Trwała koloryzacja – toner czy farba do włosów?

W życiu każdej z nas przychodzi moment, w którym decydujemy się na zmianę wizerunku. Niektóre zmieniają makijaż, inne styl ubioru. Część z nas zmienia fryzurę, decydując się na cięcie, a pozostałe – stawiają na całkiem nowy kolor włosów. Gdy ostatnia opcja dotyczy ciebie, zastanów się, co zwykle wybierasz w drogerii – zapewne farbę do włosów. Jednak w ostatnich czasach serca (a właściwie głowy) klientek zdobywają tonery. Czy naprawdę różnica jest tak duża?

Farby do włosów

To bezsprzecznie najpopularniejszy produkt do koloryzacji włosów. Prócz trwałego efektu na naszych głowach, nie wypłukuje się wraz z wodą. Dzięki niej można przyciemnić swój naturalny kolor lub go rozjaśnić – gdy tylko nabierzemy na to ochotę. W przypadku siwych włosów farba jest właściwie jedynym rozwiązaniem. Ten produkt ma jednak swoje minusy. Częste farbowanie włosów prowadzi do ich znacznego wysuszenia, czasami również do podrażnienia skóry głowy. By niwelować te skutki uboczne, należy wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji farbowanych włosów. Oczywiście w przypadku farby należy spodziewać się szybkiego odrostu. Jednymi z popularniejszych produktów do koloryzacji są Garnier Color Natural, nadające naturalny kolor, oraz zdecydowanie bardziej wyrazisty Syoss.

Tonery

W ostatnich latach tonery szturmem zdobyły nasze zaufanie. Początkowo stosowano je głównie w salonach fryzjerskich, teraz jednak coraz częściej klientki decydują się na samodzielne użytkowanie tych kosmetyków. Nie dziwi więc nikogo, że na sklepowych półkach coraz częściej pojawiają się tego typu produkty. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest toner L’Oreal. Niewątpliwym plusem tego kosmetyku jest to, że występuje w całej gamie kolorów – zaczynając od naturalnych blondów, przez wyraziste rudości, kończąc na głębokiej czerni. Jednak to nie wszystko, klientki pokochały tonery przede wszystkim za to, że w jednej chwili można nadać swoim włosom kolory tęczy – od zieleni, przez żółcie, czerwienie, róże, fiolety i niebieskości! Jest to niewątpliwie hit ostatnich lat, szczególnie podczas festiwali muzycznych czy innych imprez masowych. Toner należy jednak dobrać do swoich naturalnych włosów, na przykład toner L’Oreal posiada inne odcienie dla blondynek, a inne dla brunetek. Kolejnym mocnym plusem jest to, że przez swoje powolne spłukiwanie toner nie powoduje odrostu.

Decyzja należy do nas!

Nikt nie wybierze za nas produktu idealnego dla naszych włosów. Wydaje nam się jednak, że zdecydowanie lepiej jest postawić na kosmetyk, który nie wymusza na nas kolejnej koloryzacji po trzech tygodniach, taki, który bardziej dopasuje się do rodzaju naszego włosa. Prawdą jest, że niektórzy narzekają na trwałość toneru, jednak gdy zdecydujemy się na produkt dobrej marki, której zaufały miliony z nas – powodów do narzekań nie będzie. Toner L’Oreal prócz swojej renomy zapewnia możliwość wyboru. Seria Colorista daje wam właśnie to: wybór. Kolor swoich włosów możecie zmienić na chwilę, korzystając z produktu Hair Makeup, na dzień lub dwa – wybierając spray. Swój wizerunek możecie zmienić również na 1-2 tygodnie (Washout) lub na zdecydowanie dłużej – Colorista Paint.

Pamiętajcie, na którą opcję byście się nie zdecydowały – po kilku dniach czy tygodniach możecie zmienić zdanie i skusić się na inny toner L’Oreal – dzięki czemu odmienicie swój wizerunek w ciągu kilku chwil i zaskoczycie wszystkich znajomych – a nawet siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here