Implanty zębów - co trzeba wiedzieć?

Implanty zębów są rozwiązaniem w sytuacjach ubytków zębowych w jamie ustnej, jak również alternatywą dla różnego rodzaju niewygodnych protez. Oto 5 najważniejszych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o implantach:

1. Zalety implantów

Przede wszystkim, implanty charakteryzują się dużą biozgodnością z organizmem człowieka. Oznacza to, że po pierwsze, bardzo rzadko są odrzucane (chociaż może się tak zdarzyć). Po drugie, pacjent z implantem nie odczuwa różnicy, między sztucznym, a naturalnym zębem. To wszystko dzięki coraz bardziej nowoczesnym materiałom, z których wykonane są zębów implanty. Kolejną zaletą implantów jest to, że są trwałe i funkcjonują praktycznie jak zęby naturalne – dentysta może na nich opierać różne konstrukcje, takie jak korony i mosty.

2. Czas trwania zabiegu

Czas wszczepienia implantu jest zależny od metody jego wykonania. Zazwyczaj, wszczepienie implantu jest możliwe podczas jednej wizyty u stomatologa, choć czasem zajmuje to kilka miesięcy. Czas całkowitego zagojenia wykosi około 2-4 miesięcy.

3. Wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniem do wykonania zabiegu wszczepiania implantów są wszelkiego rodzaju utraty zębów, również bezzębie (wskutek utraty wszystkich zębów stałych, jak również o podłożu genetycznym, kiedy nie ma wytworzonych zawiązków zębów stałych). Implanty stosuje się również, gdy u pacjentów występuje nietolerancja na tradycyjne protezy.
Zabiegów wszczepiania implantów nie wykonuje się u osób z chorobami takimi jak AIDS, alkoholizm lub przyjmujących narkotyki. Przeciwwskazaniem do zbiegu jest zły ogólny stan jamy ustnej (próchnica, kamień, stany zapalne). Ponadto, ciąża, cukrzyca, osteoporoza i wiek (poniżej 16 roku życia i powyżej 65 roku życia) również uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu.

4. Koszty wykonania implantów

Cena wszczepienia implantów jest uzależniona od wielu rzeczy, między innymi od zastosowanych technologii i materiałów. Najczęściej jest to wydatek około 3000 złotych za jeden implant.

5. Możliwe powikłania

Powikłań po wykonaniu zabiegu wszczepienia implantu jest niewiele. Właściwie ograniczają się do odrzucenia wszczepu (co dzieje się wyjątkowo rzadko).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here