test

Pandemia koronawirusa trwa już od marca 2020 roku. Od tego czasu podróżowanie jest utrudnione. Dzisiaj wiele krajów wymaga szczepień przeciwko COVID-19, oświadczenia o przejściu koronawirusa albo drogich testów PCR. Na szczęście wiele kierunków jest otwartych bez tych obostrzeń. Do niektórych krajów można wjechać na zasadach sprzed pandemii koronawirusa, do wielu wykonując jedynie szybki, antygenowy test, jeśli oczywiście jego wynik będzie negatywny. Gdzie konkretnie można pojechać, realizując ten tańszy test antygenowy?

Urlop poza Polską

Wakacje poza granicami naszego kraju są możliwe i to nie tylko dla tych, którzy zdecydowali się zaszczepić przeciwko COVID-19. Wiele osób, które nie mają statusu ozdrowieńca ani nie są zaszczepione, mogą wyjeżdżać poza granicę Polski, wykonując tylko szybkie testy na koronawirusa. Ich koszt to średnio 120-150 złotych, a wynik otrzymuje się już w ciągu 15 minut. Liczne punkty testowania czynne są przez całą dobę, a na taki test nie trzeba się nawet zapisywać. Jak widać, turyści nie muszą martwić się już ograniczeniami. Weźmy pod uwagę, że luzowanie obostrzeń jest konieczne, szczególnie dla krajów, które utrzymują się właśnie z turystyki.

Oczywiście, należy przy tym uwzględnić, że sytuacja zmienia się diametralnie, a poszczególne kraje wydają kolejne oświadczenia o aktualnych obostrzeniach średnio raz na 2 tygodnie. Znaczenie mają też warunki stawiane przez Unię Europejską, sytuacja może być inna, patrząc na obywateli tych krajów, które znajdują się na czerwonych, pomarańczowych albo zielonych mapach covidowych. Ci, którzy mieszkają w strefach zielonych, w większości przypadków mogą przekraczać granice kraju ma zasadach sprzed pandemii, ale zawsze uwzględniać trzeba lokalne rozporządzenia poszczególnych krajów i regionów.

Gdzie z szybkim testem na koronawirusa?

Negatywny wynik testu antygenowego na koronawirusa jest potrzebny, by turysta mógł uniknąć kwarantanny po przekroczeniu granicy. Taki jest akceptowalny między innymi w Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii kontynentalnej, Szwecji, Turcji czy we Włoszech. Wymieniamy kraje europejskie, które w tym sezonie cieszą się największą popularnością – tak przyznają biura podróży, które nierzadko wspierają swoich klientów w załatwieniu wszelkich formalności, jakie trzeba spełnić, by w czasach pandemii móc bezpiecznie podróżować. Test antygenowy powinien być przetłumaczony na język narodowy kraju, do którego przybywa turysta albo na język angielski.

Jak widać, wymarzone wakacje jak najbardziej mogą być zrealizowane, a turyści nie muszą ponosić z tego tytułu wysokich kosztów.

Pamiętajmy także, że do 25 czerwca po powrocie do Polski nadal obowiązuje kwarantanna, jeśli turysta nie wykona testu na koronawirusa. W Polsce akceptowane są testy antygenowe, czyli te szybkie i znacznie tańsze, a kwarantanna na okres 10 dni zostanie zniesiona, jeśli ich wynik jest negatywny. Testowanie nie dotyczy ozdrowieńców oraz osób, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here