Najlepsze wyciskarki do soków

Soki przygotowywane w domu cechują się wysoką zawartością witamin, mikroelementów i błonnika. Można śmiało stwierdzić, że szklanka domowego soku jest dużym krokiem w stronę zdrowia i witalności. Wcześniej jednak należy obejrzeć najlepsze wyciskarki do soków i wybrać jedną z nich. Tę, która będzie całkowicie dopasowana do naszych potrzeb.

Najlepsze wyciskarki do soków – na czym nam zależy?

Zakup wyciskarki może przysporzyć nam niemałych problemów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnorodnych funkcjach, budowie czy kolorystyce. Przed zakupem należy zdefiniować kilka ważnych kwestii, które dotyczą wyboru najlepszego sprzętu do wyciskania soków. Wyciskarki do soków dzielimy na wolnoobrotowe i sokowirówki. Polecamy postawić na te pierwsze. Nie tną one owoców, a je miażdżą, dzięki czemu w soku pozostaje więcej wartości odżywczych. Tego typu wyciskarki dzielimy pod kątem rozmieszczenia wałka ślimakowego, czyli głównego składnika odpowiadającego za przygotowanie soku. Dzielimy je na pionowe i poziome. Pionowe zajmują bardzo mało miejsca, a wyglądem przypominają klasyczną sokowirówkę. Nie wymagają mechanicznego popychania warzyw i owoców, przeznaczone są dla różnorodnych produktów. Z kolei poziome wyciskarki do soków mają dużo większe gabaryty, są też urządzeniami wielozadaniowymi. Mają szereg dodatkowych funkcji, takich jak mielenie czy przecieranie produktów. W niektórych można przygotować nawet makaron. Najlepsze wyciskarki do soków są przede wszystkim funkcjonalne i wygodne.

Oszczędność pieniędzy i sprawdzona technologia

Nie ma co się okłamywać, ale najlepsze wyciskarki do soków muszą być sprawdzone i pochodzić od zaufanych producentów. Wówczas zyskuje się pewność, że wybrany asortyment będzie służył nam przez kilka kolejnych lat. Najlepsze wyciskarki do soków oszczędzają również czas. Zazwyczaj są one zbudowane modułowo, mają funkcję wstępnego mycia, dzięki czemu ich wyczyszczenie i przyrządzenie soku jest niezwykle proste i krótkie. Co więcej, są one wydajne. Szczególnie wolnoobrotowe wyciskarki pozwalają uzyskać bardzo dużą ilość soku z niewielkiej liczby owoców i warzyw. Pozostawiają niemalże całkowicie suchy miąższ. Zyskujemy wtedy pewność, że wszystkie wartości odżywcze znajdują się w naszej szklance, a nie w resztkach składników. Pamiętaj, aby przy wyborze wyciskarki zwrócić uwagę na jej głośność. Niektórym przeszkadzają ostre, nieprzyjemne dźwięki. W wolnoobrotowych wyciskarkach do soków dźwięk zniwelowano do minimum. Co więcej, nowoczesne urządzenia są również o wiele oszczędniejsze, a więc zyskuje się większą ilość soku za dużo niższą cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here