Torebka

Torebka to chyba najlepsza przyjaciółka każdej kobiety, która najwięcej o niej wie i potrafi opowiedzieć. Nie tylko wygląd torebki wymownie świadczy o jej właścicielce, ale również sposób doboru do całości ubrania lub pozostałych dodatków. Nade wszystko jednak, historię opowiada jej zawartość, czyli wnętrze. Na jego podstawie można czasami napisać niezłą książkę biograficzną każdej posiadaczki tego niezastąpionego przymiotu prawdziwej kobiety.

I właśnie te cechy torebki, jak: wygląd, kolor, fason, przeznaczenie, materiał, dodatki, sposób zagospodarowania wnętrza decydują o jej wyjątkowości i sposobie użytkowania.
Każda jest nietuzinkowa i potrzebna, praktyczna i nie do zastąpienia, pakowna i podręczna, każda akuratna lub właściwie wielka, i każdą po prostu trzeba mieć! Tylko ”baba” ”babę” w tej kwestii zrozumie, bez zbędnych słów i komentarzy.

Od zawsze najbardziej pożądane są modne torebki, ale i wśród nich można znaleźć fasony sprzed lat, powracające do łask dzięki swojej ponadczasowości lub niezapomnianemu stylowi.

Każda kobieta w swoim lokum ma takie sekretne miejsce, w którym mieszkają jej serdeczne przyjaciółki torebki. Z każdą spotyka się w stosownym momencie lub ważnej chwili swojego życia. Z każdą łączą ją wspomnienia lub nawet czasami sekretne tajemnice. Jest cichą powiernicą wydarzeń smutnych lub radosnych, długoterminowych lub przelotnych, w słoneczne lub deszczowe dni. Są te, które chodzą z nią na co dzień do pracy, te z którymi rzadziej chodzi do kina lub do teatru, te które są na super okazje oraz te zarezerwowane na wyjątkowe wydarzenia.
Czasami bardzo malutkie i filigranowe, ale mieszczące wielki bagaż przeżyć i niezapomnianych wspomnień.

Potrzebę posiadania różnych torebek trudno przełożyć na jakiś konkretny odnośnik w świecie pozostałych rzeczy. No może takim odnośnikiem mogą być jeszcze damskie buty. To również jest temat na niekończące się historie kobiecych historii.

I tak jak sentyment, słabość czy skłonność może łączyć właścicielkę z jej ulubioną torebką, tak na pewno ważnym argumentem przemawiającym za jej wyborem jest właściwa okazja i odpowiedni dobór do stroju.

Dzisiaj dobranie stosownej czy przydatnej torebki nie stanowi jakiegoś szczególnego problemu. Jest wiele sklepów oferujących ich duży wybór. Znajdziemy wśród nich te najmodniejsze, eleganckie, wieczorowe, sportowe, wyjściowe, do pracy, na plażę, na co dzień, praktyczne, ozdobne, podręczne, na ramię, pod pachę i kopertówki, materiałowe, zamszowe, skórzane, skóropodobne, w różnych stylach, fasonach, wzorach i kolorach.

Jedne przydają się w podróży, inne przy robieniu zakupów lub sprawunków, do innej możemy zapakować dokumenty lub laptopa, z inną pójdziemy na umówione spotkanie do kawiarni, ale są i takie, które pasują praktycznie do każdej stylizacji.

Wszystkie torebki łączy jedno – kobiety lubią je nosić i w zasadzie rzadko się z nimi rozstają. Są ulubionym i nieodzownym atrybutem kobiecości i nieodłącznym elementem damskiego stroju. Często stanowią część stylizacji, z którym komponuje się jego pozostałe detale, albo stanowi jedyny bezkonkurencyjny akcent, który potrafi u innych wzbudzić zachwyt, a nawet skraść czyjeś serce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here