Taśmy to bardzo skuteczny i niedrogi przyrząd, z którymi można zrobić ciekawy trening w domu. To gumy, które służą do naciągania, dlatego wykonasz z nimi m.in. ćwiczenia na brzuch, uda, trening nóg lub pośladków. Ćwiczenia z gumą są ciekawą alternatywą do ćwiczeń na siłowni, dlatego sprawdź pobliski sklep medyczny lub sportowy i koniecznie je kup.

Jakie są zalety takich taśm/gum do ćwiczeń? Przede wszystkim to niedrogi sprzęt do ćwiczeń, który można łatwo dostać, a do tego ma wiele zastosowań. Taśmy treningowe umożliwiają ćwiczenie różnych partii ciała, np. mięśni rąk, nóg, brzucha i pleców. Do tego urozmaicają trening w domu i jednocześnie zmuszają mięśnie do większego wysiłku.

Czy kolor taśmy ma znaczenie?

Poszczególne taśmy mają odmienne kolory, a to po to, aby dany użytkownik mógł łatwiej odróżnić od siebie poszczególne gumy treningowe, z których będzie korzystał. To od danej firmy zależy, jaki kolor wykorzystać, aby oznaczyć, np. taśmę o największym oporze. W jednej firmie może to być kolor czarny, a w innej fioletowy. W związku z tym nie kierujmy się samą kolorystyką, ale również sprawdzajmy jej parametry liczbowe.

Opór taśmy – różne opcje

Takim najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest opór, jaki stawia taśma treningowa. W dużej mierze zależy on od grubości i szerokości taśmy, a także od jej długości. Im taśma jest szersza i grubsza, tym trudniej jest ją naciągnąć. Nie ma jakiegoś jednego optymalnego oporu dla danej osoby, ponieważ to, jaką wybierze się taśmę, zależy od tego, jakie się będzie wykonywało ćwiczenia. W związku z tym warto mieć w domu więcej niż jedną taśmę treningową.

Z jakiego materiału powinna być wykonana taśma?

Jeśli ćwiczenia z gumą mają być skuteczne, to powinna być ona wykonana w całości z lateksu, ponieważ jest to solidny i rozciągliwy materiał, którego szybko się nie uszkodzi. Warto wiedzieć, że tańsze gumy treningowe mogą być wykonane z lateksu z domieszkami zwykłej gumy, a takie bardzo szybko się niszczą i również szybko będzie trzeba kupić nowy sprzęt do ćwiczeń.

Przykładowe ćwiczenia z użyciem taśmy

Z taśmą treningową można wykonywać wiele rodzajów ćwiczeń (ćwiczenia na uda, brzuch, pośladki, trening obwodowy itp.). Można je wykorzystać do treningów ogólnorozwojowych, ale też na zajęciach fitness oraz podczas treningu na różnych przyrządach i treningu w domu. Przykładowe ćwiczenia do wykonania z użyciem taśmy to: trening ogólnorozwojowy, trening siłowy, trening pływacki, trening piłkarski, a nawet trening bokserski czy innych sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here