Rozwój techniki powoduje, że dzieci coraz mniej czasu spędzają na aktywności fizycznej, a coraz więcej w domu przy różnego rodzaju urządzeniach mobilnych. Problem ten dotyczy maluchów, które nawet nie ukończyły pierwszego roku życia. Dowiedz się czym są wkładki supinujące i kiedy warto z nich korzystać.

Istota pierwszego roku życia

Pierwszy rok życia jest najbardziej istotny dla dziecka w kontekście prawidłowego rozwoju fizycznego. Dziecko, które przejdzie wszystkie etapy rozwoju, ma dużo mniejsze prawdopodobieństwo powstania wad postawy w późniejszych latach. Wypracowane w pierwszym roku życia nawyki oraz właściwe ukształtowanie raz położenie stawów i mięśni towarzyszy nam przez całe życie. Co dzieje się, kiedy zostaną one zaniedbane? Na każdym etapie dalszego rozwoju fizycznego będą pojawiały się problemy wymagające rehabilitacji a w skrajnych przypadkach nawet operacji. Do wszelkiego rodzaju nieprawidłowości dochodzi zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszy to bagatelizowanie problemu przez samych rodziców, w drugim wypadku przez lekarzy. Współcześnie neurologowie wypowiadają się, że prawie każde niemowlę wymaga rehabilitacji natomiast zdanie rodziców i pediatrów bywają różne.

Pierwsze kroki w zdrowym obuwiu

Kolejny problem, z jakim bardzo często muszą zmierzyć się dzieci to obuwie. Stawiające pierwsze kroki maluchy, często nie mają butów kupowanych w ogóle lub są one bardzo złej jakości. Problem ten w pewnym stopniu spowodowany jest cenami zdrowego obuwia. Przeciętna cena skórzanych butów wynosi około 150 zł, przy czym należy wziąć pod uwagę, że dziecka stopa rośnie bardzo szybko, co powoduje konieczność częstej ich zmiany nawet co 2-3 miesiące. Wszystko to powoduje, że jest to naprawdę znaczny koszt. Drugi bardzo poważny problem dotykający znaczną ilość dzieci to zakładanie obuwia, kiedy maluszek jeszcze nie chodzi. Oczywiście, jeżeli jest to naprawdę okazjonalnie i tylko na „wejście” to nie ma nic w tym złego pod warunkiem, że paluszki dziecka mają pełną swobodę. Nie można bowiem zakładać niemowlęciu bucików, które „ładnie wyglądają”, a przy okazji powodują deformację stopy.

Wkładki supinujące od najmłodszych lat

Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości z pierwszego roku życia znajdują swoje odzwierciedlenie w późniejszych etapach rozwoju. Na szczęście wkładki supinujące mogą być stosowane już u małych dzieci. Dzięki temu możliwa jest szybka terapia w przypadku postawienia wczesnej diagnozy związanej z nieprawidłowym ustawieniem stopu lub kolan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here