Odchudzaj się skutecznie

Kiedy nadchodzi wiosna wiele osób decyduje się na wypróbowanie diety odchudzającej, aby odpowiednio wymodelować ciało na nadchodzące wakacje. Niekiedy jednak nie możemy zobaczyć efektów, mimo tygodni wyrzeczeń i regularnych ćwiczeń. Niestety, wielu z nas powtarza błędy, które uniemożliwiają nam powrót do wymarzonej sylwetki.

Wyreguluj metabolizm
Poprzez lata nieregularnego trybu odżywiania się oraz niezdrowych nawyków nasz metabolizm może być poważnie rozregulowany. Wówczas osiągnięcie wymarzonej, szczupłej sylwetki jest znacznie utrudnione, a efekt jo-jo niemalże gwarantowany. Dlatego zanim podejmiemy się trudu odchudzania, warto przyjrzeć się swojemu rytmowi dnia. Posiłki musza być przyjmowane regularnie, najlepiej rozbić je na 5 mniejszych. Nie nastawiajmy się na tzw. „diety cud”, które mają nam zagwarantować szybkie rezultaty, dajmy swojemu ciału więcej czasu. Warto co do godziny rozplanować każdy posiłek i trzymać się tego grafiku, uwzględnijmy także czas na aktywność fizyczną. Nie trzeba restrykcyjnie liczyć kalorii, wystarczy zadbać o różnorodność na talerzu oraz ograniczyć artukuły głęboko przetworzone. W miarę możliwości należy wykluczyć z diety słodycze, słodzone napoje oraz tłuste dania. Nie można się jednak głodzić.

Detoks organizmu
Aby dieta odchudzająca była skuteczna, należy nawadniać organizm, wypijając przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Dzięki temu pozbędziemy się toksyn z naszego ciała.
W procesie oczyszczenia przydatne są również ćwiczenia fizyczne, w trakcie ich wykonywania toksyny usuwane są wraz z potem. Trening jest kluczowy, aby efekty odchudzania były widoczne. Nie tylko pomaga w detoksie, stymuluje również metabolizm, kształtuje sylwetkę, dodaje energii. Tutaj jednak należy postawić na regularność ćwiczeń – warto wykonywać je przynajmniej 3 razy w tygodniu. W tym celu nie musisz iść na siłownie – zamień auto na rower, wychodź na długie spacery, kup matę i ćwicz w domu pilates lub jogę. Warto zaopatrzyć się również w balsamy ujędrniające skórę, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko wystąpienia rozstępów. I pamiętajmy o odpowiednim nastawieniu, jest ono bowiem kluczem do sukcesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here