Jak dbać o paznokcie - podstawowe zasady
Jak dbać o paznokcie - podstawowe zasady

Każda kobieta powinna mieć zadbane, a przede wszystkim zdrowe paznokcie. Warto poświęcić im chociaż chwilę każdego dnia. Zwłaszcza, że paznokciom dużo nie potrzeba by zdrowo się prezentowały. Przygotowaliśmy aż 10 sposób na domową pielęgnację paznokci, które można wprowadzić w każdej chwili! Jak zadbać o paznokcie w domu?

Zasady dbania o paznokcie

  1. Skórki nie są Twoim wrogiem! Pamiętaj o tym, gdy będziesz chciała je przyciąć bądź oderwać. Skórki chronią miejsce wzrostu paznokci. Jeśli chcesz by te miejsca wyglądały estetycznie, przede wszystkim zmiękcz skórki przed zabiegiem. Wykonując manicure u kosmetyczki, zadbaj o to, by wyrywanie skórek nie było dla Ciebie bolesne, jeśli tak, zwróć uwagę manicurzystce.
  2. Unikaj obgryzania paznokci oraz skórek. Obgryziony paznokieć nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również zostaje uszkodzony, co może negatywnie wpływać na jego wzrost, kształt oraz wygląd po odrośnięciu. Obgryzanie często prowadzi do zakażeń i infekcji przez co będziesz musiała się pożegnać z pięknymi paznokciami.
  3. Jeśli kiedykolwiek przyjdzie Ci do głowy zdjąć lakier hybrydowy z paznokcia siłą to jak najszybciej pozbądź się tego pomysłu. Każde zadrapanie paznokcia uszkadza jego płytkę. Nawet popękany lakier należy zdejmować bardzo ostrożnie i przede wszystkim delikatnie. Zabronione jest również korzystanie z metalowych narzędzi, które porysują płytkę podczas usuwania skórek.
  4. Piłuj paznokcie tylko wtedy, gdy są suche. Nawet, jeśli tylko zmywasz lakier, odczekaj aż zmywacz wyschnie.
  5. Zainwestuj w dobry podkład pod lakier. To bardzo dobra inwestycja, która zwróci Ci się w postaci pięknych paznokci. Podkład sprawi, że lakier nie tylko dłużej się będzie trzymał, ale również będzie zapobiegał przebarwieniom na paznokciu. Zdarza się to, gdy wybrany kolor lakieru jest zbyt intensywny bądź lakier jest marnej jakości. Jeśli takie przebarwienie już u Ciebie nastąpiło, warto wykorzystać cudowne właściwości cytryny!
  6. Staraj się nakładać kremy ochronne po każdym myciu rąk. Mydło bardzo wysusza skórę (chyba, że zainwestujesz w dobrej jakości mydło, które warto mieć), dlatego nabranie nawyku wsmarowywanie kremu jest mocno polecane. Wysuszone paznokcie stają się kruche oraz niesamowicie podatne na rozdwajanie, a nawet łamanie. Jeśli masz problem z kremowaniem rąk po każdym myciu, staraj się przed snem wcierać w dłonie, paznokcie oraz skórki specyfik domowej roboty. Połącz olejek ze słodkich migdałów z odrobiną soli. Ta mieszanka wyjątkowo dobrze odżywki wysuszony naskórek oraz wzmocni paznokcie.
  7. Masowanie podstawy paznokcia oraz wszelkie czynności, które wymagają zwinnego poruszania palcami, sprawiają, że paznokcie są pobudzone do szybszego wzrostu. Nawet pisanie na telefonie może sprawić, że Twoje paznokcie będą długie i piękne.
  8. Staraj się nie korzystać z nożyczek podczas skracania paznokci. Efektem używania nożyczek mogą być rozdwojone i pozaginane płytki. Zdecydowanie najlepszym przyjacielem paznokci jest pilniczek. Dzięki niemu możesz nie tylko skrócić zbyt długie paznokcie, ale również nadać im odpowiedni kształt. Należy pamiętać, że podczas piłowania, pilnik musi być trzymany pod kątem 45 stopni, w przeciwnym wypadku możesz spowodować rozwarstwienie paznokcia.
  9. Optymalnie zadbaj o swoje paznokcie raz na dwa tygodnie, gdy paznokcie i skórki zdążą już nieco odrosnąć. Jeśli w tym czasie lakier lekko zejdzie, nie ma przeciwwskazań do nałożenia kolejnej warty na pojedynczy paznokieć, zwłaszcza, jeśli możesz oszczędzić sobie czasu, jaki musiałabyś włożyć w ponowne pomalowaniu obydwu rąk.
  10. Unikaj zmywaczy z acetonem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here