Suplementy wspomagające treningi

Z pomocą odżywek i suplementów przeznaczonych dla sportowców możemy znacznie poprawić efekty naszej ciężkiej pracy podczas treningów. W zależności od rezultatów jakie chcemy otrzymać należy wybrać inne produkty. Na szczęście obecnie w sklepach bez problemu dostaniemy artykuły najodpowiedniejsze przy wykonywaniu konkretnych ćwiczeń. Dlatego na początku warto określić swój cel.

Trening wytrzymałościowy
Jeżeli szykujemy się do maratonu i chcemy podnieść naszą wydajność, najlepsze będą dla nas odżywki węglowodanowe. Dzięki nim, poziom glikogenu, z którego nasz organizm czerpie energię, utrzyma się na odpowiednim poziomie. Stosując takie odżywki, należy wpisać je do naszego planu dziennego, aby uniknąć nadmiaru kalorii, co sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Kiedy nasz trening dobiegnie końca, warto sięgnąć po odżywkę proteinowo- węglowodanową, która uzupełni ilość białka.

Trening siłowy
Osoby, które pragną wyrzeźbić swoje ciało muszą zadbać o odpowiednią masę. W tym przypadku polecana jest odżywka na bazie serwatki, która pomaga zwiększyć objętość mięśni, również tauryna jest zalecana w takiej sytuacji. Jeżeli trenujesz bardzo intensywnie, powinieneś zaopatrzyć się w suplement HMB, który przyśpiesza regenerację naszych mięśni. Można także wykorzystać suplement CLA, zwiększa on masę mięśniową, jednocześnie redukując tkankę tłuszczową, niestety, obciąża on żołądek.

Odżywki w walce z nadwagą
Wykonując ćwiczenia jako uzupełnienie diety odchudzającej, warto zaopatrzyć się w suplement BCAA. W jego skład wchodzą aminokwasy, które nie występują naturalnie w naszym organizmie. Dodają nam one energii w trakcie ćwiczeń, jednocześnie redukując tkankę tłuszczową. Warto zastosować również koenzym Q10, który skutecznie przyśpieszy nasz metabolizm. Natomiast ekstrakt z kaktusa hoodia sprawi, że odczucie głodu znacznie się zmniejszy.

Wzbogacenie swojej diety o odżywki oraz suplementy warto uprzednio skonsultować ze specjalista. Dietetyk doradzi nam, które preparaty najlepiej sprawdzą się w naszej sytuacji, a których się wystrzegać. Nieprawidłowy dobór wspomagaczy może skutkować bowiem znacznym przyrostem tkanki tłuszczowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here