worki i cienie pod oczami
fot. pexels.com

Wiele kobiet ma problem z workami i cieniami pod oczami, pomimo tego, że się wysypiają i dbają o zdrową jakość tego snu. Ten problem staje się dla nich na tyle uciążliwy, że najchętniej skryłyby się za ciemnymi okularami. Jak sobie radzić z cieniami i workami pod oczami? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-zlikwidowac-worki-i-cienie-pod-oczami/

Naturalne sposoby

Chcąc zadbać o wygląd skóry pod oczami możesz wypróbować naturalne sposoby na walkę z cieniami i workami. Przede wszystkim masuj sobie skórę, która jest zmęczona, mało naprężona i ma ciemne ślady. Możesz masować delikatnie skórę pod oczami palcami, albo skorzystać z jednego ze sprawdzonych trików naszych babć!

Weź dwie łyżki stołowe i włóż je na pięć minut do zamrażalnika, a następnie wyciągnij z niego i przyłóż do swoich zamkniętych oczu, trzymaj je delikatnie przy skórze pod oczami przez 3 minuty. Skóra powinna się odprężyć, zyskać jędrności, a także lepszego kolorytu.

Dodatkowo możesz również praktykować masaż kostkami lodu. Wystarczy, że zawiniesz kilka kostek lodu w czystą ściereczkę bawełnianą i będziesz nimi masować skórę pod oczami. Rób to regularnie, a już wkrótce zauważysz zniewalające efekty!

Makijaż i kremy

Oczywiście powinnaś również zainwestować w dobre kremy i serum na skórę pod oczy i codziennie je wmasowywać w to miejsce. Na rynku obecnie istnieje wiele różnych rozwiązań kosmetycznych dla kobiet, które borykają się z problemem cieni i worków pod oczami. Sprawdź kosmetyki z małymi kuleczkami, które mają taki masażer, dzięki któremu nałożysz odpowiednią warstwę kremu.

Możesz również zakupić dobre podkłady o korektory, którymi będziesz zakrywać swoje cienie oraz worki pod oczami. Czasami niestety nie da się wygrać z naturą oraz postępującym czasem i wtedy z pomocą przychodzą kosmetyki tuszujące nasze wady. Pamiętaj, aby dobrać odpowiednie odcienie korektorów oraz podkładów, a także by nie nakładać ich w zbyt grubej warstwie, bo stworzysz sztuczny efekt!

Przeczytaj też: http://www.wystarczytakniewiele.pl/jak-zaczac-nosic-soczewki-kontaktowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here