Kiedy warto skorzystać z pomocy okulistycznej

Specjalistyczna pomoc będzie niezbędna przy różnych schorzeniach związanych ze wzrokiem. Sprawdź, kiedy warto z takiego rozwiązania skorzystać i gdzie warto szukać doświadczonych ekspertów. W tym poradniku znajdziesz informacje, które pomogą Ci ochronić wzrok.

Zaćma

To wrodzona bądź degeneracyjna choroba oczu, która prowadzi do zmętnienia soczewki. Chociaż proces ten naturalny jest dla osób starszych, dziś można z nim skutecznie walczyć. Zaćma może dotykać również osób młodszych i towarzyszyć innym chorobom (np. cukrzycy). Ponadto często objawia się przy urazach oka. Jeśli mowa o wrodzonej chorobie, należy jak najszybciej pozbyć się objawów, gdyż dziecko nie będzie miało szansy na widzenie. Choroba może rozwijać się powoli, a także postępować bardzo szybko, dlatego tak ważna jest skuteczna pomoc ze strony zaufanych ekspertów.

Jedynym sposobem na leczenie zaćmy jest operacja jej usunięcia wraz z wszczepieniem sztucznej soczewki. Eksperci z Warszawskiego Szpitala Okulistycznego wykorzystują nowoczesną maszynę, która wytwarza ultradźwięki. Te rozbijają twardą soczewkę i jest ona odsysana. Najprościej porównać to do małego odkurzacza. Cały zabieg trwa zaledwie 20 minut, a pacjent już po godzinie może wrócić do domu. To wygodne, a przede wszystkim bardzo skuteczne rozwiązanie.

Nużeniec

Ten pasożyt bytuje na skórze człowieka i może powodować zapalenie spojówek i powiek. Osoby, które zmagają się z problemem, mogą zarazić się np. przez kontakt z zakażoną pościelą czy odzieżą. Kolejną przyczyną może być korzystanie z tych samych kosmetyków czy odwiedziny w salonie kosmetycznym, w którym zapomniano o sterylizacji narzędzi. Nużeniec wywołuje szereg bardzo dokuczliwych objawów. Może pojawić się łzawienie, pieczenie, suchość oczu oraz wiele innych symptomów, które znacznie obniżają komfort widzenia.

Eksperci z Warszawskiego Szpitala Okulistycznego dokonają mikroskopowego badania rzęs z obojga oczu, a wynik zobaczysz już po 15 minutach. Jeżeli faktycznie doszło do zakażenia, otrzymasz fachową pomoc i dowiesz się, jakie środki należy stosować. Jeśli przyczyna objawów będzie inna, nastąpi dalsza diagnostyka. Na pewno będziesz w dobrych rękach. Przekonało się o tym wielu pacjentów.

Zabieg witrektomii

Witrektomia to zabieg na tylnej części oka, który pozwala dotrzeć do siatkówki i naprawić jej struktury. Doświadczeni eksperci podkreślają, że to bardzo skuteczna, choć nadal zbyt rzadko stosowana w Polsce metoda. Witrektomia może rozwiązać wiele różnych problemów i często stanowi efektywną alternatywę dla męczących zastrzyków.

Kiedy warto udać się na zabieg? Będzie on doskonałym rozwiązaniem w przypadku odwarstwienia siatkówki, otworów w plamce, błonie nasiatkówkowej, jaskrze neowaskularnej, wylewach krwi do siatkówki czy do ciała szklistego. Warto nadmienić, że niewielu specjalistów w naszym kraju ma możliwość korzystania z tej nowoczesnej metody. Jednak w Warszawskim Szpitalu Okulistycznym czeka na Ciebie ekspert, który zabiegi te wykonuje perfekcyjnie. Zdecydowanie warto z jego wiedzy skorzystać i cieszyć się doskonałym wzrokiem przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here