Recepta online

Co zrobić, kiedy nasz brak mobilności uniemożliwia nam dotarcie do pewnych miejsc? Kiedy mieszkamy w sporym oddaleniu od urzędu, lekarza, sklepu, w naszej okolicy nie ma komunikacji miejskiej, a nie posiadamy auta? Lub też dzielimy je z innym członkiem rodziny i nie zawsze mamy do niego dostęp? W takich momentach szukamy rozwiązań w usługach internetowych. W obecnych czasami coraz więcej firm przenosi tam swoją działalność i coraz więcej spraw – również tych urzędowych – możemy załatwić przez komputer.

Od 01 stycznia 2020 istnieje recepta online bez konsultacji przez internet. Elektroniczna wersja papierowej recepty nie różni się niczym od swojej poprzedniczki i jest tak samo ważna. Dla osób o ograniczonych możliwościach mobilnych nawet wyjście do lekarza może okazać się ogromnym wyzwaniem. Odpowiedzią na ich potrzeby jest konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl Na czym ona polega? Jest to szybki kontakt z lekarzem za pomocą formularza wypełnianego na stronie internetowej i przesyłanej prosto do specjalisty. Na jego podstawie zostaje wystawiona opinia przez rzetelnego lekarza i, jeśli według niego jest to uzasadnione, wystawiana jest recepta. Jej kod przesyłany jest jako SMS na numer telefonu podany w kwestionariuszu – ważne więc, aby nie pomylić się i kilkukrotnie sprawdzić wszystkie cyfry.

Jak działa elektroniczna recepta?

Zostaje ona wystawiona w systemie elektronicznym. Na nasz numer telefonu przesłany zostaje sam kod e-recepty, bez wglądu do jej treści. Kod takiej recepty ważny jest przez 30 dni od momentu jej wystawienia. Wyjątkiem są recepty na antybiotyki – ważne tylko 7 dni, oraz recepty na szczepionki – ważne aż 120 dni. Elektroniczną receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce. Należy podać otrzymany SMSem kod oraz numer PESEL osoby, na którą recepta została wystawiona. Nie ma konieczności legitymowania się dowodem, recepta więc może zostać wykupiona przez dowolną upoważnioną osobę. Jeśli więc sami nie czujemy się na siłach, by udać się do apteki, lub też jest to dla nas równie dużym utrudnieniem jak wizyta u lekarza, wystarczy że zaufanej osobie podamy kod e-recepty oraz nasz numer PESEL i poprosimy ją o zrealizowanie zamówienia.

Elektroniczna recepta to ogromne ułatwienie zwłaszcza dla osób starszych, które z racji swojego stanu zdrowia mają ograniczone możliwości przemieszczania się. Zlecenie na ich recepty wystawione może zostać przez ich dzieci, a następnie lekarstwa przez nich wykupione i dostarczone do domu rodziców. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma uzyskania recepty, również w zdarzeniach awaryjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here