Jak bezpiecznie farbować włosy
Jak bezpiecznie farbować włosy

Próżno szukać pań, które to nie dążą do jakieś metamorfozy w swoim wyglądzie co jakiś czas. Jednym z łatwiejszych sposobów na taką właśnie przemianę jest farbowanie włosów. W żadnym wypadku nie musi to być jakaś drastyczna transformacja, ponieważ w wielu przypadkach wystarczy jedynie delikatne pogłębienie kolorystyki. Za sprawą takiego właśnie ruchu kobieca uroda nabiera większej wyrazistości i tym samym intensywniej przykuwa ona męski wzrok. Warto niejako przy okazji nadmienić, że również i wśród panów nasila się zainteresowanie eksperymentowaniem z kolorystyką swojej fryzury.

Na szczęście nikt nie powinien mieć najmniejszych kłopotów z zaopatrzeniem się w preparaty do farbowania włosów. Na rynku mamy bowiem ich całkiem sporo i tym samym każdy znajdzie coś odpowiedniego.

Farbowanie włosów tanim kosztem

Warto podkreślić, że farbowanie włosów jest możliwe bez najmniejszych przeszkód do wykonania w domowym zaciszu. Na taki krok stawia sporo osób, gdyż jest to bardziej ekonomiczna opcja niż wizyta u profesjonalnego fryzjera. Chcąc uzyskać pożądany rezultat w zasadzie wystarczy jedynie postępować w zgodzie paroma regułami. Poddając już wcześniej swoje włosy farbowaniu nie jest wskazane stawianie na jaśniejszą niż dotąd kolorystykę. Można oczywiście spróbować z kolorem o ton jaśniejszym, lecz nie warto oczekiwać zbyt oszałamiających rezultatów. Planując jakąś drastyczną przemianę raczej powinno się wykonać w salonie fryzjerskim zabieg dekoloryzacji. Ma to swoje uzasadnienie w tym, że włosy będą tam znacznie bardziej odpowiednio przygotowane i dopiero wówczas można poddać się zabiegowi farbowania na upatrzony kolor. Nie zaleca się też raczej samodzielnego farbowania w przypadku chęci uzyskania blond włosów. Wówczas pojawia się na naszej głowie bowiem najczęściej kolorystyka zbliżona do koloru żółtka jaj. Na samodzielne farbowanie włosów zdecydowanie najlepszym wyborem jest sięgnięcie po farby w ciemniejszej kolorystyce. Farbę w zależności od producenta nakłada się w zróżnicowany sposób. Część z nich jest bowiem aplikowana na wilgotne, a inne z kolei na suche włosy.

Na to zwróć uwagę przy samodzielnym farbowaniu włosów

Na dzień przed koloryzacją zaleca się nie myć włosów, ponieważ powłoka sebum chroni je w pewnym stopniu przed szkodliwymi substancjami. Co więcej daje to też możliwość do miarowego rozprowadzenia farby. Stosując pierwszy raz daną farbę zaleca się uprzednio wykonać próbę uczuleniową. Polega ona na naniesieniu farby na około dwa dni przed farbowaniem na skórę np. na wewnętrzną stronę przegubu. Jeśli nie wystąpiły żadne podrażnienia to można bez większych przeszkód zastosować ów produkt.

Radzimy dokładnie czytać instrukcję obsługi

Kluczową sprawą w przypadku koloryzacji w domowych warunkach jest przede wszystkim skrupulatne stosowanie się do informacji zawartych na ulotce. To tam znajdują się w końcu wszelkie niezbędne instrukcje pozwalające prawidłowo wykonać ową czynność. Wskazane jest również odpowiednie zabezpieczenie odzieży przed pobrudzeniem. Szyję i twarz należy z kolei zabezpieczyć poprzez posmarowanie cery tłustym kremem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here