W sytuacji utraty części zębów lub nawet wystąpienia bezzębia, należy pamiętać o uzupełnieniu braków zębowych poprzez implanty lub protezę. Leczenie protetyczne lub implantologiczne należy zacząć jak najszybciej, ponieważ w przypadku występowania luk w zębach zmianie może ulec układ stomatognatyczny.

Lepszy implant czy proteza zębowa?

Postęp w dziedzinie stomatologii sprawił, że możemy wybierać spośród różnorodnych rozwiązań. Ostateczną decyzję co do sposobu leczenia podejmuje jednak dentysta bielany. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego przed rozpoczęciem leczenia warto przedyskutować ze stomatologiem oba rozwiązania. W przypadku utraty wielu zębów warto skorzystać z metody digital smile design, czyli z cyfrowego projektowania uśmiechu, aby przekonać się, jak będzie wyglądał nasz uśmiech po leczeniu.

Protezy zębowe – rozwiązanie tańsze, ale kłopotliwe

Protezy zębowe nadal są chętnie wybieranym rozwiązaniem, ze względu na to, że koszt ich wykonania jest niższy. Warto jednak podkreślić, że preparaty do prawidłowej higieny protez generują dodatkowy koszt. Ponadto protezy są rozwiązaniem mniej trwałym i łatwiej ulegają uszkodzeniom. Wyjściem z sytuacji mogą być protezy stałe, oparte na implantach.

Leczenie implantologiczne

Implanty zębów stają się rozwiązaniem coraz bardziej popularnym, choć koszt jest dość wysoki. Istnieją jednak możliwości rozłożenia kosztu leczenia na raty, dlatego wiele osób decyduje się na tego typu leczenie. Implanty są rozwiązaniem trwałym i mniej kłopotliwym, gdyż pielęgnuje się je tak samo, jak naturalne zęby. Minusem jest długi okres leczenia, lecz istnieją metody na skrócenie tego czasu i założenie implantu i korony nawet w jeden dzień.W przypadku leczenia implantologicznego możliwe jest założenie pojedynczych implantów, a w przypadku braku większej ilości zębów lub występowania bezzębia możliwe jest skorzystanie z protez opartych na implantach. Jest to rozwiązanie wygodniejsze od tradycyjnych protez ruchomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here