Piramida zdrowego żywienia a potencja

Trudno przecenić znaczenie prawidłowego odżywiania, czynnik ten jest szczególnie istotny w aspekcie zdrowia i potencji mężczyzn. Zaburzenia erekcji częściej występują u mężczyzn zmagających się z nadwagą, cukrzycą i nadciśnieniem. Zaobserwowano również zależność między zaburzeniami w metabolizmie tłuszczów w organizmie a większą częstością występowania zaburzeń erekcji. Męski organizm potrzebuje dużej dawki mikro- i makroelementów, minerałów, witamin. Do prawidłowego funkcjonowania całego układu rozrodczego potrzebna jest również duża ilość naturalnych składników oraz błonnika.

Piramida zdrowego odżywiania a potencja

Głównymi pierwiastkami śladowymi, które znacząco wpływają, na jakość nasienia, a także ruchliwość i ilość plemników są:

 • Cynk
 • Selen
 • Magnez
 • Żelazo.

Siła działania zależy również od obecności w męskiej diecie witamin A, E, C, D, witamin z grupy B (B1, B3, B6 i B9), koenzymu Q10 oraz kwasu foliowego. Warto wspierać naturalnymi substancjami które wyposażone są funkcje poprawiające męską potencję.

Jak odżywianie wpływa na potencję?

Niestety nawyki żywieniowe wielu mężczyzn są dalekie od ideału. Podjadając w drodze, preferując kanapki na śniadanie, obiad i kolację, przejadając się w nocy, mężczyzna powoduje nieodwracalne szkody dla jego zdrowia. Fast food, dania gotowe, tłuste mięsa lub kiełbasy, konserwy lub fast foody, napoje gazowane i słodycze, nieograniczona ilość kawy, ciastka, sosy i marynaty są często nadużywane przez mężczyzn. Taka żywność jest uważana za pustą, ponieważ jest tak przetworzona, że nie może nasycić organizmu i uzupełnić go niezbędnymi minerałami i witaminami.

Przy takim modelu żywieniowym w organizmie powstaje niedobór składników odżywczych, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania mózgu, układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, układu hormonalnego i narządów wewnętrznych. Występuje niepowodzenie w produkcji testosteronu, spada poziom pożądania seksualnego, erekcja przebiega wolniej i trudniej, następuje szybki wytrysk.

Słaba i niskiej, jakości żywność obniża odporność i wyczerpuje organizm, wpływa, na jakość i ilość nasienia, upośledza funkcje płodności mężczyzny, a nawet może prowadzić do impotencji tzn. całkowitej dysfunkcji seksualnej. Ilość składników odżywczych niezbędnych dla męskiego organizmu można uzupełnić za pomocą odpowiedniej diety i zróżnicowanej diety, na którą składa się duża ilość sezonowych warzyw i owoców, nasion i orzechów, wysokiej, jakości mięsa i owoców morza oraz naturalnych ekstraktów wspomagających potencję np.:

 • Ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego
 • Ekstrakt z żeń-szenia
 • Ekstrakt z szafranu
 • Buzdyganek naziemny.

Dieta poprawiająca zdrowie mężczyzn i zapobiegająca lub niwelują zaburzenia erekcji:

 • Zwiększa produkcję testosteronu
 • Poprawia procesy metaboliczne
 • Przyspiesza utratę wagi
 • Zwiększa pożądanie seksualne
 • Wspomaga funkcje seksualne
 • Napełnia organizm siłą i energią
 • Pozytywnie wpływa na pracę narządów i układów wewnętrznych.

 Jakie pokarmy poprawiają potencję?

Są to głównie owoce i warzywa, które powinny być obecne w codziennej diecie mężczyzny, aby poprawić erekcję. Niskokaloryczna żywność bogata w przeciwutleniacze, którą można uznać za zdrową przekąskę. Im więcej antyoksydantów tym zdrowszy układ krążenia i mniejsze ryzyko zaburzeń potencji. Warto zwrócić uwagę na banany, które dzięki dużej zawartości potasu zapewniają regulację ciśnienia krwi.

Oprócz banana należy zwrócić uwagę na następujące owoce:

 • Morele
 • Brzoskwinie
 • Melon
 • Ananas
 • Granat

Zdrowe tłuszcze

Obecność tłuszczu w diecie mężczyzny nie powinna przekraczać 35% całkowitej zawartości kalorii. W szczególności należy ograniczyć tłuszcze nasycone i kwasy tłuszczowe trans, takie jak tłuste mięso, niezdrowa żywność, przetworzony ser, olej palmowy i słodycze.

Jak ekstrakty roślinne wpływają na męską potencję?

Wspominany ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego odpowiada za przywrócenie potencji zawiera specjalnie składniki, które skutecznie wpływają na męski organizm. Zwiększa wytrzymałość, wspiera osiągnięcie prawidłowej erekcji a także poprawia funkcje gruczołów płciowych. Dodatkowo ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego podnosi poziom hormonu płciowego (testosteronu) u mężczyzn oraz zwiększa ilość i jakość nasienia.

Ekstrakt z żeń-szenia na usuwanie zaburzeń erekcji

W tradycyjnej medycynie orientalnej żeń-szeń od dawna stosowany jest w profilaktyce i leczeniu impotencji seksualnej i chyba trudno znaleźć osobę, która nie słyszała o jego silnych i wręcz mistycznych właściwościach. W ostatnich latach ekstrakt z żeń-szenia przyciąga coraz więcej uwagi naukowców, którzy rozumieją znaczenie stosowania naturalnych preparatów ziołowych w praktyce. Badania przeprowadzone w ostatnich latach dowiodły i potwierdziły naprawdę wyjątkowe działanie lecznicze żeń-szenia na funkcje rozrodcze u mężczyzn. Naukowcy z różnych krajów doszli do wniosku, że

 • Zwiększa libido
 • Znacząco poprawia wydajność erekcji
 • Poprawia, jakość i ruchliwość plemników.

Ekstrakt z szafranu usuwa przeszkody na drodze zdrowej potencji

Zapobiega zatorom w narządach płciowych i występowaniu zapalenia gruczołu krokowego, poprawia jakość i ilość nasienia. Składniki aktywne szafranu to: saponiny steroidowe, sapogeniny, flawonoidy, alkaloidy, witaminę C, kwasy tłuszczowe (linolowy, oleinowy, palmitynowy, stearynowy i stearynowy) makroelementy (K, Ca, Mg, Fe) i pierwiastki śladowe (Mn, Cu, Zn, Co, Al, Ba, Se, Ni, Sr, Cd, Pb). To ten bogaty skład usprawnia potencję męską i pomaga przywrócić sprawność seksualną.

Buzdyganek naziemny w walce o prawidłową erekcję

Wyciąg z soku z buzdyganka ziemnego jest jednym z najsilniejszych i najskuteczniejszych niehormonalnych preparatów na potencję, pożądanie seksualne, a także środkiem na męską niepłodność. Za męską potencję odpowiada hormon testosteron. Badania wykazały, że znacznie bezpieczniej jest nie wprowadzać gotowego testosteronu do organizmu, ale pomóc organizmowi w jego produkcji metodami niehormonalnymi. Ekstrakt z buzdyganka znacznie skuteczniej zwiększa produkcję testosteronu niż wiele innych produktów. Stymuluje podwzgórze i przysadkę mózgową oraz zwiększa produkcję hormonu, który instruuje jądra do produkcji testosteronu. Liczne badania kliniczne potwierdziły wysoką jego skuteczność w usuwaniu różnego rodzaju impotencji, zwiększając libido i doznania podczas współżycia seksualnego. Buzdyganek naziemny stymuluje gruczoły płciowe, normalizuje hormony, aktywuje spermatogenezę i zwiększa potencję.

Dzięki wspomaganiu organizmu naturalnymi składnikami wzrośnie popęd seksualny i potencja, zwiększy się dopływ krwi do penisa, będzie można uzyskać trwała erekcja we właściwym czasie i długie orgazmy.

Na podstawie: https://dietetyk.edu.pl/znaczenie-diety-w-walce-z-zaburzeniami-potencji/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here