trening aerobowy

Jeśli marzy Ci się szybkie spalenie tkanki tłuszczowej, możesz spróbować treningu aerobowego. Taki trening aerobowy jest to rodzaj wysiłku wykonywanego z bardzo umiarkowaną intensywnością 60 -70% naszego tętna maksymalnego, czyli po prostu przyspieszonego oddechu oraz podwyższonego tętna, w którym to możesz jednak swobodnie rozmawiać. Jest to taki rodzaj treningu, w którym spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się przy dużym udziale tlenu. Składnikiem naszej powstałej energii jest tutaj więc kwas tłuszczowy. Dzięki temu szybciej spalamy zbędną tkankę tłuszczową.

trening aerobowy

Co można dzięki niemu poprawić? A więc trening aerobowy:

-poprawia wydolność układu oddechowego, czyli tak zwanej pompy treningowej dzięki czemu możemy przebyć jeszcze więcej ćwiczeń fizycznych

-skutecznie obniża tętno spoczynkowe człowieka

-zwiększa objętość krwi w naszym organizmie

-zapobiega przed powstaniem chorby miażdżycowej

-zapobiega rozwojowi nadciśnienia krwi , a w konsekwencji powstaniu zakrzepów.

 

Prosty początek

 

Okazuje się, że Trening aerobowy może spokojnie każdy wykonywać w swoim własnym domu, albo na świeżym powietrzu czy też na siłowni.

Pamiętajmyjednak o tym, aby przed każdym takim treningiem wykonać odpowiednią rozgrzewkę, w której skład mogą wchodzić następujące ćwiczenia:
– wykroki – odpowiednie ćwiczenie, które angażuje większość mięśni całego naszego ciała. Stojąc więc prosto, wykonujemy szybki wykrok do przodu prawą lub lewą nogą tak, żeby tworzyła ona kąt prosty. Natomiast lewa (prawa) noga musi w tym momencie pozostać całkowicie prosta. Następnie po wykonaniu wykroku wracamy do pozycji pierwotnej i znów wykonujemy taki sam ruch drugą nogą;

– pompki – są to podstawowe ćwiczenie, które dobrze kształtują całą górną część naszego ciała. Wykonując je w bardzo szerokim rozstawie rąk, możemy trenować naszą całą klatkę piersiową, a ręce w wąskim rozstawie. Należy jednak pamiętać o tym, aby nasze plecy były w tym momencie całkowicie wyprostowane, natomiast głowa uniesiona. W trakcie szybkiego bądź wolniejszego opuszczania tułowia klatka piersiowa ma niemalże dotykać podłogi, a gdy natomiast się podnosimy, ręce nie mogą być już ugięte, tylko wyprostowane. W dalszej kolejności powtarzamy ćwiczenie co najmniej 20 razy.

– przysiady – są to ćwiczenia bardzo dobrze rozwijające wszystkie dolne części naszego całego ciała. Również mogą być one wykonywane na bardzo wiele sposobów. Stajemy więc prosto, ręce splatamy sobie na karku. Natomiast nasz tułów oraz głowa w trakcie wykonywania przysiadu muszą być wyprostowane, a nasze stopy w całości mają pozostać na podłodze. Te ćwiczenia mogą być oczywiście wykonywane zarówno w małym rozkroku, jak i dużym. Można także jedną nogę położyć sobie na krześle z tyłu i na spokojnie wykonywać przysiady.

 

 

Są to bardzo podstawowe ćwiczenia aerobowe dla osób początkujących, które można swobodnie wykonać w swoim domu lub na siłowni. Do takiego treningu zaliczają się także takie aktywności jak na przykład bieganie, czy jazda na rowerze, albo pływanie lub nordic walking. Pamiętać jednak trzeba o tym, aby utrzymać odpowiedni poziom  tętna. Wtedy zyskujemy najwięcej. Dzięki takim łatwym ćwiczeniom możemy osiągnąć piękną sylwetkę oraz zdrowe mięśnie. Jak widać są to naprawdę bardzo krótkie ćwiczenia, które wykonywane w regularny codzienny sposób ładnie ukształtują naszą całą sylwetkę. Warto więc zacząć je stosować jak najszybciej, aby móc w pełni cieszyć się efektami w krótki czasie. Dlatego warto się czasami poświęcić i spróbować zastosować owe ćwiczenia, wraz z dietą. Na pewno pomoże nam to osiągnąć wymarzoną sylwetkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here