liposukcja
fot: pixabay.com

Smukła i zgrabna sylwetka to priorytet wielu kobiet. O ile w młodości utrzymanie szczupłej figury wymaga jedynie regularnego ruchu i zdrowego odżywiania, o tyle z wiekiem staje się to znacznie trudniejsze. Głównym winowajca jest metabolizm, który po latach spowalnia, a niespalone kalorie odkładają się w postaci tłuszczu.

Zobacz też:http://sekundaminuta.pl/czym-jest-liposukcja/

Przyczyny nadwagi

Nie jest też prawdą, że dodatkowe kilogramy wiążą się bezpośrednio z większa ilością przyjmowanych pokarmów, zwłaszcza tych wysokokalorycznych. Często nasza dieta nie zmienia się drastycznie – jemy to samo i w takich samych ilościach, co kiedyś. Jednak w miarę upływu lat nasz organizm zwalnia, zmniejszają się jego moce przerobowe. Starzejąc się, ograniczamy równiej nasza aktywność fizyczna z różnych powodów, zazwyczaj przyczyną są inne schorzenia, jak bóle kręgosłupa czy stawów. Oczywiście, nie wszystko może zrzucić na karb mijających lat. Żyjemy w pędzie, obciążeni wieloma obowiązkami i nawet młodzi ludzie nie mają czasu na regularne uprawianie sportu.

Liposukcja – efektywny sposób na smuklejszą sylwetkę

Drakońskie diety i mordercze treningi nie zawsze się sprawdzają. Jak w przypadku każdej drastycznej metody, po pewnym czasie spada nam motywacja do jej kontynuowania. Dodatkowo zniechęca nas efekt jojo, z którym musimy się stale zmagać. 

Nic dziwnego, że kobiety decydują się na zabiegi, które zapewnią im trwały i widoczny efekt. Najskuteczniejszym zabiegiem, który widocznie odchudza jest liposukcja. Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu z konkretnych partii ciała. Najczęściej jest to brzuch, ponieważ trudno pozbyć się efektywnie tak zwanej „oponki” za pomocą diety i ćwiczeń. Innymi partiami ciała, często poddawanymi liposukcji są biodra, uda, podbródek.

Liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego należy wcześniej wykonać szereg badań, które wyklucza ryzyko pojawienia się komplikacji zdrowotnych po zabiegu. Decydując się na liposukcję dla własnego bezpieczeństwa powinnismy wybrać renomowaną klinikę z dużym doświadczeniem Musimy się tez liczyć ze sporym kosztem. Liposukcja wybranej części ciała kosztuje kilka tysięcy złotych. 

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/jak-leczyc-endometrioze/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here