siłownia na powietrzu

W ostatnim czasie siłownie plenerowe coraz to częściej powstają w różnych parkach, albo kompleksach sportowych czy też przy wczasowych ośrodkach wypoczynkowych. Jednakże często zamiast w celach sportowych, treningowych itp. używane są do zabawy przez dzieci, albo co gorsza niszczone przez wandali. Jeśli chodzi o dzieci, to niestety nie wiedzą one, jak prawidłowo korzystać z danego sprzętu. Pomimo to warto na pewno przypomnieć temat siłowni plenerowych oraz przybliżyć ich liczne zalety. A więc tego rodzaju siłownie są darmowe, a także korzystanie z nich odbywa się na świeżym powietrzu. Są to zdecydowanie dwie największe zalety. Ale są też inne. Przyjrzyjmy się im dokładnie.

siłownia na powietrzu

Super sprzęt

 

Okazuje się, że na pierwszy rzut oka niektórym osobom wydaje się, że ćwicząc na takiej siłowni w parku, bez żadnego konkretnego nadzoru trenera, bardzo łatwo można popełnić niepożądane błędy, które mogą negatywnie wpłynąć na efektywność ćwiczeń albo nawet stan naszego zdrowia. Jednakże na szczęście na wielu z urządzeń na siłowniach plenerowych znajdziemy specjalne naklejki z instrukcjami prawidłowego ich użytkowania, co oczywiście znacznie ułatwia nam zadanie. Ponadto, zawsze można przecież podpatrzeć podczas niedzielnego spaceru, jak ćwiczą inni.

Zdecydowanie najbardziej popularne maszyny, które można spotkać we wszystkich  plenerowych siłowniach to na przykład orbitrek, czyli sprzęt, który symuluje chodzenie po schodach, ćwiczymy na nim mięśnie tułowia oraz nóg. Natomiast twister, który angażuje nasze  stawy biodrowe czy też tak zwany „motylek” ćwiczą prawidłową postawę ciała oraz mięśnie ramion czy pleców.

Zalety siłowni plenerowej

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju siłowni, biorąc pod uwagę zwłaszcza osoby początkujące, jest obciążenie, które może być w pełni dopasowane do mniej zaawansowanych osób ćwiczących. Na tego rodzaju sprzętach może praktycznie ćwiczyć niemalże każdy – także osoby starsze oraz dzieci. Te ostatnie mogą oczywiście robić to w odpowiedni sposób, pod okiem swoich rodziców, aby oswoić siłownię jako przyjazne dla nich miejsce.

Poza faktem, że siłownie plenerowe są oczywiście dobrem publicznym, czyli są ogólnodostępne, to także posiadają niewątpliwie szereg innych zalet. Naukowo już udowodniono, że fizyczne ćwiczenia na świeżym powietrzu przynoszą dużo lepsze efekty niż takie, które są wykonywane w pomieszczeniach, ponieważ nasz organizm jest dużo lepiej dotleniony a, co za tym idzie, w szybszym tempie spala zbędną tkankę tłuszczową. Ponadto, trening na dworze pomaga nam w redukcji stresu oksydacyjnego  i napięcia. Dzieje się tak ze względu na to, że zieleń wokół siłowni plenerowej działa na nas kojąco i relaksująco dużo bardziej, niż zwykłe głośne otoczenie takiej tradycyjnej siłowni. Jeszcze inną zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest też to, że siłownie plenerowe są oczywiście zupełnie darmowe, a otaczający nas śpiew ptaków oraz solidną dawkę zupełnie świeżego powietrza dostajemy całkowicie gratis.

Warto więc poszukać sobie najbliższej parkowej siłowni w naszym rodzinnym mieście aby poćwiczyć na niej solo, czy też z przyjaciółką, dziećmi albo sąsiadem. Trzeba po prostu spędzić trochę czasu na plenerowej siłowni, aby osiągnąć zamierzony efekt. Dlatego warto się czasami poświęcić i spróbować zastosować owe ćwiczenia, wraz z dietą. Na pewno pomoże nam to osiągnąć wymarzoną sylwetkę, którą będziemy mogli się chwalić wszem i wobec. A takie regularne i bardzo przyjemne ćwiczenia z pewnością nam w tym pomogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here