Trening odchudzający na rowerze

Systematyczna jazda na rowerze ma zbawienny wpływ na naszą kondycję, sylwetkę oraz na dobry humor. W czasie jazdy uaktywniają się mięśnie łydek oraz ud, barki się wzmacniają, brzuch spłaszcza. Jednak przede wszystkim, kiedy jeździmy na rowerze mamy szansę spalić dużo kalorii, wyszczuplając naszą figurę.

Z kolei dzięki wysiłkowi fizycznemu nasz metabolizm przyśpiesza, organizm odpowiednio się dotlenia, co ma zbawienny wpływ na układ krwionośny, który lepiej pracuje. Na treningu zyskują także układ oddechowy oraz mięśniowy.

Jak zaplanować trening?
Sam fakt przejechania kilkunastu kilometrów w ciągu dnia nie koniecznie zapewni nam schudnięcie, wszystko zależy od intensywności treningu, jego jakości, oraz czasu trwania. Aby uzyskać najlepsze efekty powinniśmy rozplanować cykl na dwa miesiące z góry, określić ile kilometrów każdego dnia chcemy przejechać, uwzględniając jeden wolny dzień na regeneracje. Również tempo jazdy jest istotne, powinno być stałe, w trudniejszych momentach możemy sobie pomagać zmieniając przerzutki. Można także cyklicznie przyśpieszać na konkretnym odcinku drogi, dobrze aby trasa nie była cały czas płaska. Warto zaopatrzyć się w pulsometr, dzięki temu będziemy kontrolować, czy nasze tętno jest odpowiednio wysokie – nie powinno spaść poniżej 170 uderzeń na minutę. Jeżeli będziemy ćwiczyć systematycznie a treningi będą wystarczająco męczące, pierwsze, korzystne efekty jazdy na rowerze zauważymy po kilku tygodniach. Nie zapominajmy także, że tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać dopiero po 30 minutach wysiłku fizycznego.

Systematyczne spalanie kalorii
Jeżeli zależy nam na intensywnym spalaniu kalorii oraz znaczącej poprawie wytrzymałości, najlepszy będzie trening interwałowy. Warto odpowiednio go rozplanować, aby był skuteczny:

– start: wolne tempo przez 15-20 minut;
– duże przyśpieszenie, jazda pod górkę;
– powrót do wolnego tempa;
– ćwiczenia rozciągające – przeciwdziałają zakwasom.

Przykładowo, szybka jazda, o prędkości 30 km/h pozwala nam spalić w trakcie godziny aż do 700 kalorii. Aby nasza waga spadła o 1 kilo, musimy spalić około 7 tys. Kalorii, także czeka nas dużo pracy. Bardzo ważna jest również odpowiednia dieta, musi być zbilansowana tak, abyśmy tracili kalorie. Jedzmy różnorodne artukuły spożywcze, nie możemy się głodzić, najlepiej jeść pięć posiłków dziennie. Jeżeli będziemy ćwiczyć systematycznie, również w obliczu złej pogody, nie tylko poprawimy swoją kondycję i wagę, ale również samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here