Po czym poznać dobrego stomatologa

Wizyty u stomatologa większości z nas kojarzą się z czymś nieprzyjemnym, a nawet wywołującym lęk. Niemniej jednak regularne wizyty i dentysty są koniecznością, gdyż należy sprawdzać stan zębów celem rozpoczęcia ewentualnego leczenia, czy też po prostu wizyty kontrolnej. Przed pierwszą wizytą w gabinecie dentystycznym często zastanawiamy się po czym poznać dobrego stomatologa.

Kompetencje

Szybkość i łatwość przyswajania wiedzy to z pewnością cechy dobrego stomatologa. Jak każdy lekarz powinien on chętnie uczęszczać na szkolenia i poznawać nowe techniki. Warto zatem wcześniej zapoznać się z opiniami na temat naszego przyszłego stomatologa. Czasami wystarczy zobaczyć co wisi na ścianie w gabinecie. Wielu lekarzy lubi chwalić się swoimi kompetencjami poprzez wywieszanie kolejnych dyplomów na ścianie.

Empatia

Dobry dentysta powinien być również empatyczny, bowiem do gabinetów stomatologicznych nadal jeszcze trafiają pacjenci, którzy obawiają się wizyty i tego co ich czeka na fotelu dentystycznym. Wyrozumiałość i zrozumienie są zatem niezbędne. Stomatolog musi umieć się wczuć w sytuację pacjenta, dać mu poczucie, że znajduje się w dobrych rękach i że jest bezpieczny. A kiedy wymaga tego sytuacja, nawet przerwać zabieg.

Komunikatywność

Jednym z warunków, które gwarantują sukces w leczeniu stomatologicznym to wyznaczenie celu, który dentysta wraz z pacjentem pragnie osiągnąć. Człowiek, który odda się w ręce dentysty musi być pewny, że każdy zabieg, każda czynność to konieczny krok do osiągnięcia ostatecznego rezultatu. Dlatego też każdy stomatolog musi posiadać umiejętność obrazowego i jasnego opisania procesu leczenia, jak również wyjaśnić wszystko w sposób zrozumiały i prosty dla pacjenta, który nie jest przecież lekarzem.

Współdziałanie/synergia

Skupienie się tylko na jednej specjalizacji to klucz do osiągnięcia perfekcji w zawodzie. Dobry dentysta będzie najczęściej specjalizował się tylko w jednej dziedzinie stomatologii, niemniej jednak równocześnie jego praca będzie miała miejsce pośród innych specjalistów, dzięki czemu stworzy on wraz z nimi skuteczny i kompetentny zespół.

Skuteczność

Skuteczność to słowo klucz w procesie leczenia. Dzisiaj pacjenci od własnego lekarza oczekują przede wszystkim skuteczności w działaniu, która poparta jest wiedzą i doświadczeniem. Dobry dentysta przed rozpoczęciem leczenia, najpierw przeprowadzi stosowne badania, ewentualne konsultacje z innymi lekarzami, aby na sam koniec móc postawić właściwą diagnozę, która pozwoli przeprowadzić pacjenta przez cały proces leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here