Higiena w zawodzie kosmetyczki

Kosmetyczki wykonują wiele różnych procedur, z których wiele jest związanych z bezpośrednim kontaktem ze skórą klientki poprzez różnego rodzaju sprzęt i narzędzia. Ponieważ taka swoista „penetracja skóry” niesie ryzyko zakażenia, pomieszczenia i procedury, za pomocą których przeprowadza się dany zabieg oczywiście muszą być zgodne z rozporządzeniem dotyczącym zdrowia publicznego. Niemniej jednak w ferworze dbania o te kwestie i standardy nie można zapominać o kwestii dbania o osobistą higienę i czystość.

Odzież kosmetyczna i inne zagadnienia związane z higieną specjalistek

Podstawą nieskazitelnej odzieży kosmetycznej jest czysty uniform lub fartuch. To absolutny must-have, jeśli chodzi o higieniczny i schludny wygląd kosmetyczek. Aby jednak każda z osób świadczących tego rodzaju usługi mogła bez problemu zapewnić taką ich jakość i higienę konieczne jest, by wybierać taką odzież kosmetyczną która nie tylko jest czysta, ale też spełnia inne ważne warunki:

  • ma wyjątkowo estetyczny wygląd
  • jest łatwa do utrzymania w czystości
  • posiada kieszenie i inne elementy podnoszące jej funkcjonalność
  • jest odporna na zgniecenia

Na rynku można dzisiaj dostać spory wybór odzieży kosmetycznej, która spełnia powyższe wymagania współczesnych kosmetyczek, które chcą czegoś więcej aniżeli uniformu przypominającego te szpitalne. Taka odzież kosmetyczna jest przykładowo dostępna w wyspecjalizowanym sklepie Anilon – a w nim między innymi tuniki, spodnie, spódnice, fartuchy i wiele więcej modnych propozycji, które spełniają powyższe wymagania.

Rękawiczki – dopełnienie odzieży kosmetycznej

Jednym z najważniejszych elementów higienicznego podejścia do pracy w zawodzie kosmetyczki są jednorazowe rękawiczki – te muszą być zakładane przez kosmetyczkę podczas każdego zabiegu penetracji skóry. Jedynym wyjątkiem jest to, iż nie stosuje się ich do usuwania włosów za pomocą wosku, chyba że istnieje taka ewidentna konieczność.

Poza tym w każdym przypadku należy pamiętać, iż kosmetyczka musi umyć ręce zawsze:

  • przed i po każdym kliencie/klientce
  • przed i po zabiegu
  • po ekspozycji na substancję
  • po zdjęciu rękawiczek.

To jednak wciąż są absolutne podstaw tego, jak powinna wyglądać właściwa higiena pracy kosmetyczek. Większość informacji poznaje się podczas kursów czy studiów przygotowujących do tego zawodu, niemniej jednak bardzo ważne jest to by pozostawać zawsze na bieżąco z obowiązującymi standardami w branży i tym samym aktualizować swoją wiedzę w regularny sposób. To absolutnie niezbędne do tego, by stworzyć bezpieczne i higieniczne środowisko pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here