Popękane naczynka

Warto porozmawiać o problemie, który dotyczy naprawdę dużej ilości kobiet, czyli o popękanych naczynkach na naszych nogach inaczej nazywanymi „pajączkami” albo profesjonalnie wenulektazjami.

Popękane naczynka

 Jak sobie z pajączkami radzić?

Popękane naczynka na naszym ciele pojawiają się w naprawdę różnych miejscach. Można jednak wyróżnić co najmniej dwa rodzaje poszerzonych naczynek. Pierwszymi z nich są tzw. pajączki, w profesjonalnym języku medycznym: teleangiektazje. Jednak prościej są to: po prostu poszerzone do średnicy około 1 mm zwykłe naczynka włosowate, znajdujące się tuż pod naszą skórą. Natomiast ich kolor zwykle przybiera niebiesko-szasy odcień lub nawet brunatnoczerwony. Drugim rodzajem pajączków są takie siateczki podskórne lub cienkościenne żyłki siatkowate, przeciwieństwo zwykłych pajączków, ponieważ znajdują się one w stosunkowo głębokiej warstwie naszej skóry, następnie  poszerzają się aż do 3 mm tworząc pod cienką skórą wyraźną siateczkę. Zdecydowanie najczęściej występują one na naszych nogach, ale także udach łydkach oraz nawet twarzy.

No dobrze już więc wiemy czym są pajączki oraz gdzie ich szukać. No ale skąd się biorą i jak je prawidłowo leczyć ?

 Niestety wiek, wraz z upływem czasu nie jest naszym sprzymierzeńcem. Otóż funkcjonowanie żył może niestety zostać bardzo zaburzone, a nasze żyły stają się słabsze. Ma to także związek z krążeniem krwi. A także:

-zmiany hormonalne zwłaszcza występujące w czasie dojrzewania, albo ciąży czy menopauzy mogą spowodować zapychanie się żył i występowanie pajączków.

-Ciąża – podczas ciąży niestety zwiększa się ilość całej krwi w organizmie, ze względu na to, że musi być ona dostarczona także do płodu, co niestety powoduje poszerzenie się naczynek.

-Otyłość lub nawet lekka nadwaga mogą niestety powodować wystąpienie naczynek. Mogą się one pojawiać ze względu na zbyt duże obciążenia naszych nóg.

-brak ruchu, mała aktywność fizyczna długotrwałe siedzenie przy biurku niestety również może prowadzić do dużego obciążenia żył.

Jak więc leczyć obolałą skórę?

Przede wszystkim powinniśmy na początek zacząć od szybkiego pozbycia się szkodliwych substancji takich jak: papierosy, solarium czy też częste i nadmierne spożywanie alkoholu.

Jak więc wzmocnić naczynka? Należy stosować:

-Witaminę C i K

-Czarne jagody

-różne olejki eteryczne takie jak: rumiankowy, różany, czy też pietruszkowy.

-Maseczkę wzmacniającą skórę Bielenda Professional

-Kojący krem Tołpa botanic Czarny Bez

Te wszystkie zabiegi pomogą odzyskać nam piękny i zdrowy wygląd skóry. Warto także uwzględnić zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, które są specjalistyczne. Dzięki temu naczynka mogą zostać tam zamknięte za pomocą różnych zabiegów jak skleroterapia, laserowe usunięcie itp. Czym jest więc skleoterapia? Jest to po prostu zabieg polegający na jednokrotnym wstrzykiwaniu substancji, które w rezultacie powodują zlepienie się wszystkich ścianek naczynek. Pomoże nam tutaj również witamina C oraz stosowanie specjalnych maści. Te wszystkie zabiegi pomogą nam pozbyć się niechcianych naczynek.

Pajączków na nogach można także szybko pozbyć się dzięki zabiegom elektrokoagulacji, czyli specjalistycznego zabiegu w którym wykorzystywany jest prąd, który ścina białko w ścianach naszych naczyń krwionośnych, które w dalszej kolejności zostaje wchłonięte przez nasz układ limfatyczny, a potem po prostu wydalone. Abyy problem nie powracał, niezależnie od wszelkich zabiegów warto jest także przyjmować specjalne preparaty i leki flebotropowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here