witaminy
fot. pixabay.com

Zdrowa, zadbana skóra to nie tylko pielęgnacja kosmetykami. Drogeryjne czy nawet apteczne preparaty działają jedynie od zewnątrz, nie zawsze zreszta dobrze się wchłaniają. Myśląc o skórze mamy zazwyczaj na myśli jej najbardziej zewnętrzna warstwę. Tymczasem skóra to tkanka o wiele bardziej złożone i to właśnie te głębsze warstwy skóry potrzebują najwięcej dbałości, jeśli chcemy cieszyć się pięknym wyglądem. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/mineraly-witaminy-odpowiedzialne-zdrowa-skore/

Nawet najdroższe, najlepsze kosmetyki nie pomogą jeśli zaniedbamy zdrowe odżywianie. To, co spożywamy przekłada się na nasz wygląd i sposób w jaki funkcjonujemy. Nie na darmo mawia się, że „jesteś tym, co jesz”. Przeanalizujmy więc swoją dietę, zastanówmy się, czy dostarczamy organizmowi, w tym naszej skórze, wszystkich niezbędnych składników. Jeśli nie, być może czas na małą kuchenną rewolucję?

Witamina A

Witamina A ma zbawienne działanie na naszą skórę. Stanowi ważny składnik wielu kremów i balsamów do pielęgnacji. Warto wspierać skórę w ten sposób, ale najlepsze rezultaty daje przyjmowanie witaminy A w pożywieniu. Dzięki niej plamy i przebarwienia bledną. Witamina A chroni skórę przed utratą wody, dzięki czemu jest lepiej nawilżona i bardziej jędrna. Jest też nieoceniona w walce z wolnymi rodnikami, które mają wpływ na starzenie skóry. Właściwy poziom witaminy A zapewnia nam zdrową, jaśniejszą, młodszą cerę. Najwięcej witaminy A znajdziesz w marchwi, czerwonej papryce, sałacie, , szpinaku. Jeśli wolisz owoce, wybierz te pestkowe: morele, brzoskwinie, śliwki.

Witamina E

Kolejnym kluczowym w pielęgnacji skóry składnikiem jest witamina E. To ona chroni naskórek, uszczelniając płaszcz lipidowy. Odgrywa więc znaczącą rolę w nawilżaniu skóry. Pomogą tez regulować łojotok, badania potwierdzają też jej przeciwnowotworowe działanie. Dzięki witaminie E skóra jest gładka i aksamitna. Źródłem witaminy E są dość kaloryczne produkty takie jak olej słonecznikowy, migały, orzechy laskowe i włoskie, zarodki pszenne i nasion innych zbóż. Wystarczy jednak już niewielka ich codzienna porcja, aby dostarczyć właściwą ilość witaminy e, a przy okazji również wielu innych dobroczynnych składników. 

Przeczytaj też: http://www.dlazdrowia24.pl/1417-2/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here