Lakiery hybrydowe

Czas utrzymywania się lakieru na powierzchni płytki paznokcia jest zdecydowanie najważniejszą cechą, wymienianą przez kobiety. Z tego też powodu większość pań decyduje się na lakiery hybrydowe, również te wykonywane samodzielnie w domu, zamiast w gabinecie kosmetycznym. Czym się one charakteryzują i jak długo się utrzymują?

Czym są lakiery hybrydowe?

To specjalny rodzaj lakierów, które wyglądają bardzo podobnie do tych klasycznych, jednak mają zupełnie inny skład. To właśnie różnice w składzie powodują, że lakier ten jest tak trwały i tak wytrzymały. W odróżnieniu od zwyczajnych lakierów, które schną w kontakcie z powietrzem, lakiery hybrydowe są światłoutwardzalne. Oznacza to, że wysychają w krótkim czasie po ekspozycji na światło UV emitowane przez specjalną lampę. Z racji tego, że w promieniach słońca również jest pewna ilość promieniowania ultrafioletowego, zaleca się, aby buteleczek z lakierami nie trzymać w nasłonecznionym miejscu. Podczas wykonywania manicure hybrydowego należy też lakiery trzymać z dala od działającej lampy UV.

W odróżnieniu od zwyczajnych lakierów nie potrzeba długiego machania i dmuchania na paznokcie nawet przez kilka minut, aby uzyskać efekt utwardzenia płytki. Standardowo utwardzanie następuje w ciągu 45-60 sekund trzymania dłoni pod lampą, jednak z zastrzeżeniem, by nie wyjmować w tym czasie nawet na chwilę paznokci spod źródła światła, bo może to źle wpłynąć na proces utwardzania lakieru.

Jak trwałe są hybrydy?

Wiele kobiet nie potrzebuje przedłużania paznokci, gdyż ich naturalna płytka ma ładny kształt i wystarczającą długość. Chcą one jednak uzyskać maksymalną trwałość swojego manicure – aby przez uderzenie paznokciem w klawiaturę czy długą kąpiel w wannie lakier nie odchodził od płytki. Wytrzymałość manicure na codzienne uszkodzenia jest jednym z powodów, dla których kobiety wybierają lakiery hybrydoweRównież w warunkach domowych, korzystając ze specjalnych zestawów oferowanych przez profesjonalne marki lakierów, można wykonać bardzo trwały manicure hybrydowy. Nie trzeba więc umawiać się do stylistki, co bywa problematyczne i wymaga poświęcania czasu na dojazd.

Na jak długo wystarcza jedno pomalowanie paznokci?

Oprócz odporności mechanicznej w hybrydach liczy się również okres, w którym wyglądają one ładnie na paznokciach. Trwałość takiego manicure zależy od dwóch czynników: jakości wykonania oraz szybkości odrastania paznokci. Dobrze nałożona hybryda trzymać się będzie około 3 tygodni. Będzie dobrze wyglądała na palcach kobiet, których paznokcie nie odrastają zbyt szybko – wtedy manicure wystarczy zrobić raz na 4 tygodnie. Po tym czasie lakiery hybrydowe zwykle utrzymują się jeszcze w nienagannym stanie na płytce, ale widoczny jest już kilkumilimetrowy odrost, który zdecydowanie psuje jej estetykę.

Hybrydy wymagają perfekcyjnego przygotowania paznokcia, aby bardzo ściśle mogły przylegać do naturalnej płytki i tym samym nie odpryskiwać na skutek działania czynników mechanicznych czy nie odmakać w wodzie. Porządne przygotowanie płytki obejmuje przede wszystkim wyrównanie jej za pomocą bloczka polerskiego, aby usunąć z jej powierzchni skórki i wszelkie nierówności. Następnie należy dokładnie osuszyć paznokcie nail cleanerem, który ma właściwości odtłuszczające, używając do tego celu bezpyłowych wacików. Gdy faza przygotowawcza zostanie wykonana jak należy, z pełną skrupulatnością, będzie można zabrać się za dokładne malowanie – bez zalewania skórek. To spowoduje, że lakier będzie utrzymywał się na paznokciach minimum 3 tygodnie, jak deklaruje producent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here