Właściwy mammograf kluczowy w postawieniu diagnozy

Mammograf cyfrowy staje się w polskich placówkach standardem. Coraz więcej gabinetów medycznych jest wyposażanych w te nowoczesne aparaty. Co więcej, pacjentki cenią sobie szybkie, nowoczesne badanie z niską dawką promieniowania. Czym charakteryzuje się nowoczesny mammograf cyfrowy? Jakie funkcje i parametry posiada nowoczesny aparat do mammografii?

Rak piersi to najczęściej występujący u kobiet nowotwór złośliwy. Wczesne jego wykrycie daje szanse na uniknięcie przerzutów i w większości przypadków umożliwia całkowite wyleczenie choroby. Dlatego tak istotne jest postawienie właściwej diagnozy i – co się z tym ściśle wiąże – wyposażenie placówki w profesjonalny sprzęt medyczny.

Wyposażenie gabinetu. Jaki aparat do mammografii wybrać?

Oszczędność czasu, wysoka jakość obrazu i mniejsza dawka promieni rentgenowskich to główne zalety mammografii cyfrowej. Dostrzegają je także pacjentki, które coraz częściej zwracają uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje dana placówka medyczna.

Jednym z producentów oferujących nowoczesny sprzęt jest Philips. Mammograf  przez niego wyprodukowany wykorzystuje m.in. technologię zliczania fotonów, która skutkuje większą wydajnością dawki promieniowania, co z kolei przekłada się na fakt, że aparat korzysta z mniejszych o 18, a nawet 50 proc. w porównaniu z innymi systemami dawek promieniowania.

Funkcja Diagnostic Scan pozwala z kolei dostrzec najdrobniejsze szczegóły. Po poddaniu obrazu piersi kompresji punktowej wysoka rozdzielczość systemu umożliwia powiększenie elektroniczne stacji akwizycyjnej. Wysoką jakość obrazu zapewnia także technologia skanowania wieloszczelinowego. Obraz pozyskiwany tą metodą daje gwarancję wykorzystania 100 proc. pikseli i praktycznie całkowitego wyeliminowania promieniowania rozproszonego. Dzięki temu obraz pozbawiony jest tzw. szumu.

Znaczne udogodnienia daje także przenośny mammograf MicroDose Mobile Solution. To trafny wybór zwłaszcza dla mammobusów. Aparat został bowiem wyposażony w wytrzymały system i odporną na działanie wilgoci i temperatury technologię detektora. Fakt, że dopuszczalna temperatura otoczenia może wynosić od -10 do + 50°C sprawia, że z systemu można korzystać przez cały rok.

Nowoczesne mammografy często posiadają także wyprofilowane i podgrzewane podpórki zwiększające komfort pacjentki w czasie badania i ograniczające ich stres. Przykładowy mammograf cyfrowy można zobaczyć na stronie producenta Philips Healthcare: www.philips.pl/healthcare/product/HC714047/mammografia-microdose-si

Jeśli chodzi o mammograf cena różni się m.in. w zależności od jego modelu oraz marki i może wynieść nawet kilkanaście milionów złotych.

Nowoczesny mammograf pozwala jednak szybko i łatwo uzyskać mammogram wysokiej jakości, zaś możliwość zaoferowania pacjentkom badań z niedużą dawką promieniowania pomaga wyróżnić placówkę spośród innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here