Twoja porcja szczęścia
Twoja porcja szczęścia

Małe, a cieszy. O co chodzi? Jak dowodzą najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w dzisiejszych czasach małe rzeczy mogą cieszyć nas bardziej niż te duże. Co za tym stoi? Dobrym przykładem może być otrzymanie pochwały od szefa w pracy, która przyniesie nam relatywnie więcej szczęścia niż na przykład dostanie podwyżki. A może to ma związek z tym, że rzadko jesteśmy chwaleni. Oczywiście każdy cieszy się także z tych większych zdarzeń szczęścia, ale niestety ludzka psychika działa tak, że szybko się do nich przyzwyczajamy i staje się to dla nas już normalnością. Z tego względu komplementy od ukochanej osoby mogą ucieszyć nas mniej, niż niespodziewanie otrzymane miłe słowo od zupełnie obcej osoby. Ze wszystkich  przeprowadzonych badań wśród osób, które kiedykolwiek wygrały spore kwoty pieniężne w lotto udowodniono, że zaraz po otrzymaniu wygranej byli bardzo szczęśliwi, ale kiedy euforia po wygranej opadła ich poziom  szczęścia mógł powrócić do tego sprzed wygranej. A dzieje się tak z tego względu, że na nasze szczęście wpływa ilość a nie jakość sytuacji, które wywołują u nas właśnie to uczucie szczęścia. Zamiast niepotrzebnie stresować się tym co musisz zrobić jutro i ile jeszcze pracy cię czeka, pomyśl o tym, że zaraz jest Twój ulubiony program, albo o tym, że w szafce jest Twój ulubiony smakołyk i możesz go po prostu zjeść. Takie codzienne sytuacje sprawią, że poczujemy się szybko szczęśliwsi i to od Ciebie zależy czy zrobisz to co sprawia Ci przyjemność, czy też może niepotrzebnie pomartwisz się tym na co nie masz do końca wpływu. Każdy przecież wie, że to kompletnie nie ma sensu. Często naszym problemem przez który nie do końca możemy być szczęśliwi jest to, że niepotrzebnie rozpamiętujemy  to co było złe w przeszłości, zamiast kolekcjonować tylko te dobre wspomnienia. Dlatego zwsze koncentruj się na tym co dobre! To z pewnością przyniesie Ci uczucie szczęścia. I pozwoli choć na chwilę przestać o myśleć, o rzeczach na które nie mamy realnego wpływu.

Twoja porcja szczęścia

Bezsensowne porównania

Niestety lubimy często też porównywać się z innymi, że ktoś może jest w czymś lepszy, ładniejszy, mądrzejszy itp. A to powoduje, że zamiast cieszyć się własnym życiem, żyjemy szczęściem innych. Nie chodzi przecież o to żeby nie być ambitnym, ale przecież zawsze znajdzie się ktoś kto będzie zwyczajnie w czymś lepszy. Warto o tym pamiętać i doceniać siebie na każdym kroku. Dzięki temu  osiągniesz wyznaczone cele w swoim indywidualnym tempie. Przecież również ludzie, którzy są bardzo zadowoleni ze swojej pracy, bo widzą w niej jakiś większy sens są o wiele bardziej szczęśliwi niż na przykład Ci, którzy chodzą do pracy bez większych ambicji czy aspiracji.  W końcu przecież w pracy spędzasz większą część swojego życia i czasu. Warto więc wybrać taką pracę, która rzeczywiście bardzo nas interesuje i zwyczajnie uszczęśliwia. Czasami wydaje się to niemożliwe, ale jest wręcz przeciwnie. Warto robić, to co się lubi. To za tym kryje się sekret szczęścia.

Zobacz w jaki prosty sposób możesz się uszczęśliwić! Kilka prostych zasad potrzebnych do osiągnięcia szczęścia:

-Przede wszystkim uśmiechaj się częściej oraz dostrzegaj pozytywy w otaczającym Cię świecie. Im mniej zmartwień, tym więcej szczęścia.

-Myśl pozytywnie, to jest klucz do sukcesu

-Nie daj się negatywnym opiniom. Zawsze znajdzie się ktoś, komu się coś w Tobie nie spodoba. Nie można się tym przejmować.

Jeśli wprowadzisz te kilka zasad do swojego życia, to na pewno nie pożałujesz. Dzięki tym prostym krokom, po prostu można poczuć się szczęśliwszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here