-stosować plastry świeżego ogórka albo schłodzone torebki po herbacie na i wokół zamkniętych oczu,

-pić dużo płynów, najlepiej czystej wody, aby zmniejszyć odwodnienie,

-stosować zimne kompresy w przypadku obrzękniętych powiek,

-zażywać dużej ilości snu i odpoczynku,

-stosować kawałków surowego ziemniaka pod oczami, co zmniejsza ich obrzęk,

-zmniejszyć spożycie soli,

-jeść produkty bogate w potas, takie jak banany, w celu zmniejszenia nadmiaru wody w organizmie,

-schłodzić dwie metalowe łyżeczki lodowatą wodą, a następnie położyć je na powieki,

Te wszystkie działania mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu, czyli stanu w którym nasze oczy będą lepiej wyglądały. Należy jednak pamiętać o regularności w przeprowadzanych działaniach. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknie wyglądająca skórą pod oczami. Wiele osób o tym marzy. Zwłaszcza takie osoby, które ze względu na swoje uwarunkowania genetyczne mają problemy z opuchlizną pod oczami. Jak wiadomo nie wygląda to niestety zbyt efektownie. Dlatego nie ma się czemu dziwić, dużo osób chce się pozbyć tego szpecącego czynnika.

Co później?

W późniejszym czasie warto pamiętać o regularności podjętych działań. Jeśli wszystkie wyżej wymienione zabiegi będziemy przeprowadzać w miarę systematycznie, to możemy osiągnąć wymarzony efekt bez wizyty u lekarza medycyny estetycznej. Najczęściej niestety opuchnięte oko pojawia się w powierzchownym urazie oka, który zwykle wymaga obejrzenia przez specjalistę. Jeżeli do oka trafiło na przykład jakieś ciało obce, należy wyciągnąć je z pomocą chusteczki higienicznej lub wacika. Jeśli jednak jest to niemożliwe, w takiej sytuacji trzeba szybko nałożyć na oko jałowy opatrunek i jak najprędzej udać się do okulisty. Jak najszybsze usunięcie obecnego w oku ciała obcego ma na celu powstrzymanie powstania głębszego uszkodzenia oka. W przypadku istniejącej już rany lekarz zapisuje zazwyczaj leki przeciwzapalne oraz różne antybiotyki, aby zapobiec zakażeniu rany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here