Sposoby na kaca mordercę
Sposoby na kaca mordercę

Jeżeli po suto zakrapianym wieczorze mamy mdłości i boli nas głowa, dodatkowo towarzyszy nam światłowstręt, a latanie muchy nad głową odbieramy jako lądowanie odrzutowca to mamy pewność, że to kac. Nie jest łatwo się do niego przyznać, a przecież przytrafia się każdemu z nas. Kac wcale nie jest oznaką słabej głowy. Jest to podstawowa oznaka tego, że się świetnie bawiliśmy. Nawet, jeśli tego nie pamiętaliśmy.

Przebudzenie po nocy pełnej alkoholu potrafi być bolesne. Warto wiedzieć jak radzić sobie z porannymi skutkami złych, nocnych decyzji. Najprostszą poradą na wyleczenie się z kaca jest w ogóle do niego nie doprowadzić. Jednak to byłoby pójście na zupełną łatwiznę. Jest wiele okazji, które zmuszają nas do wypicia lampki wina, kieliszka wódki i popicia tego likierem od ciotki. Znamy kilka sposób na to, by zmniejszyć skutki imprezy, jeśli już musimy się napić. No bo jak to, z nami się nie napijesz?

Kto jest winny?

Kac bywa bolesny. Na szczęście nie pamiętamy tego, gdy zakładamy odświętne ciuchy i biegniemy na kolejne imieniny naszej cioci. Poza tym, już najstarsi górale wiedzieli, że człowiek nie wielbłąd, więc pić musi. Złe samopoczucie występujące kilka godzin po spożyciu nadmiernej ilości napojów alkoholowych i jest to efekt zbyt wysokiego stężenie alkoholu w naszym organizmie. Skutkiem jest najczęściej ból głowy i odwodnienie organizmu. Po prostu nas suszy. Często winę za kaca zrzucamy na towarzystwo, które podsuwa nam pod nos czystą wódkę, piwo i kolorowe drinki zapijane energetykami. Niestety, winę możemy zrzucić tylko i wyłącznie na siebie, ponieważ nie potrafiliśmy w odpowiednim momencie powiedzieć „nie”. To nie rodzaj wypitego alkoholu, ale jego ilość jest odpowiedzialna za siłę porannego kaca.

Jak poradzić sobie z kacem?

Jest jednak pewien zbiór zasad, które pomogą nam łatwiej znieść skutki zakrapianej imprezy i szybciej pozbierać się po wesołej nocy:

  • Jeśli udało nam się dotrzeć do domu o własnych siłach, nie kładźmy się od razu spać. Warto skierować swoje kroki do kuchni i tam wypić szklankę wody
  • Rano, jak tylko się obudzimy, należy otworzyć okno i przewietrzyć pokój, a nawet całe mieszkanie. Świeże powietrze sprawi, że szybciej dojdziemy do siebie. Ci, którzy mają siłę iść na spacer, powinni to wykorzystać.
  • Po przebudzeniu przygotuj sobie herbatę z dużą ilością cytryny.
  • Warto przed imprezą zaopatrzyć swoją lodówkę w jogurty oraz kiszoną kapustę, kwaszone ogórki albo sok pomidorowy
  • Bardzo dobrym pierwszym posiłkiem byłby grejpfrut, który zawartością witaminy C postawi każdego martwego na nogi.

Czego unikać podczas picia?

Jakie błędy sprawiają, że kac potrafi być tak nieznośny? Oto kilka rzeczy, które powodują tak okropny ból głowy o poranku:

  • Zwiększamy wchłanianie alkoholu do organizmu za każdym razem, gdy pijemy drinki przez słomkę. Mało tego, jeśli drinki są na bazie gazowanych napoi to dwutlenek dodatkowo potęguje efekt, ponieważ jeszcze bardziej przyspiesza wchłanianie alkoholu. Właśnie z tego powodu należy unikać gazowanych napojów podczas imprez
  • Picie na pusty żołądek jest ogromnym błędem, ponieważ całe nasze zapotrzebowanie kaloryczne uzupełnimy alkoholem. Nie dość, że upijemy się dużo szybciej, to jeszcze będzie nam ciężej pozbyć się takiej ilości alkoholu z organizmu
  • Palenie papierosów powoduje zwiększenie naszych cierpień, ponieważ za pozbycie się nikotyny się z organizmu zajmuje się wątroba. Nie jest ona w stanie poradzić sobie z dwoma używkami, więc działa dużo wolniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here