Regenera activa - Sposób na poraczenie sobie z łysieniem

Regenera Activia to system, który znalazł szerokie zastosowanie w medycynie regeneracyjnej. Podczas terapii pacjent poddany zostaje autologicznemu przeszczepowi komórek, gdzie jest on jednocześnie dawcą oraz biorcą. Dodatkowo miejsce wystawione na działanie przeszczepu  zostaje odpowiednio stymulowane za pomocą komórek progenitorowych oraz czynników wzrostu z pobranych tkanek. Metoda ta opiera się o badania kliniczne, które wykazały wysoką koncentrację komórek uzyskanych z tkanek stałych. System Regenera Activa stworzony został w celu uzyskania zawiesiny komórek, która zdolna jest regenerować tkanki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg metodą Regenera Activa jest relatywnie prosty, trwa około 30 minut. Najpierw w trakcie znieczulenia pobierana jest od pacjenta niewielka biopsja z okolicy karku na linii włosów. Obszar ten w najmniejszym stopniu ulega łysieniu androgenowemu. Następnie przy pomocy specjalistycznego urządzenia dochodzi do izolacji komórek macierzystych pochodzących z pobranej tkanki oraz czynników wzrostu mających regeneracyjne zdolności. Przygotowana w ten sposób substancja zostaje wstrzykiwana w okolice mieszków włosowych na głowie pacjenta.

Jakie efekty daje metoda Regenera Activa?

Łysienia androgenowego nie da się całkowicie powstrzymać, gdyż jest to choroba stale postępująca. Za pomocą tej metody proces udaje się jednak skutecznie spowolnić, w częstych przypadkach włosy przestają jednak wypadać, a w miejscach gdzie zostały one utracone zaczynają odrastać. Pierwsze rezultaty zaczynają być widoczne po około 1-2 miesiącach. W zależności od konkretnego pacjenta efekty mogą być mniej lub bardziej spektakularne. Zabieg ma przebieg jednorazowy, jednak z obserwacji klinicznych wynika, że dla utrwalenia efektów powinno się go powtarzać co około 2-3 lata.

Komu pomoże metoda Regenera Activa?

Metoda jaką jest Regenera Actova skuteczna jest jedynie w przypadkach łysienia androgenowego. Na przypadłość tą cierpieć może nawet 70% mężczyzn oraz 40% kobiet. W wyniku nadmiernej wrażliwości ludzkiego organizmu na pochodne testosteronu dochodzić może do zanikania mieszków włosowych, przez co posiadane włosy zaczynają nam wypadać, a w ich miejsce nie rosną już nowe. Przy łysieniu androgenowym metoda ta jest bardzo skuteczna, nawet jeżeli włosy uległy już znacznemu przerzedzeniu. Nie należy jednak oczekiwać większych rezultatów u osób, które całkowicie pozbawione są już włosów i mieszków włosowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here