zabieg powiększenia piersi

Kształt naszych piersi zależy od wielu czynników, zarówno genetycznych, jak i od odpowiedniej pielęgnacji czy wykonywania ćwiczeń. Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swoich piersi, dlatego szukają sposobów, by poprawić ich wygląd. Jednym z nich jest zabieg wszczepienia implantów w celu powiększenia piersi.

Piękne i jędrne piersi

Wraz z wiekiem piersi zmieniają swój kształt i wygląd. Skóra staje się mniej napięta, a piersi – zamiast sterczących i jędrnych, stają się obwisłe. W dużym stopniu postępowaniu tego procesu może zapobiec odpowiednia pielęgnacja piersi i noszenie właściwej bielizny, jednak natury się nie oszuka. Można ją jednak nieco poprawić.

Operacja powiększenia biustu

Jedną z możliwości poprawienia wyglądu biustu jest wszczepienie implantów piersiowych, które nie tylko mają na celu powiększenie rozmiaru piersi, lecz także poprawienie ich wyglądu. Jeżeli kobieta chce poprawić wygląd swoich piersi bez implantów, wówczas wykorzystać można jej tkankę tłuszczową, pobraną z innych miejsc, w celu podania jej w okolice piersi. Najczęściej jednak operacje biustu wiążą się z wszczepieniem implantów.

Przed zabiegiem

Powiększanie piersi to zabieg, przed którym konieczna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, który będzie go wykonywał, a także z anestezjologiem. Pacjentka przed powiększeniem piersi konsultuje wielkość i kształt nowego biustu. Oprócz tego wymagane są także badania, takie jak morfologia krwi, rentgen klatki piersiowej oraz EKG. Warto także podkreślić, że operacja plastyczna biustu wymaga kilkudniowego pobytu w klinice i dłuższego okresu rekonwalescencji.

Wszczepienie implantów powinno być decyzją przemyślaną, ponieważ wiąże się z większą ingerencją w ciało. Jakby nie patrzeć, jest to operacja, która – jak każda inna – może nieść za sobą powikłania. Z tego względu warto także zdecydować się na sprawdzoną klinikę, wykonującą zabiegi tego typu, aby mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany  fachowo. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here