Stomatologia – czy masz czego się bać?

0
1988

Wizyty u stomatologa dla wielu z nas były jednymi z bardziej traumatycznych wydarzeń dzieciństwa. Stomatolodzy pracujący w szkołach często nie posiadali odpowiedniego sprzętu, brakowało im również delikatności i zrozumienia oraz aktualizowania na bieżąco wiedzy z zakresu stomatologii. Od lat jednak gabinety i l”dentyści” nie wyglądają już tak jak dekady temu. Współcześnie sprzęt medyczny jest o lata świetlne bardziej zaawansowany, a sami stomatolodzy posiadają olbrzymią wiedzę. Nie tylko z zakresu czysto biologicznego, ale i psychologicznego.

Dlatego możemy odetchnąć z ulgą – złe czasy minęły. Współcześnie tacy profesjonaliści jak stomatolog Wrocław zapewniają najwyższą jakość świadczonych usług. Na jakie zabiegi możemy się zdecydować? Czy należy obawiać się bólu?

  1. Stomatologia o dwóch obliczach

Czyli z przeznaczeniem leczniczym oraz estetycznym. Pierwsza opcja dotyczy dobrze znanych nam zabiegów, takich jak usuwanie zęba czy plombowanie. Pierwszym etapem stomatologii będzie leczenie zachowawcze – czyli dbanie o to, aby próchnica nie uszkodziła zęba w sposób nieodwracalny, Stomatolog Wrocław pracuje z użyciem najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu plomby są nie do odróżnienia od wyglądu zdrowego zęba.

Kolejnym etapem jest chirurgia stomatologiczna. Są to już zazwyczaj poważniejsze zabiegi. Pozwala ona na usuwanie zębów, także tych wrośniętych w kość lub niewyrżniętych. Niestraszne im zatem kłopotliwe ósemki. Ponadto chirurg stomatologiczny wykona takie zabiegi jak: podniesienie dna zatoki, przeszczepy dziąseł, leczenie torbieli, resekcje wierzchołka korzenia zęba, implantacje oraz biopsje. Jak widać zakres działań takiego specjalisty jest bardzo szeroki, więc jeśli mamy jakieś problemy z zębami, warto się do kogoś takiego zgłosić. Nawet jeśli nam wydaje się coś niemożliwe do wykonania, bardzo prawdopodobne, że nasz chirurg wykonuje takie zabiegi od lat. Co do bólu – dzięki nowoczesnym znieczuleniom, cała procedura odbywa się bezboleśnie.

  1. Stomatologia estetyczna

Jeszcze parę lat temu nie do pomyślenia byłoby, że u dentysty można nie tylko wyleczyć zęba, ale poprawić (i to czasami o 180 stopni)! wygląd naszego uzębienia. Jeśli nie jesteś zadowolony z kształtu zębów, ich koloru lub wyglądu dziąseł, możesz zgłosić się do stomatolog Wrocław. Wraz z lekarzem przeprowadzisz dokładny wywiad, w czasie którego opowiesz, jaki efekt chciałbyś osiągnąć. Zostanie przedstawiona Ci graficzna wizualizacja. Na całym etapie będziesz mógł sprawdzić, czy nie oddalacie się od zamierzeń.

  1. Co możesz poprawić?

Przede wszystkim ubytki zębowe – jeśli brakuje Ci całego zęba, będziesz mógł postawić na implanty, mostki, korony protetyczne. Dzięki wypełnieniom typu inlay, onlay lub overlay wypełnisz części zęba. Jeśli nie odpowiada Ci kształt Twoich zębów, możesz zdecydować się na licówki – czyli bardzo cienkie płytki porcelany lub kompozytu, które nadadzą Twoim zębom nowy kształt. Kolor zębów poprawią trzy zabiegi: scaling, piaskowanie i wybielanie. Dzięki nim znikną przebarwienia pochodzące z kawy, herbaty, papierosów czy alkoholu oraz kamień i osad. Te wszystkie zabiegi pozwolą nam na odzyskanie pięknego uśmiechu, lub, jeśli nie mieliśmy nigdy szczęścia się nim cieszyć – wreszcie będziemy mogli zachwycać jak aktorzy z Hollywood!

Przy wyborze kliniki, w której zdecydujemy się na przeprowadzenie tych zabiegów, musimy uważać – wybierzmy taką, gdzie pracują profesjonaliści, z nowoczesnym sprzętem i udogodnieniami. Dobrym pomysłem będzie Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy we Wrocławiu. Warto odwiedzić chirurgiatwarzy.pl i zapoznać się z ofertą, ponieważ rzadko spotyka się w jednym miejscu możliwość przeprowadzenia tak kompleksowych zabiegów przy zachowaniu najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here