Jak dbać o kręcone włosy?
Jak dbać o kręcone włosy?

Posiadaczki kręconych włosów często skarżą się, że ich włosy są spuszone, suche i bez życia. Istnieje wiele preparatów oraz naturalnych sposobów, ale nigdy do końca nie jesteśmy pewne, które z nich będą najlepsze dla naszych włosów. Jednak to nie działanie poszczególnych kosmetyków sprawi, że nasze włosy odzyskają blask i sprężystość. Pielęgnacja kręconych włosów jest bardziej skomplikowana i nie ogranicza się tylko do kwestii wyboru odpowiedniego szamponu. Aby włosy odzyskały miękkość i piękny wygląd należy zastosować się do poniższych wskazówek:

  1. Ochrona kręconych włosów

    Na samym początku powinnyśmy przede wszystkim zadbać o to, żeby chronić nasze włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego też wybierając się na wycieczkę, idąc do pracy czy po prostu ruszając w miasto warto w odpowiedni sposób zabezpieczyć nasze włosy, zaplatając je przykładowo w warkocz. Tę samą zasadę należy stosować również przed pójściem spać. Dzięki temu możemy w prosty sposób zapobiec łamaniu i kruszeniu się włosów. Ważną zasadą, którą powinnyśmy przestrzegać jest również to, aby podczas urlopu zabezpieczyć włosy przed promieniami słonecznymi na przykład nakładając na końcówki olej migdałowy, olej kokosowy czy inny.

  2. Odpowiednia suplementacja

    Włosy są częścią naszego organizmu i tak jak inne części ciała, one również potrzebują witamin i mikroelementów. Istnieje wiele gotowych preparatów w skład których wchodzą witaminy, zioła i mikroelementy potrzebne naszym włosom i skórze głowy. Najważniejszymi składnikami takiego zestawu powinien być wyciąć z pokrzywy, wyciąg ze skrzypu polnego, biotyna, witamina b6 czy cynk, selen itd. Jeżeli nie potrzebujemy tak szerokiego spektrum działania wystarczy zaopatrzyć się w herbatkę z pokrzywy, czy skrzypu. Pita regularnie w znaczący sposób przyczyni się do poprawy kondycji naszych włosów.

  3. Odpowiednia pielęgnacja

    O kręcone włosy należy również dbać w odpowiedni sposób od zewnątrz. Posiadaczki loków często skarżą się na przesuszone włosy, które puszą się i nie chcą się układać. Dlatego tuż przed myciem warto nałożyć na końcówki włosów olejek (migdałowy, kokosowy, arganowy), który dociąży i nawilży włosy. Samo mycie włosów powinno również odbywać się w określony sposób. Używamy szamponu nawilżającego najlepiej do włosów kręconych, nakładamy niewielką ilość i delikatnie masujemy skórę głowy. Szampon należy spłukiwać w nie za gorącej wodzie, aby nie przesuszyć dodatkowo skóry głowy i włosów. Po umyciu włosy należy delikatnie odcisnąć w ręcznik. Niedozwolone jest tutaj nadmierne, mocne wycieranie włosów. Jednym z ważniejszych aspektów jest to, aby w miarę możliwości włosy pozostawić same do wyschnięcia. Suszarki pomimo tego, że posiadają coraz to lepsze programy nadal w pewien znaczący sposób krzywdzą nasze włosy. Na jeszcze wilgotne włosy należy też nałożyć preparat zawierający silikon, na przykład jedwab. Nie doprowadzi to do nadmiernego przeciążenia włosów, a jedynie nada pożądanej gładkości, miękkości i sprężystości.

 

Jak widać pielęgnacja kręconych włosów wymaga od nas wiele uwagi i trudności, ale włosy bardzo szybko odwdzięczą się pięknym wyglądem i taflą sprężystych, falujących loków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here