Lampy czołowe zdecydowanie ułatwiają pracę wielu różnym specjalistom – stosują je m.in. ratownicy medyczni, grotołazi, alpiniści, ale również lekarze, którzy muszą mieć doskonale oświetloną przestrzeń podczas zabiegu. Wybraliśmy najlepsze lampy czołowe z 2018 roku. Gotowi na przegląd?

  1. Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z transformatorem gniazdkowym i regulacją jasności

Z tej lampy powinni skorzystać wszyscy profesjonaliści, którym zależy na trwałości diody. Ledy w lampie czołowej ML4 wytrzymają nawet do 50 000 godzin! To stawia pierwszą lampę na piedestale najbardziej wytrzymałych lamp do zadań specjalnych. Po odłączeniu od zasilania jest w stanie wytrzymać 3,5 h, natomiast jeśli jest podłączona do zasilania, to można na niej pracować bez przerwy. Lampa jest podłączona do czepca, dzięki czemu łatwo ją regulować.

  1. Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym, komplet z akumulatorem kieszonkowym mPack, transformatorem i regulacją jasności

Największą zaletą tej lampy jest dołączony do niej akumulator kieszonkowy, ponieważ umożliwia pracę przez osiem godzin bez przerwy po odłączeniu od zasilania. Ten model diody również może wytrzymać 50 000 godzin. Długotrwała praca mogłaby przegrzać urządzenie, dlatego w lampie czołowej zastosowano system chłodzenia diody, który dodatkowo przedłuża jej żywotność.

  1. Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z akumulatorem na czepcu mPack UNPLUGGED transformatorem i regulacją jasności

Model numer trzy gwarantuje oświetlenie do 50 000 luxów i posiada akumulator wbudowany w czepiec, dzięki której lampa jest w stanie wytrzymać bez zasilania 3,5 godziny. Od firmy Kredos dowiedzieliśmy się, że światło rozchodzi się z lampy równomiernie, dlatego nadaje się ona do pracy w nawet najtrudniejszych warunkach.

  1. Lampa czołowa diodowa ML4 LED na czepcu profesjonalnym komplet z transformatorem EN 50 UNPLUGGED i dwoma bateriami mPack UNPLUGGED regulacją jasności

Lampa czołowa diodowa posiada opcję regulacji jasności, co umożliwia pracę w najlepszych warunkach. Przy słabym świetle dziennym można włączyć łagodniejsze światło, natomiast w nocy lub tam, gdzie potrzebna jest największa precyzja, można skorzystać z maksymalnej jasności.

  1. LED MicroLight 2 na ramce okularowej S-Frame z mPack mini w pochewce i transformatorem E4-USB sznureczek przytrzymujący w walizeczce

Lampa do zadań specjalnych? Proszę bardzo! Ten niezwykły model jest w stanie pracować przez 9 godzin bez przerwy (lub przez 4 godziny w sytuacji, gdy poziom jasności jest maksymalny). Dużą zaletą lampy LED indywidualna regulacja padania wiązki światła – dzięki temu można wygodnie ustawić jasność tak, byśmy nie musieli nadmiernie wyginać głowy lub całego ciała w jakąkolwiek stronę.

  1. LED MicroLight 2 na lekkiej opasce czołowej z mPack mini w pochewce i transformatorem E4-USB w walizeczce

Lampa czołowa przeznaczona dla osób, które cenią sobie lekkość i wygodę. Niewielkie rozmiary tego urządzenia sprawiają, że może go używać praktycznie każdy. Lampa jest bardzo wygodna, a ponadto cechuje ją długa wytrzymałość (9 godzin pracy!)

  1. Lampa czołowa światłowodowa MD1000® na czepcu profesjonalnym

To lampa, którą zaleca się stosować wraz z projektorem zimnego światła. Do zestawu dołączono trzymetrowy kabel światłowodowy, dzięki któremu podczas wykonywanej pracy można się swobodnie poruszać.

Wskazane powyżej lampy czołowe należą do najpopularniejszych i najlepszych urządzeń. Poza nimi w sklepach można znaleźć lampy tańsze i nieco gorszej jakości (ponieważ zawierają mniej luxów). Mniejsze modele wytrzymują dłużej, ale za to są znacznie gorzej wykonane (muszą być lżejsze, więc tworzy się je z mniej odpornych materiałów). Jeśli więc zależy nam na profesjonalnie wykonanej pracy, lepiej zainwestować w te modele, które gwarantują najwyższą jakość.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Ranking 7 lamp czołowych 2018 roku” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Kredos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here