Bardzo często potrzebę zrzucenia nadprogramowych kilogramów zaczynamy odczuwać po czterdziestym czy pięćdziesiątym rokiem życia. Czynników, które na to wpływają jest sporo. Z jednej strony pojawiają się pierwsze problemy zdrowotne na przykład ze stawami, sercem czy ciśnieniem, a z drugiej metabolizm nie działa już tak sprawnie jak wtedy, gdy mieliśmy lat dwadzieścia.

Oczywiście każdy lekarz w pierwszej kolejności radzi zredukować nadprogramowe kilogramy, ponieważ nadwaga ma duży wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu i może pogłębiać wiele schorzeń. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że mając nadwagę w tym wieku z każdym kolejnym rokiem będzie tylko trudniej zrzucić dodatkowe kilogramy. Jak zabrać się do odchudzania po pięćdziesiątce? Dieta połączona z aktywnością fizyczną będzie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście należy pamiętać, że dieta nie powinna już być tak restrykcyjna jak w przypadku kogoś, kto jest nastolatkiem, ponieważ nasz organizm ma większe potrzeby i znacznie gorzej może znosić wysiłek fizyczny i braki w diecie, ale warto wykluczyć parę produktów. Cukier do kawy czy herbaty watro zamienić na ksylitol lub stewię. Napoje typu cola czy inne słodzone gazowane powinniśmy również wykluczyć. Mięso wieprzowe lepiej zamienić na drobiowe lub ryby, a dodatkiem do nich powinny być kasze i warzywa. Zaleca się unikania sporych ilości soli. Zwróćmy uwagę również na inne posiłki w naszej codziennej diecie. Im więcej przetworzonego jedzenia tym gorzej.

Starajmy się wybierać produkty bez konserwantów i sztucznych dodatków. Dieta powinna być bogata w błonnik i białko. Jeśli chodzi o aktywność to powinniśmy dostosować ja do swoich przyzwyczajeń czy zainteresowań. Jeśli w młodości chodziliśmy na siłownie warto spróbować ponownie tylko z mniejszymi obciążeniami i bez szaleństw. Skupienie i systematyczność to podstawa. Dobrym rozwiązaniem Będzie również basen, ponieważ pływanie świetnie pomaga spalić kalorie, a nie obciąża stawów. Zawsze możemy wybrać najprostsze rozwiązanie, czyli spacery albo jazda na rowerze. To idealne rozwiązanie dla par. Możemy spacerować z ukochaną, czyli przyjemne z pożytecznym.

Zdrowie, odchudzanie, uroda – czytaj blog www.uroda.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here