Na czym polega wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób boryka się z problemem przebarwień na szkliwie i to pomimo tego, że systematycznie czyści zęby. Ciemny kolor kości jest zmorą wielu osób, ale na szczęście nie stoją oni na straconej pozycji. W ostatnim czasie coraz więcej profesjonalnych klinik stomatologicznych oferuje swoim klientom kompleksowe wybielanie zębów. Współczesna stomatologia estetyczna praktycznie bez podrażnień pozwala wybielić zęby i pozbyć się nieprzyjemnych dla oka przebarwień. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznych jest zdecydowanie lepszym wyborem niż stosowanie past wybielających. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą zapoznać się z najpopularniejszymi metodami wybielania zębów i dowiedzieć się jednocześnie, czy rzeczywiście warto z nich skorzystać.

Jakie są najpopularniejsze metody wybielania zębów?

Każdy profesjonalny gabinet stomatologiczny Rzeszów ma w swojej ofercie wybielanie zębów za pomocą specjalnego lasera lub nowoczesnej lampy. Pamiętać należy o tym, że z zabiegów tych mogą skorzystać jedynie te osoby, które mają wszystkie zęby wyleczone i mogą pochwalić się idealnie zdrowym uzębieniem. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt przy wybielaniu warto dokładnie oczyścić płytki nazębne i pozbyć się kamienia. Laserowe wybielanie zębów wbrew nazwie jest bardzo bezpiecznym i krótkim zabiegiem (ok. 60 minut). W trakcie zabiegu dentysta nakłada specjalny żel ochronny na dziąsła i utwardza go dodatkowo lampą UV. Dopiero po tej czynności można nałożyć stosowny preparat wybielający i wykonać naświetlenie, które trwa około 15 minut. Jak wspomniano powyżej do naświetlania używa się lasera diodowego albo nowoczesnej lampy plazmowej. Największą wadą lampy jest to, że żel trzeba nałożyć trzykrotnie i za każdym razem należy wykonać naświetlenie. Pomimo tego, że zabieg jest trzy razy dłuży, to efekty w obu metodach są niemal identyczne.

Popularna metoda Prevdent – czy warto?

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się metoda Prevdent, która polega nie tylko na wybielaniu zębów, ale również na wzmocnieniu szkliwa. W trakcie wybielania stomatolog nakłada na powierzchnię zębów dodatkowy preparat, który najczęściej przybiera formę aktywnej pianki. Głównym zadaniem tego preparatu jest nie tylko wzmocnienie szkliwa, ale również wspomaganie naświetlania. Prevdent w swoim składzie zawiera nano-hydroksyapatyt, dlatego też jest to metoda w 100% naturalna i bezpieczna. Prevdent doskonale mineralizuje powierzchnię zębów i co najważniejsze redukuje nadwrażliwość szkliwa. Klinika stomatologiczna Rzeszów, która ma w swojej ofercie wybielanie zębów metodą Prevdent będzie doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które odczuwają nieprzyjemny ból przy kontakcie zębów z zimnym albo ciepłym napojem. Warto wspomnieć również i o tym, że zabieg ten jest nieco dłuższy. Jedyną wadą zabiegu rozjaśniania i naprawy szkliwa jest dość wysoka cena. Renomowana klinika dentystyczna Rzeszów za wybielanie regeneracyjne Prevdent, może policzyć sobie od 1200 zł do nawet 2500 zł.

Podsumowanie – czy warto?

Wybielanie zębów jest bezpiecznym, bezbolesnym i co najważniejsze skutecznym zabiegiem. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się przez dłuższy czas. Aby przez dłuższy okres czasu cieszyć się efektem białego uśmiechu, należy oczywiście dbać o swoje uzębienie. Od czasu do czasu warto skorzystać z pomocy specjalnych past wybielających. Nie można zapominać także o systematycznym odwiedzaniu kliniki dentystycznej i kontrolowania stanu swoich zębów. Jak wspomniano powyżej dla wielu osób jedyną wadą wybielania zębów, może okazać się dość wysoka cena. Wybielenie jednego zęba laserem diodowym to koszt ok. 150 zł. Aby wybielić oba łuki trzeba więc zapłacić ok. 1200-2200 zł. Cena końcowa w dużej mierze zależy od wybranej metody wybielania oraz od renomy kliniki stomatologicznej. Na własnym zdrowiu nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej postawić na kliniki stomatologiczne, które korzystają nie tylko z najlepszego sprzętu, ale również z najlepszych materiałów. Dobra klinika stomatologiczna jest w stanie wybielić nawet martwe zęby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here