Objawy ciąży

Ciąża większości osobom kojarzy się wyłącznie z porannymi mdłościami i brakiem miesiączki. Oczywiście, są to typowe objawy dla takiego stanu, jednak nie zawsze dotyczą one wszystkich przyszłych mam. Istnieje jeszcze kilka innych, dość dziwnych symptomów, które mogą pojawić się w pierwszym trymestrze ciąży. O, których mowa?

Dziwne objawy ciąży

Lepka wydzielina z pochwy – może przybierać kolor biały lub lekko żółty. Taki objaw może pojawiać się przez cały okres ciąży. Jest wynikiem burzy hormonów, jak i zwiększenia przepływu krwi w pochwie. Kobieta spodziewająca się dziecka musi się do tego przyzwyczaić, a żeby czuć się zawsze świeżo i komfortowo powinna, mieć zawsze przy sobie chusteczki do higieny intymnej.

Opuchlizna – gdy nie możemy zdjąć z dłoni pierścionka lub go założyć, może to świadczyć o tym, że jesteśmy w ciąży. Zatrzymanie wody w organizmie, to typowa dolegliwość kobiet ciężarnych.

Wypryski – częste pryszcze na naszej twarzy, świadczą o zmianach hormonalnych, które zachodzą gdy dojdzie do zapłodnienia. W takiej sytuacji, najlepiej jest się udać do dermatologa, który dobierze odpowiednie leczenie.

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4659,nabial-w-ciazy-czy-powinno-sie-spozywac/

Krwawienie dziąseł – krwawienie w jamie ustnej, również może być skutkiem zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie kobiety. Do dziąseł napływa większa ilość krwi, w wyniku czego są one podrażnione i opuchnięte.

Zmęczenie – po zapłodnieniu w organizmie kobiety dochodzi do wielu zmian. Dlatego nawet po przespaniu całej nocy, budzisz się niesamowicie zmęczona. W organizmie tworzą się nowe komórki, dlatego przyszła mama czuje się przemęczona.

Wahania nastroju – będąc w ciąży możemy zaobserwować u siebie zmiany samopoczucia – od radości do smutku czy złości. Huśtawki nastrojów są powszechnym zjawiskiem u kobiet ciężarnych. b

Nadwrażliwość piersi – nie zawsze oznacza ciąże, w końcu przed okresem piersi również są nadwrażliwe i mogą boleć. Jednak jest to również jeden z symptomów początkowej ciąży. Oprócz tego piersi zaczynają zmieniać swój wygląd, mogą powiększyć się nawet o 2 rozmiary.

Źródło: https://modnapora.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here